Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

duben 2015

Archiv novinek z blogu ambientního světa již od roku 2004.


Archiv duben 2015

Loňská úspěšná jarní pivní novinka ZUBR Jarní speciál 13° se opět vrací do limitované nabídky pivovaru Zubr. Speciální vícestupňové nefiltrované pivo se bude čepovat od začátku května do 50 l a 30 l sudů.

Prémiové nefiltrované pivo se vyznačuje harmonickou plnou chutí, hustou bílou pěnou, typickou vůní, lahodnou hořkostí a charakteristicky zlatou barvou. „Původní receptura i tradiční postupy při vaření piva dávají jarnímu speciálu jedinečnou výjimečnost originálu, která se odráží v jeho charakteristikách,“ říká Nataša Rousková, sládková pivovaru Zubr.

ZUBR Jarní speciál 13°, s obsahem alkoholu 6,0 %, je vařen z těch nejlepších surovin a v ležáckých sklepích zrál po dobu 70 dní. „Speciály pivovaru Zubr zaznamenávají tradičně velmi kladné ohlasy a jsme rádi, že ani ZUBR Jarní speciál 13° není výjimkou a můžeme ho opět našim zákazníkům nabídnout. Potvrzuje se tím současný trend rostoucí obliby vícestupňových piv s plnou a výraznou chutí. Zájem nejen o naše speciály, ale i další piva se zubrem ve znaku, ukazuje, že zákazníci dokáží ocenit piva, která jsou vařena dle poctivých receptur a za použití těch nejkvalitnějších surovin,“ uvádí Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru Zubr.

Návštěvníci pátečního narozeninového programu pivovaru Zubr mohli ZUBR Jarní speciál 13° ochutnat již v předstihu, všichni ostatní budou mít možnost již o nadcházejícím prodlouženém víkendu ve výstavních restauračních zařízeních přerovského pivovaru a také v několika desítkách restaurací na střední a východní Moravě. Pro velký úspěch bude k dostání i ve speciálním prémiovém dvoulitrovém skleněném balení, a to přímo v pivovarské prodejně pivovaru Zubr.
Pivovar Ostravar sice není oficiálním partnerem letošního mistrovství světa, ale vzhledem k tomu, že je doma v Ostravě, kde se letošní šampionát bude konat, nemůže během největšího hokejového svátku zůstat stranou a na nápor hokejových fanoušků ve městě se pečlivě připravil.

Šampionát je pro celou Ostravu velká událost. Význam této akce si uvědomujeme i my v pivovaru Ostravar a proto se na ni pečlivě připravujeme. V průběhu mistrovství bude totiž naše pivo reprezentovat Ostravu,“ říká vrchní sládek Pivovaru Ostravar Roman Richter.

Kromě stovek hospod bude Ostravar dodávat své pivo také do fan zón ve Vítkovicích a Karolině a výjimkou nebude ani samotná ČEZ aréna. „Jsme rádi, že díky letitému partnerství s ČEZ arénou si budou moci fanoušci vychutnat originální ostravské pivo i v průběhu šampionátu. S ohledem na pravidla mistrovství bude naše pivo v ČEZ aréně servírováno do neoznačených kelímků,“ říká Roman Richter.

Pivovar Ostravar myslel i na hokejové příznivce, kteří nebudou moci sledovat hokejové dění přímo v ČEZ aréně. „Připravili jsme speciálního průvodce, ve kterém fanoušci najdou seznam hospod s TV projekcí i fan zón přímo ve městě, kde si budou moci spolu s hokejovým zážitkem vychutnat i pivo Ostravar. Protože celá naše letošní kampaň se nese v duchu „Nauč svět Ostravar“, ani v tomto případě nezapomínáme na zahraniční fanoušky a brožura je multijazyčná,“ upozorňuje Zuzana Cieciotková, manažerka značky Ostravar. Kromě výše zmíněných informací brožura obsahuje průvodce Ostravou, důležité kontakty i bližší informace k návštěvám pivovaru. Brožura bude k dispozici v tištěné podobě i na internetových stránkách pivovaru.

V době mistrovství světa Ostravar také rapidně zvýší množství pořádaných exkurzí. „Jinak to ani nejde. Od začátku roku evidujeme ze strany zahraničních fanoušků a cestovních kanceláří zvýšený zájem o návštěvu našeho pivovaru, který leží přímo v centru Ostravy. Abychom vše zvládli, přestavěli jsme v prvním čtvrtletí vstup do pivovaru a denně budeme během mistrovství organizovat 6 prohlídek,“ vysvětluje Zuzana Cieciotková..

Začátky exkurzí, při nichž se fanoušci seznámí, jak se vaří pravé ostravské pivo, jsou stanoveny na jedenáctou, třináctou a patnáctou hodinu. „Součástí exkurzí bude prohlídka našich provozů včetně naší výstavní varny i ochutnávka piva. Navíc jsme pro návštěvníky připravili limitovanou edici speciálního dárkového skla, které si část z nich od nás odveze na památku domů,“ přibližuje Zuzana Cieciotková.

Program mistrovství v Ostravě je velmi nabitý a začátek některých zápasů je stanoven již na 12.15. V té době je pochopitelně většina Ostraváků v práci. „Pro ty, kteří budou sedět za volantem svého vozu, jsme ve spolupráci se společností LED multimédia připravili na Místecké ulici spojující centrum města s ČEZ arénou jednu vychytávku. Na obří LED obrazovce nad silnicí budeme každé dvě minuty informovat o skóre v právě probíhajícím zápase v ČEZ aréně,“ prozrazuje manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Jedná se o vůbec první projekt tohoto typu v České republice,“ prozrazuje obchodní ředitel společnosti LED Multimedia Martin Kašpárek. „Ostravar skvěle využil možností naší digitální technologie a poodhalil všem budoucnost venkovní reklamy.V Holbě uvařili Májový ležák

[pátek, 24. duben 2015]

Je oslavou lásky k pivu a poprvé s ním bude možné připíjet na 1. máje. Jde o historický okamžik, protože májové pivo hanušovičtí pivovarníci uvařili vůbec poprvé ve 141 leté historii.

Náš Májový ležák nemá trumfovat silou, právě naopak. Zaujme svou fundovaně jemnou a přitom plnou chutí, jasnou zlatou barvou a pěnou, která na půllitru jen tak neuvadne. Věřím, že konzumenty dostane hned první doušek a s každým dalším si ho zamilují,“ vzkazuje sládek pivovaru Holba Luděk Reichl a poukazuje na charakteristiku májového ležáku.

Jde o světlý ležák s vyladěnou plnou chutí a vysokou pitelností- skutečný originál, který ctí tradiční výrobu piva i starou recepturu. Osobitou charakteristiku získal zejména pomalým kvašením, které bylo třeba bedlivě hlídat a průběžně regulovat, aby nedošlo k přílišnému prokvašení piva, se kterým se vytrácí chuťová plnost. Dlouhé bylo i zrání pod dobu celých 2 měsíců. Májový ležák lahodí nejen chutí, ale i krásným chmelovým aroma, které si razí cestu hustou pěnou.

Ve srovnání s běžným ležákem se na Májový spotřebovalo až o čtvrtinu sladu a třetinu chmele více a to se promítá do jeho chuti i vůně. Tentokrát jsme použili čtyři druhy sladů a čtyři druhy chmele a rozdílný je i samotný proces chmelení, Probíhal v několika fázích a poslední chmelení se uskutečnilo těsně před závěrem chmelovaru, aby se zachovalo lahodné aroma“, popisuje Luděk Reichl. Nic ale nevystihuje Májový ležák Holba lépe než jeho vznik „s láskou k pivu“.

V pivovaru už začali s jeho stáčením a z restauračních píp poteče od 1. máje. Májový ležák Holba je lákavým zpestřením nabídky a to potvrzuje i počet objednávek od hostinských. Jedná se totiž o omezenou produkci, a proto se restauracím vyplatí zásobit se včas. V nabídce bude pouze do vyprodání zásob a se sériovou výrobou tohoto ležáku zatím v Holbě nepočítají. Záměrem je naopak zachovat jeho jedinečnost a májovou symboliku.


...vzkazuje sládek pivovaru Holba Luděk Reichl všem příznivcům Ryzího piva z hor, kteří s rádi zajdou na jedno čepované. Spolu se svým týmem si tentokrát posvítil na kvalitu čepované Holby v restauracích, hospodách a barech. Těm nejlepším Holba uděluje Pečeť kvality. Jde o projekt na podporu zodpovědného přístupu k pivu od výroby až na stůl, díky kterému provozovny se správně ošetřeným pivem pozná host už podle viditelného označení na dveřích. Stále totiž platí, že sládek pivo vaří, ale hospodský ho dělá, a proto je zapotřebí, aby byli oba zajedno a chtěli pro pivaře to nejlepší.

Poctivě hlídáme, aby každý půllitr našeho piva odcházel z pivovaru v prvotřídní kvalitě, za kterou si stojíme. O to více nás mrzí, když host pije pivo, které svou chutí Holbu ani nepřipomíná. Víme, jak moc záleží na spolupráci hostinských a naší společné orientaci na spokojenost zákazníka,“ říká sládek Luděk Reichl a uvádí několik základních opatření, která mohou kvalitu čepovaného piva zásadně ovlivnit.

První pečeť kvality Holba udělila letos v únoru a počet oceněných provozoven se úspěšně rozrůstá.

Pivovar Holba instaluje do restaurací značkové výčepní zařízení a pravidelně školí personál každého pohostinství. Restaurace v pravidelných 30 denních intervalech navštěvují specialisté z pivovaru, aby zde provedli sanitaci. Udržuje se tím perfektní a stálá čistota zařízení, důležitá pro kvalitu čepovaného piva. Čistota je alfou i omegou nejen výčepu, ale také u skla, ve kterém se pivo hostovi podává. K jeho mytí slouží spüllboye a speciální čistící prostředky, které dodává restauracím pivovar.

Kvalitu čepovaného piva výrazně ovlivňuje také správné tlakování sudů, a proto Holba svým provozovnám doporučuje používat Biogon, tedy směs čistých plynů CO2+N2. Jde o moderní způsob čepování piva, které zabraňuje přesycení piva oxidem uhličitým, i když je sud třeba naražen déle. Další velkou předností Biogonu je zanedbatelný obsah kyslíku, který negativně ovlivňuje většinu vlastností čepovaného piva. To vše umožňuje načepovat hostům pivo v takové kvalitě, jakou oprávněně očekávají.


Holba Horské byliny je vítězem hodnocení spotřebitelů a nejlepší novinkou 2015. Hodnocení spotřebitelů potvrzuje rozhodnutí odborných degustátorů, kteří Holbu pasovali na vítěze také v letošní soutěži Zlatý pohár PIVEX.

Do spotřebitelské volby se zapojilo čtyři tisíce dotázaných, kteří potvrdili, že Holba je tou správnou volbou. I přesto, že je Holba s horskými bylinami na trhu prakticky nováčkem, má na svém kontě dvě nejlepší a rozhodující ocenění.

To, že naše ochucené pivo vítězí nejen u odborníků, ale také u spotřebitelů je pro nás obrovskou satisfakcí“, říká ředitel pivovaru Vladimír Zíka a dodává, že úspěch oblíbeného beermixu potvrzuje i poptávka. Na rostoucí prodeje reaguje pivovar rozšířením obalů, ve kterých je toto oblíbené pivo k dispozici. Od letošní sezóny bude ochucená Holba k mání nejen jako čepovaná a v lahvích, ale nově také v půllitrových plechovkách.

Oceněná Holba Horské byliny s nízkým 2,5 procentním obsahem alkoholu a ryze přírodním složením vychází z pozice značky Holba Ryzí pivo z hor.

