The Prague Beer Museum (Pražské muzeum piva): unikátní projekt v zemi pivu zaslíbené
Co se píše o pivovarech a pivu
The Prague Beer Museum (Pražské muzeum piva): unikátní projekt v zemi pivu zaslíbené
[středa, 8. září 2010]
Pivní bar The Prague Beer Museum, který čepuje třicet značek speciálních piv malých a středně velikých pivovarů, otevírá své brány všem milovníkům a znalcům dobrého českého piva!
Ve čtvrtek večer proběhne slavnostní otevření a od pátku 10. září můžete každý den od 12 hod. odpoledne do 3 hod. do rána ochutnávat českou klasiku i odvážné speciality. Bar s více než sto místy a vlastní zahrádkou najdete v Dlouhé ul. 46 v Praze 1.
Na své si zde přijdou všichni fanoušci různých druhů a chutí piv – v nabídce jsou tmavé a světlé ležáky, piva nepasterizovaná, pšeničná nebo s medovou či vanilkovou příchutí atd.
„The Prague Beer Museum nabízí 30 druhů čepovaných piv malých a středně velikých pivovarů z celé České republiky. Každé pivo je zde popsané – jeho složení, chuť a pivovar, kde bylo uvařeno. Navíc se tyto značky budou každý měsíc obměňovat, takže vždy bude možno ochutnat něco nového,“ říká Se Padilla, majitel The Prague Beer Museum, a dodává, „v roce 1989 se v České republice vařilo jen jedno speciální pivo, v minulém roce to bylo již více než 178 druhů piv malých pivovarů a dalších 83 netradičních druhů piv velkých pivovarů. A právě jen u nás je možnost je postupně ochutnat.“
„Pivní speciály jsou unikátní svou chutí a hned tak vám nezevšední. Nejsou to piva, která pijete jako vodu. Naopak si je musíte skutečně vychutnat a často jim i takzvaně přijít na chuť. U piva neplatí, že je nemůžete míchat, proto považuji za přínosné mít možnost ochutnat více druhů na jednom místě,“ řekl k otevření nového pivního baru sládek a majitel minipivovaru Matuška Broumy Martin Matuška a dodal, „pivní speciality často překvapivě zachutnají i těm, kteří běžná piva nemají rádi. Dámy obvykle ocení například pšeničná piva. Je to skvělá příležitost, jak doprovodit partnera, až půjde ,na jedno‘, a přitom si pochutnat.“
Speciální akce podniku: Noc vyprazdňování sudů – na konci každého měsíce se bude konat „výprodej piva“ tak, aby se uvolnilo místo pro nové značky. V pivním baru se čepují i pivní koktejly, bar také plánuje večery s ochutnávkami piv za přítomnosti sládků nebo různé pivní hry. Pro hosty budou také zajištěny prohlídky pivovarů a pivních lázní.
The Prague Beer Museum se nachází v Dlouhé ul. 46 v Praze 1. Nabízí klasický interiér pivního baru s přátelskou, neformální atmosférou. Nabízí 80 míst k sezení a více než 30 míst ke stání a v létě je hostům k dispozici zahrádka. Bar nabízí 30 druhů čepovaného piva z malých českých pivovarů, 100 různých koktejlů a vždy něco k zakousnutí. Sortiment nabízených piv a více informací naleznete na www.praguebeermuseum.com nebo na www.facebook.com/BeerMuseum.
Se Padilla, rodák z Kalifornie, přišel do Prahy v roce 2001. Již více než dvacet let provozuje restaurace a bary jak v USA, tak i v České republice, některé s ročním obratem vyšším než 1,5 mil. USD.
Pivní speciály v nabídce pivního baru The Prague Beer Museum naleznete zde...
Zdroj: Tisková zpráva The Prague Beer Museum
[Ostatní pivní dění] 15:15 [permalink] [reaguj]
Přidat reakci
Klášterník
neděle, 4. prosinec 2011
19:24
30 druhů piv v jednom podniku naznačuje ledacos, né všechno bude čerstvé a v pořádku. Připočtu-li k tomu podmíráky a obsluhu a výčepní, kteří o pivu nic neví a ani nepoznají, když se rapidně změní chuť, máme tu podnik, který jen kazí menším pivoarům pověst....
napsal(a): Klášterník [Odpovědět]
Adsense
21. listopad 2024
11:50
posted by: Inzerce
Pivošlap
pátek, 10. září 2010
19:14
Jsem zklamán,byl jsem se podívat na otevření podniku a hned u vchodu byl seznámen se skutečností,že je podnik tento den otevřen pouze pro zvané hosty a slušně požádán abych přišel zítra.Budiž proč ne.Učinil jsem tak,ale ve 12:30 jsem se marně dobýval ještě s dalšími milovníky piva do podniku.Marně bylo zamčeno,ačkoliv otevíračka je psána od 12:00 h.Na dveřích žádná informace typu včera jsme to protáhly otevřem např.až ve 14.00 h.
Nevím jak vy přátelé,ale já nemám čas do tohoto podniku jezdit na blint a doufat,že se dovnitř "vtírnu".Proto zůstanu u starejch dobrej Zlejch časů v Nuslích.
Propagační materiál byl pouze v angličtině (patrně si myslí,že je spasí cizinci).
napsal(a): Pivošlap [Odpovědět]
BCH
pátek, 10. září 2010
18:48
Mám jenom, dotaz, kde vidíte ceny, protože na http://www.praguebeermuseum.com/cz/index.htm mám jenom úvodní stránku a nic víc. Klik na případný odkaz nikde není, nelze provést.
Elf
pátek, 10. září 2010
12:11
Tak nejenom nehorázně předražený pivo, ale pořádně jsem se podíval na popisy piva a to také není žádná sláva.
Krakonoš: Už tu o něm bylo psáno, asi největší ptákovina, jaká se v tom seznamu vyskytuje. Ten banán je fakt zajímavej, že by inspirace u nejmenovaného zahraničního odborníka na české pivo?
Bernard Černý ležák: „… o něco málo čokoládovější vůni než kafe, kterou následuje chuť, kde jsou cítit i černé třešně.“ Mám pocit, že kafe nemá být příliš cítit po čokoládě (pokud to není nějaká speciální úprava), spíš se jedná o dvě blízké, ale přesto rozdílné aromatické a chuťové vjemy. Takže je to celkem blbost a s těma třešněma se mi to taky moc nezdá.
Natur: „Výrazné, nefiltrované pivo s lehkou zakaleností, příjemnou hořkostí, vznešenou příchutí a vynikající pěnou.“ Ta vznešená příchuť by mě opravdu zajímala…
Telčský Zachariáš: Nevaří se podle původních receptur pivovaru, je to prostě bývalá čtrnáctka Ježek, Zachariáš býval dvanáct a půlkou. Jen ten blábol o telčské receptuře zůstal.
Rytíř: Mnoho čistých sladkých tónů? Trochu sladší, měkká chuť je co? A ovocná chuť už je trochu moc.
Sedm kulí: Tolik chutí v jednom ležáku? Hmm, to asi vstal M. Jackson z hrobu…
Baronka: Seno bych ještě pochopil, ale lískové oříšky a mandle? I když tady by se to třeba i dalo uznat.
Rampušák: „Páteř ze sladu a světlého medu.“ Tak tuhle větu fakt nechápu.
Vendelín: Tady si někdo vypůjčil nesmyslný popis od už jednou nejmenovaného "odborníka".
Samurai a EPA Kocour: Zřejmě chutnají stejně. Na to že jedno je English Pale Ale a druhé American India Pale Ale fakt dobrý...
Primátor EPA: Jakožto zástupce anglického stylu Ale by neměl být příliš cítit po trávě.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 10.09.2010 ve 12:13:47
Pavo
čtvrtek, 9. září 2010
22:58
Čtu tady v článku,že se v baru čepují i pivní koktejly a tak by mne zajímalo ,jak vlastně takový pivní koktejl čepuje.
Ví to tu někdo????
napsal(a): Pavo [Odpovědět]
host
čtvrtek, 9. září 2010
10:48
No KBT ovládá víc podniků viz ZČ což je smutné. Co zajímá mě je cena piva v centru Prahy. Jinak Sekal má pravdu mohu si na tyto piva dojít dnes skoro všude. A pak by mě zajímalo proč The Prague Beer Museum! Tam by patřili již zavřené pivovary a ne funkční.
Energetik
čtvrtek, 9. září 2010
16:13
to píra: Já narážel zejména na poznámku směrem ke ZČ.
Jinak dle výpisu na BB jsem taky koukal a opravdu cenově dost na výši, ale asi úměrné lokalitě. Já si všechna pivíčka ochutnám za nižší ceny jinde, ale i tak PBM fandím, přece jen je to šíření osvěty. Jen aby měli pivo dobře ošetřený = nesmí tam být i při těch cenách prázdno. Uvidíme.
jiri.kana
čtvrtek, 9. září 2010
09:39
Chvályhodný počin! No, snad jen to logo s nápisem "národní kultura" by mohlo citlivějšího nepivně založeného Čecha urazit.
Ovšem velmi mě pobavily charakteristiky jednotlivých piv. Tak například:
Zlato-oranžové barvy s bílou nadýchanou pěnou, ovocnou vůní, převážně banánu. Chuť je nepatrně ovocná s jemným chmelem, poté se otvírá s větší komplexností.
Řekli byste, že takhle chutná Krakonoš?? Ovšem je fakt, že mé subjektivní hodnocení ("hutnější ležák se stopami hniloby ve vůni a náznakem nechmelové fernetové hořkosti") je asi taky nepoužitelné...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 09.09.2010 ve 09:41:10
Sekal
čtvrtek, 9. září 2010
09:14
"... A právě jen u nás je možnost je postupně ochutnat." Pan majitel byl na školení v PU nebo Heinekenu? Doporučuji kliknout na odkaz, netočí nic, co bych si nemohl dát i jinde. Signifikantní je degustační paket KBT, seznam uzavírají PU a G9 (označená jako G10). U obou je napsáno "pro porovnání", to jako že si mám dát Kout a spláchnout to G9, abych si řekl Kout - výborný, G9 - hnus? Jako kdybych si dal biftek a zajedl to pro porovnání špekáčkem.
Daník
čtvrtek, 9. září 2010
08:04
A nyní zbývá jediná otázka > je pivnice nekuřácká ?
Mámli si vychutnat pěnivý mok musím ho i cítit.
napsal(a): Daník [Odpovědět]