Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

StaroTopoľčianske pivo

Co Vy na to a jiné názory


verze pro tisk

StaroTopoľčianske pivo

StaroTopoľčianske pivo[p314]

Ako blesk z neba sa na svet dostala informácia o tom, že v malej dedinke Nemčice pri Topoľčanoch začal fungovať nový pivovar, ktorého meno znie Starotopoľčiansky pivovar a provozuje ho firma FOOD STAR s.r.o.

Ako najpravdepodobnejší dátum vzniku možno považovať máj tohto roka (2007), ktorý je zhodný so zápisom názvu Starotopoľčianske (tak sa nazýva nové pivo) do registra ochranných známok. Svoju premiéru si pivovar odkrútil na bratislavskom Junifeste, kde ale asi mnoho ľudí nevedelo „čo to má znamenať“.

StaroTopoľčiansky Kangoo
StaroTopoľčiansky Kangoo

Majiteľom je pán Róbert Ondrej a sídli priamo v dedinke Nemčice. Podľa informácií, ktoré sa mi dostali do uší by sa malo jednať v podstate o malý priemyselný pivovar, pretože jeho maximálna ročná kapacita by mala údajne dosahovať 20 000 hl vystaveného piva. O tom svedčí aj nasledujúci odstavec.

Z Nemčíc sa teraz predáva denne dvesto súdkov piva. "Pre nijaký veľký pivovar nemôžeme byť s touto výrobou konkurenciou. Sme iba obohatením trhu. A ukážkou toho, že tradícia topoľčianskeho piva vyrábaného od trinásteho storočia stále žije," hovorí o poslaní malého pivovaru jeho majiteľ Róbert Ondrej. (zdroj: Pravda)

StaroTopoľčiansky stánok
StaroTopoľčiansky stánok

O tom že pivovaru sa zatiaľ darí a nazval by som ho pre toto leto „šťukou“ slovenskej pivnej scény svedčí asi 50-60 odberných miest v celom okolí, kam pivo z tohto nového pivovaru putuje. Podľa slov pána majiteľa sa im aj naďalej darí získavať cca 4-5 nových zákazníkov týždenne. Pri takomto vývoji by sa v budúcnosti mohol začať obávať aj Topvar.

Ako uvádza Pravda, nejeden majiteľ pohostinstva sa po angažovaní Topvaru SABMillerom od tejto značky odvrátil (kvalita, chuť, pena, cena, služby...) a nahradil ju práve novovzniknutým Starotopoľčianskym pivom. Uvidíme ako sa Topvar vysporiada s touto silnou konkurenciou priamo pod svojím komínom.......

Ako šťastný ťah sa okrem iného ukázalo angažovanie bývalých zamestnancov Topvaru.

StaroTopoľčianska nabídka na Agrokomplexe
StaroTopoľčianska nabídka na Agrokomplexe

Robia u nás starí topoľčianski pivovarníci, ktorí varia svetlé a tmavé pivo podľa pôvodných receptúr," vysvetľuje úspech majiteľ Robert Ondrej.

Siahol po receptúre pôvodných topoľčianskych pív a jeho sládek Ernest Šimun, človek s 27-ročnou topvaráckou školou, sa trafil do miestnej chuti. Pivo je horkejšie, so zreteľnou chlebovinkou plnej chuti. "Nijaká riedka európska sódovka, ale také pivo, ako má byť, s iskrou a rezom ako britva," smeje sa spokojný majster. (zdroj: Pravda)

Pivovar sa taktiež prezentoval na tohtoročnom Agrokomplexe v Nitre so svojim stánkom. Pre pivárov bola k dispozícii svetlá a tmavá 10-tka. A musím skonštatovať, že to pivo je naozaj veľmi dobré. Pri tomto stánku sa tvorili v podstate permanentne rady….

Pre zberateľov je zatiaľ k dispozícii sklo s logom pivovaru, videl som taktiež nálepky a veľmi pekné tričká. Škoda, že pre návštevníkov výstavy nebol tento tovar k dispozícii…..

Sklo na pivo z Nemčíc
Sklo na pivo z Nemčíc

Ktovie, možno sa raz dočkáme toho, že keď niekto povie topoľčianske, ľudia sa predstavia skôr Starotopoľčianske než pôvodný Topvar.

Rád by som touto cestou zaželal novému pivovaru veľa úspechov v krutom pivovarskom boji, veľa dobrého piva a spokojných zákazníkov.

S pivovarským „Daj Boh šťastia!“[Dalibor Hanzel] [Zobrazeno 12536x] [21. srpen 2007]
[Glosy] [comments: 7] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Libor

úterý, 2. září 2008
14:02

Libor

to MATO:
tak za prvé, skús používať bodky, čiarky inak sa to strašne ťažko číta...
za druhé Topvar nekúpili nemci ale juhoafričania
a za tretie nie som si istý či tam je p. Nemec tiež "zamontovaný" priamo..... na obchodnom registri sú ako spoločníci bratia Ondrejovci...


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

MATO

úterý, 2. září 2008
13:20

Ludia ten clovek ktory to vlastno tam vlastnil pred tym topvar len to odkupili nemci tak on si zalozil starotopolcianske pivo inak je to topvar dobre pivo mnam a ak to nahodou cita Robo Ondrej tak urcite si pamatas na Alzbetu Kucerovu ze??.. bola dobra uctovnicka no hehehehhh ja len tak nech vam chuti ludia na zdravie


napsal(a): MATO (K05h(a)azet.sk) [Odpovědět]

Libor

pátek, 24. srpen 2007
15:22

Libor

Ja osobne zatial viem o hospode v Nemčiciach a Bojnej - obe sú na ceste z Piešťan na Topoľčany
Ani ja ale presne neviem kde inde sú k mání. Ale cca 50 výčapov je už slušný objem...


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

mantas

čtvrtek, 23. srpen 2007
17:29

Mantas

Nevíš náhodou,kde přesně se to pivo točí?Na jejich webových stránkách jsem nic nenašel.Dík.


napsal(a): mantas [Odpovědět]

Adsense

22. únor 2024
11:57


posted by: Inzerce

JR

čtvrtek, 23. srpen 2007
11:04

Pil jsem ho letos na Junifestu, jejich medové je nejlepší medové, co jsem kdy pil.


napsal(a): JR (liftman(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Libor

středa, 22. srpen 2007
08:21

Libor

taký vysoký nie som, to auto parkovalo pod schodíkmi. A tú anténu som si všimol až teraz.... :-)
A pivo je fakt dobré, dúfam, že bokom pôjde len anténa...


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

Prd

úterý, 21. srpen 2007
22:22

Prd

no tak tohle je velmi chvályhodný počin...řekl bych že je to dokonce lepší než nějaký nový minipivovar.
P.S.:to jste tak vysoký že vyfotíte Kangoo i se střechou? A ta anténa nevypadá moc repre...:-)..ale určitě lepší než kdyby šla šejdrem kvalita piva...


napsal(a): Prd [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI