Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivovar Harry obsadil bývalou poštu


verze pro tisk

Pivovar Harry obsadil bývalou poštu

Pivovar Harry obsadil bývalou poštu

Areál bývalé pošty na Poštovské ulici oživí pivovar, který se chce výrazně zapsat na brněnskou gastro mapu. Kompletně nový pivovar Harry nabízí unikátní koncept s největším výčepem v tuzemsku za více než 1,3 milionu korun. Má mladou sládkovou s vizí a na čepu pestrou paletu piv. Za pivovarem, který dnes zahájil slavnostně provoz, stojí přes 20 akcionářů, převážně z Brna. Samotné realizace se pak ujaly klíčové postavy městských pivovarů v Jarošově a Znojmě. Celková investice do nového podniku s restaurací vyšla investory na 25 milionů korun. Jedná se tak o jednu z největších investic v tomto oboru na Moravě v letošním roce.

Harašta, Syřiště a Dolníčková
Harašta, Syřiště a Dolníčková

Brno je jednoduše pivní město. To vidí každý, kdo se vydá do jeho nejen nočních ulic. S pivem se tu postává na ulici a popíjí se v nepřeberném množství místních podniků. Jsme přesvědčeni, že si proto Brno zaslouží svůj ikonický pivovar, stejně jako má svůj ikonický orloj,“ říká předseda představenstva Pivovaru Harry Petr Syřiště.

Interiér
Interiér

S pivovarem souvisí jedna s největších restaurací v centru města, která se zahrádkou v letních měsících pojme až 300 osob. Funkce sládkové pivovaru se ujala populární brewerka Tamara Dolníčková alias @tamaris.czechbrewer, která vytvořila receptury pro vlajková piva. Mezi nimi první hosté ochutnají světlý ležák Born nebo nachmelený IPL Drokk, jejímž autorem je kultovní anonymní uskupení KKRD Boys.

Výčep
Výčep

Absolventka Mendelovy univerzity v Brně bude vařit svrchně kvašená i spodně kvašená piva pod jednou střechou. „Ráda experimentuji, nicméně naším stěžejním pivem bude bezvadný ležák. Pořád jsme země ležáku, za což se nijak nestydím. Je to styl, který se tu narodil, který se skvěle páruje s jídlem, a hlavně u něj bez přemýšlení můžete strávit celý večer a bavit se,“ uvedla sládková, která sama svrchně kvašená piva považuje spíš jako podnět k degustaci.

Varna
Varna

Kapacita tanků a výčepu mladé sládkové umožní dělat minimálně jeden speciál měsíčně. „Nebráním se jakýmkoliv experimentům a přísadám do piva. V craftové scéně začíná platit, že čím šílenější pivo bude, tím větší bude odezva,“ uvedla Dolníčková, která vítá moderní technologii pivovaru. Cesta z něj do unikátního výčepu je dlouhá jen 5 metrů a kompletně zachlazená. „Více než 4,2 metru vysoký oltář pro naše pivo obsahuje 4 výčepní tanky s kapacitou 4000 piv, ze kterých pivo poteče v podstatě samo a na výčep se vejde až 10 druhů piv,“ uvedla sládková.

Sklep
Sklep

Z manéže do Metra

Pivovar Harry vznikl v Poštovské ulici naproti legendárnímu podniku Metro v místě bývalé balíkovny zdejší pošty. Do unikátního interiéru s rozlehlou halou a nýtovanými sloupy se podařilo umístit vedle samotné pivní technologie i menší manéž, rozlehlý pivní bar, pult pro dýdžeje a balkón ke klidnému sezení. V předsálí vzniká bistro s hotovými jídly a komunitní sezení.

Křest
Křest

Pivovar plánuje výstav 1500 hektolitrů a místní produkce bude postupně k dostání na čepu, lahvích i plechovkách a v e-shopu. Nerezovou dvounádobovou 10 hl plně automatickou varnu dodali mistři z Czechbrewmasters a je doplněna čtyřmi kvasnými a sedmi ležáckými tanky.

Tamara s Harrym
Tamara s Harrym

Komunita investorů a plány na velký pivovar

Pivovar Harry by nemohl vzniknout bez zapojení drobných akcionářů, kteří se současně stávají významnými hosty. Každý z investorů si mohl pořídit akcii, kterou získává podíl na pivovaru. V rámci akcionářského programu bude do řádného dělení zisku mimo jiné vyplácen pivní dividendou, akcionář získává permanentní rezervaci ve VIP lounge pivovaru a spoustu dalších výhod.

Fotogalerie od Jany Běhounkové[Pivní.info] [Zobrazeno 2775x] [3. prosinec 2021]
[Tiskovky] [comments: 4] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Lubos

úterý, 7. prosinec 2021
18:34

Lubos

Byl jsem tam v sobotu a ani jedno z cca 6 piv nebylo uvařeno přímo v pivovaru. Hospoda nemá obsluhu, takže napřed vystojíte frontu u pokladny, zaplatíte pivo, dostanete účtenku a jdete si stoupnout s účtenkou do další fronty k výčepu.


napsal(a): Lubos [Odpovědět]

Chody

středa, 8. prosinec 2021
07:51

Chody

Lubos: Tak vlastní pivo snad časem bude, jinak je to tedy jak někde na nádraží :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Sekal

středa, 8. prosinec 2021
12:21

Sekal

Lubos: To je model jak u dvou kohoutů, proto tam nechodím, čekat 20 minut na pivo mne nebaví.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Adsense

13. duben 2024
02:26


posted by: Inzerce

Chody

neděle, 5. prosinec 2021
19:08

Chody

Doplněna fotogalerie od Jany Běhounkové


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI