Oreon

leden 2015

Archiv novinek z blogu ambientního světa již od roku 2004.


Archiv leden 2015
Zázrak v Lobči

[úterý, 20. leden 2015]

[Lobeč] 07:35 [permalink] [reaguj]

Plesová sezóna naplno startuje v těchto dnech v Kynšperku nad Ohří. Jednou z očekávaných událostí tohoto druhu má být 33. ročník včelařského reprezentačního plesu, který se bude konat v sobotu 24. ledna v novém multifunkčním sále Kynšperského pivovaru. Ten se v novodobé historii stává hostitelem tanečních bálů vůbec poprvé. A tak se na svoji premiéru náležitě připravuje.

Včelaři z Kynšperka nad Ohří si u nás ples objednali již rok dopředu. Je to od nich milé, že chtějí svoji tradiční slavnost uspořádat právě u nás. Za to se jim dostane veškerého servisu dle jejich přání,“ přislíbil ředitel Kynšperského pivovaru Radek Vomočil. Na bále bude hrát krojovaná dechová hudba Horalka z Domažlic. Začátek je ve 20 hodin.

Další významnou společenskou akcí bude První reprezentační ples města Kynšperk nad Ohří, který organizátoři naplánovali na sobotu 7. února. Galavečer začíná ve 20 hodin s tím, že k tanci a poslechu bude hrát oblíbená hudební kapela Concordia band. Návštěvníci městského bálu se dále mohou těšit na barmanskou show a chybět nemá ani půlnoční překvapení. „Převážná část programu se bude odehrávat na hlavním sále. Zábava ale poběží také dole v restauraci, kde bude svištět diskotéka v režii dýdžeje Šurdy. Ještě mohu zmínit, že role uvaděče plesu se zhostí známý moderátor David Petřík,“ poznamenal ředitel pivovaru.

Taneční rej v dupárně U Zajíce, jak se kulturní síň pivovaru nazývá, si užijí také děti. A to hned po městském plese v neděli 8. února. „První ročník maškarního bálu pro malé i větší děti bude plný her a soutěží. Kdo přijde bez masky, může si ji vyrobit na místě a společně s ostatními pak řádit na diskotéce,“ přiblížil další připravovanou akci Vomočil. „Prostory multifunkčního sálu se nám zatím dobře osvědčily. Již v loňském roce se u nás konaly různé tancovačky a firemní akce. Plesovou sezónu však testujeme poprvé. Budeme rádi, pokud se tradice uchytí a my tady budeme moci hostit plesy a nejrůznější společenské události pořádané městem, podniky nebo místními spolky,“ vyjádřil své přání ředitel.

Kulturní sál vznikl v nejstarší budově pivovarského areálu a dokáže pojmout až 200 návštěvníků. Prostory jsou stylově zařízené a vyzdobené originálními nástěnnými malbami s pivovarskou tématikou. Přestože se sál nachází v patře nad restaurací, přístupný je i vozíčkářům. „Jelikož v objektu nemáme výtah, tak jsme alespoň pro tyto účely pořídili mobilní schodolez,“ zmínil Vomočil.Rampušák získal Zlatý soudek

[neděle, 18. leden 2015]

[Svijany] 07:43 [permalink] [reaguj]


V degustační soutěži Zlatý pohár PIVEX 2015 zvítězila Holba Horské byliny v kategorii míchaných piv. Další ocenění a certifikát kvality patří výčepnímu pivu Holbě Classic. Už tradičně v soutěži bodovala také Holba Šerák a Holba Premium. Obě piva získala bronzové medaile ve Zlatém soudku PIVEX 2015 v příslušných kategoriích.

Holba Horské byliny je na trhu ochucených piv loňským nováčkem a zlatá medaile potvrzuje, že přízeň konzumentů není náhodná. Jde o pivo s nízkým obsahem alkoholu a ryze přírodním složením. Kombinace českého chmele, prvotřídního sladu, horské vody z vlastního zdroje a sedmi bylin dává pivní novince svěží chuť, odlišnou od běžných ovocných piv. „Vaříme ho podle vlastní receptury, kterou jsme dlouhodobě testovali. Je to lehké osvěžující pivo, ideální k zahnání žízně", říká ředitel pivovaru Holba Vladimír Zíka, který je spoluautorem receptury toho pivního šampiona.

Prvotřídní kvalita surovin a tradiční výrobní postupy, používané po staletí, se promítají do všech piv značky. Přinášejí jim jedinečnou chuť, pitelnost a osobitou charakteristiku. A právě to rozhodlo o úspěchu piv Holba napříč sortimentem značky. „Znovu se nám podařilo získat medaile, tentokrát v průřezu celým sortimentem. To je dobrá zpráva a pro konzumenty záruka stabilní kvality. Ať si zvolí jakékoli pivo z naší produkce, mohou očekávat prvotřídní kvalitu,“ komentuje úspěch Vladimír Zíka.

To, že nejlepší piva vaří na střední Moravě potvrzují i výsledky pivovarů Zubr a Litovel, které spolu s Holbou patří do přerovské pivovarnické skupiny. Zubr získal dvě medaile pro Zubr Gold a Zubr Classic tmavé výčepní a dva certifikáty kvality. Litovel Premium světlý ležák se stal vítězem v sudových pivech a získal zlatou medaili. Bronz patří pivu Litovel Dark a Litovel Černý Citron nealko. Holba, Zubr a Litovel tak opět potvrzují pozici favoritů mezi českými pivy.

Degustační soutěž Zlatý pohár PIVEX a Zlatý soudek PIVEX je prestižní pivovarskou soutěží u nás, vyhlašovanou jedenkrát ročně. Hodnocení jednotlivých vzorků piv probíhá anonymně a ve dvou kolech, což zajišťuje maximální objektivitu výsledků a je ve srovnání se světem ojedinělé. Piva v soutěži hodnotí odborní degustátoři, většinou sládci a pivovarští experti.


Pivovar Staropramen zaznamenal mimořádný úspěch na letošním 23. ročníku prestižní degustační soutěže Zlatý pohár PIVEX – Pivo 2015, která se každoročně koná v Brně. U porotců nejvíce zabodoval Staropramen Ležák, který zvítězil v kategorii světlých ležáků a spolu se Staropramenem Světlým navíc získal zvláštní ocenění s názvem SUPERIOR KOLEKCE udělované pivovaru, jehož soutěžní značky získaly v součtu dvou hlavních kategoriích (světlé výčepní + světlý ležák) nejvyšší bodové hodnocení. Pivovar si z prestižní degustační soutěže odváží celkem čtyři ocenění.

Výsledky soutěže byly oficiálně vyhlášeny v Brně ve středu 14. ledna 2015 v rámci 23. Galavečera pivovarníků a sladovníků České republiky. Staropramen se prosadil v konkurenci 13 pivovarů, které přihlásily do soutěže rovných 40 vzorků svých lahvových piv. Vítězstvím Ležáku výčet úspěchů pivovaru Staropramen zdaleka nekončí. Staropramen Světlý obsadil skvělé druhé místo v kategorii světlých výčepních piv. Celkový úspěch smíchovského pivovaru navíc podtrhl Certifikát kvality pro Staropramen Jedenáctku za vyrovnanou kvalitu v obou kolech soutěže.

Máme velkou radost, že se nám podařilo uspět se všemi třemi přihlášenými pivy značky Staropramen, tedy s Ležákem, Světlým i Jedenáctkou. Získaná ocenění potvrzují, že na Smíchově vaříme velmi kvalitní piva, která se dokáží prosadit v konkurenci velkých i malých pivovarů,“ říká Zdeněk Lux, vrchní sládek pivovaru Staropramen, a dodává: „Úspěchu ve Zlatém poháru PIVEX si vážíme mimo jiné proto, že je to soutěž dvoukolová a zohledňuje tak dlouhodobou vysokou kvalitu.

Zlatý pohár PIVEX – Pivo 2015 probíhá ve dvou kolech, v rámci nichž porota složená pivovarských odborníků hodnotí zejména chuť, plnost, vůně, říz a hořkost piva. V obou kolech jsou u všech vzorků piv prováděny také laboratorní rozbory a senzorická hodnocení v laboratořích. K první degustaci se odborní degustátoři sešli v listopadu 2014. Druhé kolo hodnocení přihlášených vzorků proběhlo 7. ledna 2015.

Staropramen Světlý, který je nejprodávanějším pivem z portfolia Staropramenu, je charakteristický osvěžující čistou pivní chutí s jemným řízem. Je to také nejoceňovanější pivo z portfolia pivovaru. Na Zlatém poháru PIVEX zaujal porotu a získal ocenění i v letech 2011 a 2013. Ve stejných letech vyhrál svou kategorii také ve druhé prestižní pivovarské soutěži – České pivo roku. Loni získal bronz.

S náročnými podmínkami soutěže si výborně poradily i oba přihlášené světlé ležáky, když Staropramen Ležák svou kategorii dokonce vyhrál. „Je středně až silně prokvašený. Vaříme ho ze dvou druhů sladů z Polabí a vybraných odrůd chmele z žatecké oblasti. Loni na podzim získal třetí místo v soutěži o Nejlepší ležák pořádané První pivní extraligou. Těší nás tak, že dlouhodobě vítězíme napříč soutěžemi bez ohledu na složení odborných degustačních komisí soutěží i počtu a velikosti soutěžících pivovarů,“ popsal po zisku ocenění své pocity vrchní sládek pivovaru Zdeněk Lux.

Umístění Staropramenu v odborné degustační soutěži Zlatý pohár PIVEX – Pivo 2015:

Superior kolekce: Staropramen Ležák a Staropramen Světlý

Staropramen Ležák: 1. místo v kategorii světlý ležák

Staropramen Světlý: 2. místo v kategorii světlé výčepní pivo

Staropramen Jedenáctka: Certifikát kvality


Pivovary Lobkowicz se staly se svou širokou nabídkou piv ze sedmi regionálních pivovarů partnerem letošního VI. ročníku Grand Restaurant Festivalu. Tato celorepubliková akce, která se koná v 85 nejlepších a nejzajímavějších restauracích z Maurerova výběru, potrvá od 15. ledna až do konce února.

Doba, kdy v restauraci stačilo nabídnout jednu či dvě značky, a to většinou pouze jednoho druhu piva, již pomalu začíná být minulostí. Lidé mají zkrátka rádi různorodost a Pivovary Lobkowicz jim rozhodně mají co nabídnout. „Účastí na Grand Restaurant Festivalu chceme všem gastronautům dokázat, že objevování nových chutí může představovat nevšední zážitek, který by si rozhodně neměli nechat ujít. Párování skvělých jídel a ušlechtilých vín se bere jako samozřejmost. My si myslíme, že stejně dobře jako víno může posloužit i pivo, a to především díky jeho chuťové rozmanitosti. A to platí o to více, pokud se jedná o řemeslně vyráběné pivo nejvyšší kvality, za kterým stojím um našich sládků,“ říká Michal Kuřec, pivní sommeliér skupiny Pivovary Lobkowicz.

Někteří z návštěvníků Grand Restaurant Festivalu se mohli již s nabídkou Pivovarů Lobkowicz setkat osobně například na květnovém Prague Food Festivalu 2014. Lidé zde měli šanci ochutnat širokou škálu tradičních řemeslně vyráběných piv. „Mnoho kladných ohlasů, které jsme na tato piva od návštěvníků obdrželi, nás přimělo prohloubit naše partnerství se špičkovými českými restauracemi. Zúčastnili jsme se slavnostního galavečera v rámci ocenění nejlepších restaurací podle Maurerova výběru Grand Restaurant 2015. K vybraným pokrmům od TOP 10 českých restaurací bylo možné ochutnat piva hned 6 pivních stylů, které naše pivovary vaří, a reakce byly velmi kladné“ doplňuje Michal Kuřec.

Prodám varnu na pivo 500L

[neděle, 11. leden 2015]

Prodám varnu na pivo 500 litrů,elektricky-olejový ohřev,rok v provozu.

Bližší informace: email: bojar011@seznam.cz

mobil: 775591712

web: minipivovaryboda.cz

Prodám varnu na pivo 500LJak si užít první dny roku 2015

[čtvrtek, 8. leden 2015]

Pivo roku chce třináct sládků

[čtvrtek, 8. leden 2015]


«« « Strana 2 z 3 » »»
1 2 3

Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI