Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Nová jedenáctka na Dni Ježka

Video s pivní tématikou


verze pro tisk

Nová jedenáctka na Dni Ježka

Nová jedenáctka na Dni Ježka [p218]

V pátek 5. září se konal v Jihlavě tradiční Den Ježka. Jak jste se jistě dočetli v novinkách a aktuálním dění, jihlavský pivovar se stal majetkem skupiny K Brewery Group, která chce pivo ze svých pivovarů prosadit mj. tím, že se vrací ke klasickým receptůrám tradičních regionálních piv.

Prvním z takto obnovených značek má být právě Ježek, a to v jedenáctkové podobě. Mohli jste o něm číst zde... A tato nová jedenáctka měla být poprvé představena veřejnosti právě na slavnostech jihlavského pivovaru minulý pátek. Podívejte se tedy na křest nového Ježka.



Já přeji novému Ježkovi jen to nejlepší, aby jihlaváci na něj chodili rádi, aby zpět získával hospody na Vysočině a nejen tam. Aby cinkal v každé nákupní tašce vedle dalších lahváčů z malých a středních pivovárků...

Pokud se děje něco pivně zajímavého v Jihlavě (a vlastně nejen tam), nemůžou u toho chybět kluci z místního Svazu pivních turistů. Moris, pivní guru z jejich řad, si na ochutnávku tohoto nového piva vyhradil ve svém degustovníčku krásně kulaťoučké pořadí. Takže vězte, že jeho dvoutisícovým oddegustovaným pivem se stala právě tato nová jedenáctka z jihlavského pivovaru.



Svým výkonem (2000 oddegustovaných piv) se Moris stal českým rekordmanem a myslím si, že jej hned tak někdo nepřekoná, už jen proto, že jistě nehodlá hodit flintu do žita. Držím palce a doufám, že se nově degustovaná piva budou i nadále množit, i když si jsem vědom, že asi ne tak rychle jako ten první tisíc či dva.

Videa poskytl Martin Povýšil z SPT Jihlava


Pohled na Den Ježka ještě prostřednictví zpravodajského serveru tn.cz:



[Richard Chodora] [Zobrazeno 7696x] [9. září 2008]
[Pivní video] [comments: 7] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Chody

sobota, 25. říjen 2008
16:13

Chody

Dnes by přidán pohled na Den Ježka prostřednictví zpravodajského serveru tn.cz:


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

jiri.j

středa, 10. září 2008
20:30

to Martin Povýšil:Jasně já to chápu. Znám stránky SPT Jihlava:-)) My jsem jezdily na čundry za pivem a pivovary taky od začátku devadesátých let. Byla to asi ta nejkrásnější doba pivního objevování. Ještě existovala pivní regionalizace, co vesnice to místní pivko, pivovarští byli tehdy velmi přístupní. Hledání hospod s dobrým pivem, exkurze do pivovaru, pak ulehnutí někde na louce... Tak ať se daří.


napsal(a): jiri.j [Odpovědět]

Martin Povýšil

středa, 10. září 2008
12:28

to Jiri.j: Je mi jasné, že existuje hormada lidí, která má oddegustováno tisíce piv. Ale v agentuře nám řekli, že to berou jako hozenou rukavici a že takovou evicenci ještě neviděli. Zkrátka možnost má každý.... V každém případě je v tom z naší strany část pábitelství, a to by, myslím, mělo vždycky být.


napsal(a): Martin Povýšil [Odpovědět]

Martin Povýšil

středa, 10. září 2008
12:14

to Petr: Důležitý rozdíl je v tom, že se teď vaří přesná jedenáctka bez jakéhokoliv ředění a v receptuře jsou také změny (pokud vím). V každém případě je pivo o 100% lepší a to je důležité.


napsal(a): Martin Povýšil [Odpovědět]

Adsense

13. duben 2024
03:40


posted by: Inzerce

Petr

středa, 10. září 2008
11:26

Petr

Nevím jak si mám vysvětlit návrat ke klasickým recepturám, když v pivovaru neexistuje spilka, technologie kvašení a dokvašování probíhá v CKT. Dále to dodělávají na HGB což mi potvrdil při exkurzi sám sládek pivovaru. Kvasnicová 11° ale celkem ušla.


napsal(a): Petr [Odpovědět]

Jiri.j

středa, 10. září 2008
07:37

Nechci, aby to znělo vychloubačně, ale lidí, kteří překonali hranici oddegusotvaných dva tisíce piv je v naší vlasti více. Já osobně jsem s Petrem Žaliem ozkoušel (za sedmnáct let let) k dnešnímu dni dvatisíceosmsetosmdesát druhů piv ze dvaašedesáti zemí světa. Znám dále několik lidí, kteří již mají za sebou rovněž ony dva tisíce. Jinak mám přátele, původem cizozemce, kteří lae již celé desetiletí žijí v ČR, kteří se pyšní překonámím 3500 druhů piv. Osobně si všechna piva, včetně chuťových vlastností a dalších parametrů (stupňovitost, složení,objem alkoholu, typ chmele ad.) přesně vedu v elektronické databázi a už přes pět let pravidelně co měsíc publikujeme o každé zemi v čsp. Kvasný půmysl.


napsal(a): Jiri.j (Jiri(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Martin Povýšil

úterý, 9. září 2008
20:13

Napsal jsi to moc hezky - a to logo se ti také povedlo :-).



PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI