Vratné kelímky: přínos Pilsner Festu k ochraně životního prostředí
Co se píše o pivovarech a pivu
Vratné kelímky: přínos Pilsner Festu k ochraně životního prostředí
[středa, 16. říjen 2013]
Vratné kelímky: přínos Pilsner Festu k ochraně životního prostředí[goto:http://www.prazdroj.cz/cz/media/archiv-tiskovych-zprav/tiskove-zpravy/1274-vratne-kelimky-prinos-pilsner-festu-k-ochrane-zivotniho-prostredi?test_agecheck_passed=true&show_ac=true&ac_day=1&ac_month=1&ac_year=1988&remember=on]
[Prazdroj Plzeň] 07:25 [permalink] [reaguj]
Přidat reakci
PetrV
čtvrtek, 17. říjen 2013
20:27
Obávám se, že kdyby záloha byla 13 korun, asi by to nesplnilo svůj účel.
A při 45.000 návštěvnících je tržba za kelímky asi 2mln, což při tržbách Prazdroje kolem 28 miliard ročně, je určitě vytrhne.
Když porovnám jak vypadala Plzeň po festu jindy a teď je to nebe a dudy. Kelímky se skutečně nikde neválely.
Adsense
21. listopad 2024
13:14
posted by: Inzerce
Pepa
pátek, 18. říjen 2013
19:42
to Dan: Kdo na kelímcích vydělal byli prodejci.Tyto velké pivovary ani na svých akcích neprodávají ve vlastní režii.A když vezmete v úvahu to že dřív si ke každému prodanému pivu započítali i kelímek plus něco pak se ušetřilo nejen za úklid a likvidaci ale i výrobu kelímků ekologické to bylo.Na druhou stranu,pár lidí přijde o práci.
Dan
sobota, 19. říjen 2013
23:25
to Pepa: Je otázka jak to celé fungovalo, protože i externí prodejci musí v tomto případě zajistit zpětný odběr kelímků a ty následně patrně předat někomu, kdo zajistí jejich mytí a eventulání přípravu na další akci. I to něco stojí. A i tyto kelímky bude nutné jednou elkologicky zlikvidovat. Pak je otázka, jek dopadnou ty kelímky, které si lidi odnesli. Protože můžou za čas skončit třeba v kamnech, místo ve tříděném odpadu.
Přeci i klasické, (výrazně levnější) kelímky, pokud jsou po akci ulizeny a zpracovány jako surovina, tak jsou vlastně ekologické. Je to stále ekologiočtější, než PET láhve od piva, které se válí všude možně v přírodě. To už je ale zase jiný příběh...
Mosquit
neděle, 20. říjen 2013
09:36
to Dan:
běžně to funguje tak, že firma, která ty kelímky vyrábí, tak si přiveze svoji myčku, vysokozdvižný vozík a rozváží čisté kelímky do myčky, a přiváží špinavé do myčky.
Pokud si P-U koupí svůj logovaný kelímek, pak stojí těch 13-16 korun. Část je ale vždy nelogovaných kelímků, které firma používá opakovaně na dalších akcích. Zisk z nevrácených a poškozených nelogovnaých kelímků jde pak do kapsy přímo této firmě.