Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Obliba čepovaného Birellu roste, Češi si jej nejraději dávají k obědu

Co se píše o pivovarech a pivu


Obliba čepovaného Birellu roste, Češi si jej nejraději dávají k obědu

[středa, 26. květen 2010]

Jak ukázala nejnovější data, počet provozoven nabízejících čepovaný Birell vzrostl i mimo pivní sezonu o 5,6 %. Češi totiž objevili, že Birell je skvělý nápoj nejen pro řidiče, ale i k obědu – osvěží, neutlumí a díky svému složení pomůže při trávení. A navíc má o polovinu méně kalorií než slazené limonády nebo džusy.

Poptávka po Birellu jako pití k jídlu roste každým rokem, a to zvláště po Birellu točeném. Zatímco Birell v plechovkách nabízí poslední čtyři roky stabilně zhruba 65 % jídelen a zhruba stejný počet motorestů, čepovaných Birell roste, a to poměrně výrazně. Od 8 % jídelen v roce 2006, přes 14 % v roce 2007 a 17 % v roce 2008 se v roce 2009 dostal na úroveň 23 % jídelen. U motorestů je nárůst podobně zajímavý: v roce 2006 byl čepovaný Birell k dostání v 15 % motorestů, zatímco v loňském roce už ve 40 %.

Nabídka čepovaného Birellu ale roste nejen v jídelnách a motorestech, ale i celkově. Od ledna do dubna letošního roku vzrostla meziročně o 5,6 %. Čepovaný Birell tak v této době nabízelo v průměru celkem 1536 provozoven, což je o 5,6 % více, než ve stejném období v loňském roce. Další výrazné rozšíření čepovaného Birellu se dá očekávat v pivní sezoně, tedy během června až srpna, kdy toto číslo poslední roky přesahuje dva tisíce provozoven. „Největší jídlo dne – oběd – má na mnoho lidí lehce tlumící efekt, a tak na oblibě jako nápoje k polednímu jídlu získává Birell, jednička na českém trhu nealkoholických piv, který mírní tyto nepříjemné dopady. Nejenže Birell chutná jako klasické pivo, navíc výborně osvěží a díky svému složení přispěje k lepšímu trávení,“ vyjmenovává přínosy konzumace Birellu k polednímu jídlu brand managerka značky Martina Kuncová.

Češi jsou druzí v pití nealkoholického piva na světě, přičemž největší zásluhu na tomto umístění má jednička na českém trhu - nealkoholické pivo Birell. A vzhledem k tomu, jak roste obliba čepovaného nealkoholického piva a tedy i počet provozoven, které jej nabízejí, zdá se, že brzy budeme jako národ atakovat příčku nejvyšší.

Čepovaný Birell se objevil v nabídce již v roce 1999. Největší nárůst provozoven nabízejících čepovaný Birell byl v letech 2006 a 2007, kdy se jejich počet více než zdvojnásobil (v roce 2006 nárůst o 126 %, v roce 2007 o 207 %).

Zdroj: Tisková zpráva Plzeňského Prazdroje

[SABMiller] 12:01 [permalink] [reaguj]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

DanD

středa, 26. květen 2010
12:34

DanD

Polední jídlo má tlumící efekt, tak ho zapijeme nápojem s obsahem chmelu, který má rovněž tlumící efekt...hmmm...


napsal(a): DanD [Odpovědět]

val

středa, 26. květen 2010
17:55

val

to DanD: Chmel má tlumící efekt? Má konzervační a antiseptické účinky, ale že by působil jako sedativum? No nevim nevim. Chmel povzbuzuje trávení, takže pomáhá tělu rychleji zpracovat hromadu poledního žrádla :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

Adsense

28. leden 2022
23:44


posted by: Inzerce

DanD

středa, 26. květen 2010
22:44

DanD

to val: Ano, má tlumící efekt. Proto pivo uspává - je to kvůli chmelu a ne kvůli malému množství alkoholu. Alkohol naopak povzbuzuje.


napsal(a): DanD [Odpovědět]

val

čtvrtek, 27. květen 2010
00:12

val

to DanD: Tak to je velmi zajímavá zpráva. Díky.


napsal(a): val [Odpovědět]

PetrV

středa, 26. květen 2010
23:04

PetrV

to val: Chmel se ve farmacii používá mimo jiné pro své hypnotické účinky (hypnotika=léky na spaní). Navíc v kombinaci s alkoholem pak pivo skutečně uspává.


napsal(a): PetrV [Odpovědět]

Dan

čtvrtek, 27. květen 2010
12:50

Dan

to PetrV:
Tak to by měli v Plzni zapracovat a udělat pivo bez alkoholu a bez chmelu :D
Tlumící účinek, když je to "pivo pro řidiče", to není dobrá zpráva...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

pechi

čtvrtek, 27. květen 2010
14:08

pechi

to Dan: místo chmelu kofein a více sladký složky :-)) a vyšel by jim redbull birell


napsal(a): pechi [Odpovědět]


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI