Oreon

ico rss feedico rss valid
Přidej na Seznam

Skašov a Letiny...

Akce, kde se dá přičichnout k dobrému pivu


verze pro tisk

Skašov a Letiny...

Skašov a Letiny...

...jsou dvě obce od sebe vzdálené necelých 5 km. Ve Skašově se konaly již čtvrté pivní slavnosti a v Letinech je po odmlce od začátku července opět otevřena pivovarská restaurace. V areálu skašovského koupaliště má hrát od půl čtvrté skupina Vejce a to je právě ten pravý čas, kdy dorazit. U nás sice ve tři hodiny docela dost prší, ale ve Skašově je už po dešti a svítí sluníčko.

Pět pivovarských stánků je připraveno zahnat žízeň:

  • Bandita
  • Beer Factory
  • Zhůřák
  • Radouš & The Barn Co.
  • Zlatá Kráva
Stánky
Stánky

Pro začátek volím ležák Beer Opener 12 (**) od plzeňského Bandity. Nedávno jsem ho měl v sudu, ale dnes je jiný. Prý byl nějaký problém se stávajícíma kvasnicema a ladí se receptura. Pilsner Ilgner 12 (****) od Radouše je lety prověřený a je to znát - výborný ležák. Zhůřák ležáky nedělá, Beer Factory si nechávám na později a ležáky od Krávy znám víc jak dobře. Vrhněme se tedy na ejly, pokud možno letní.

Beer Opener
Beer Opener

Vejce dává staré hity jako Smog nebo Milión hvězd a já dávám po ejlíku u každého stánku. Bandit on Holliday Ale 11(***) od Bandity se mi zdá trochu do kávova, Nevada Ale 11 z Letin je ještě slabší (**1/2). U Zhůřáka volím poněkud silnější Grapefruit IPu 14 (****}, která nezklame, stejně jako většina Chrisových piv. Magický motýl 12 od Radouše (***) si také drží kvalitu a kravské NEIPě (***1/2) lze vyčíst jen trošku vyšší teplotu, což je dáno tím, že se čepujou převážně ležáky.

NEIPA z Nepomuka
NEIPA z Nepomuka

Nakonec jako třešničku na dortu volím Kiss the Cow 11, kyseláč od Zlaté Krávy a to už je čas se rozloučit a vyrazit se podívat do Letin , kde je od roku 2014 otevřen pivovar. Celý areál letinského pivovaru a restaurace byl dlouhou dobu na prodej s tím, že restaurace byla zavřená a do pivovaru se nastěhovala značka zavřeného plzeňského pivovaru Beer Factory. Od 1. července je restaurace znovuotevřená a tak je třeba zkontrolovat co a jak.

Pivovar Letiny
Pivovar Letiny

Všichni pivaři jsou zřejmě ve Skašově, tady není ani živáčka. Tedy pokud nepočítám obsluhu, z které se vyklube nová nájemkyně restaurace. Situace je tedy taková, že pivovar funguje furt v režimu Beer Factory, z jehož sortimentu jsou na čepu tři piva. Světlý ležák (****) je i takhle po několika pivech výborný. Polotmavý ležák je jen malinko horší (***). IPA je ale docela průser, jako IPA moc nechuntá, není to špatné pivo, ale IPA to prostě není.

Polotmavý ležák
Polotmavý ležák

Značka Letiny se prý ještě vaří v plzeňském Purkmistru, ale distribuuje se jen do jedné hospody v Praze, ani sem je nedodávají. Jinak hospoda nedoznala vizuálně prakticky žádné změny, vše ologované Letiny. Pokud budete mít cestu kolem Letin, určitě se zastavte a ochutnejte místní pivo Beer Factory.


Další foto ze Skašova a Letin[Richard Chodora] [Zobrazeno 334x] [10. červenec 2023]
[Události] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Navtivte ns na InstagramuReklama na PI