Kombinace českého chmele, sladu, horské vody a 7 bylin dává pivní novince svěží chuť, odlišnou od ovocných piv. Mateřídouška, koriandr, máta, heřmánek, řebříček, šalvěj a tomka vonná se v pivu nepřekrývají, ale zajímavě doplňují. Tím vytvářejí příjemnou harmonii jemného aroma s tělem piva, kterou nepřebíjí umělá dochucovadla. Ochucená Holba chutná nejen pivařům a oblibu si získala u žen, stejně jako u mužů.Již podesáté pořádá Pivovar Velké Popovice a Mikroregion Ladův kraj Putování Krajinou barona Ringhoffera. V sobotu 25. dubna se zájemci mohou vydat po čtyřech různě turisticky náročných trasách. Start je plánován na 9:30 hodin na železniční stanici Mirošovice. Nejkratší částí putování je devítikilometrová cesta k pivovaru Velké Popovice a zpět do Mirošovic přes zámek Bertcholt. Klasická turistická stezka měří dvacet kilometrů a okruhy pro cyklisty jsou dlouhé třicet a čtyřicet kilometrů.

Na účastníky čeká deset zastavení na zajímavých místech kraje, včetně mimořádných prohlídek velkopopovického pivovaru. Ty budou probíhat každou půlhodinu od 10:30 do 15 hodin. Na fanoušky poctivého Velkopopovického Kozla čeká škola čepování piva pod dohledem pivovarského odborníka, Velkopopovická Kozlovna bude mít pro návštěvníky připraveno bohaté občerstvení včetně grilovaných specialit a oblíbeného piva. Kromě toho bude v Návštěvnickém centru otevřený Kozlí obchod s originálními suvenýry. Největší atrakcí dne se pak jistě stanou dvě čerstvě narozená kůzlata. Nejmladší potomky živého maskota pivovaru, kozla Oldy, pokřtí v poledne ředitel pivovaru Petr Kofroň.

Účastníci akce si s průvodci prohlédnou prostory pivovaru a budou se moci vyfotit s místní raritou - největší dřevěnou sochou kozla na světě. „Kozel je vysoký 7,1 metru a dlouhý 7,4 metru. Nechali jsme ho vyrobit k loňským oslavám 140 let založení pivovaru, putoval po Moldávii, Gruzii, Rusku a nyní se vrátil k nám domů do Velkých Popovic,“ popisuje další lákadlo vedoucí Návštěvnického centra pivovaru Eva Kršňáková.

Na dalších zastávkách jubilejního desátého Putování Krajinou Barona Ringhoffera budou moci účastníci navštívit areál hrobky rodiny Ringhofferů v Kamenici. Zámek Berchtold v Kunicích nabídne koloběžkový závod ve sjezdu a v obci Velké Popovice se uskuteční Den Země.

Pochod je pojmenován po Baronu Františku Ringhofferovi, který si zdejší kraj zamiloval, je zakladatelem velkopopovického pivovaru. V roce 1870 přikoupil ke svému kamenickému panství další državy včetně Velkých Popovic s hospodářským dvorem a začal na okraji Velkých Popovic u rybníka stavět pivovar se sladovnou. Jeho slavnostní otevření v roce 1874 se však již nedožil.

Další informace o Putování Krajinou barona Ringhoffera jsou k dispozici na webu www.kozel.cz a www.laduv-kraj.cz.
Značka Krušovice bude lední hokej podporovat i v příštích letech. Smlouvu o partnerství v těchto dnech podepsali generální ředitel společnosti HEINEKEN Erik Hamel a marketingový ředitel Petr Havlíček. Spolupráce s IIHF (Mezinárodní federací ledního hokeje) bude pokračovat do roku 2019.

Díky nové smlouvě bude značka Krušovice partnerem nadcházejících pěti šampionátů. To je přesně v souladu s naší vizí rozvíjet klíčové značky z našeho portfolia prostřednictvím dlouhodobých partnerství. Chceme tak být vždy konzistentní v tom, co děláme,“ komentoval podepsání smlouvy Petr Havlíček.

Značka Krušovice připravila pro letošní rok celou řadu aktivit souvisejících s oficiálním partnerstvím Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji, které se uskuteční už zanedlouho: od 1. do 17. května 2015 v
Strana 1 z 4 » »»
1 2 3 4

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI