Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Gulášovy kraviny ve Vyškově

Video s pivní tématikou


verze pro tisk

Gulášovy kraviny ve Vyškově

Gulášovy kraviny ve Vyškově [p262]

Pivovar Vyškov nabírá dech a podniká různé aktivity, aby očistil pověst Vyškovského piva. Nevím, ale mě osobně by některé tyto činnosti moc nepřesvědčily. Už proto, že mám Vyškovské zapsáno mezi ta lepší u nás.

Prvně se mi nelíbí změna etiket a částečná výměna lahví. Nejsem nakloněn tomu, aby každý pivovar měl "svoje" lahve. Nové vyškovské lahve naleznete zde... Možná se to ale někomu líbí a pomůže to změnit náhled na značku.

Druhým, dle mého, šlápnutím vedle je internetová komunikace na videoserveru YouTube pod názvy Gulášovy srandičky či Gulášovy sázky. Nevím, ale přijde mi to, jako docela laciná sranda, která by seděla nějakému globálnímu patoku. Spíš bych představil technologii pivovaru. Ale možná nejsem cílovou skupinou téhle kampaně. Však posuďte sami.

[Richard Chodora] [Zobrazeno 7608x] [22. listopad 2009]
[Pivní video] [comments: 19] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

David

neděle, 6. prosinec 2009
11:25

David

Zdravím, jak je dobrým zvykem, rád bych zareagoval na článek samotný i na následné komentáře.
1. co se týče internetové kampaně Gulášovy sázky/srandičky
Jedná se o klaisickou virální reklamu, rozhodně se nesnažíme tak jako velké pivovarnické skupiny dělat bombastickou reklamu, protože na to jednoduše nemáme tolik peněz, na druhou stranu jsme chtěli něco zkusit a zkusit něco nového. Hlavní myšlenkou bylo natočit sérii klipů, s minimálními náklady, něco co se bytostně týká piva. Veškeré návrhy vycházely z různých srandiček které samovolně vznikaly po hospůdkách a mj. byly sesbírány jedním z pánů s přezdívkou Guláš (v klipech rovněž hraje). Jsou to možná totální blbosti, ale přiznejme si všichni, když se lidé trochu nebo více napijí, tak zrovna takové i jiné blbosti dělají. Chápu, že se to někomu může líbit a někomu nemusí, na druhou stranu si myslím že je lepší něco zkusit i s rizikem, že se někomu něco nemusí líbit, než sedět a nic nedělat.
2. Nové etikety a láhve
Zde platí opět to co u videoklipů, nikdy se nezavděčíš všem. Přiznám, trochu mne překvapila reakce, kdy unisono se etikety nelíbí, předně bych se rád zeptal, jestli je všichni kdo kritizují viděli naživo nebo jen na obrázku. Etikety jsme se rozhodli vyměnit především ze dvou důvodů, jednak byly poněkud staršího data, v regálech vypadaly poněkud obstarožně (míněno se současnými trendy, které ať se někomu líbí nebo ne, musíme všichni brát v potaz), jednak když jste vyskládali všechna piva vedle sebe, tak vypadaly skoro stejně a nebylo možno rozlišit jednotlivé druhy. Při návrhu jsme chtěli, aby etikety vypadaly moderně a svěže, byly jednoduché, vkusné a ukazovaly, že zákazník si kupuje kvalitní produkt a taky dostatečně rozlišit jednotlivé druhy piva, které jsme dali poněkud dopopředí před značku Vyškovské pivo. Etikety jsme připravovali celkem poctivě a na konci jsme dokonce provedli pretesty na odpovídajícím vzorku zákazníků. Zajímalo by mne co konkrétně se na etiketách nelíbí, zatím jsem našel názory "nelíbí se" a bez komentáře, nebo maximálně že jsou "plytké a nic neříkající", zajímalo by mne co by tedy podle Vás měly etikety říkat, co jim chybí ke "hloubce", případně srovnání s ostatními pivovary, které se Vám líbí nebo naopak nelíbí, ale jen říct že se nelíbí a dost mi prostě nestačí a nepřesvědčí... Co se týče láhví, tak se opět jedná o celkový vzhled. Záměrně jsme odlišili bežná piva 8-11°(NRW láhve), a prémiové značky (12-14°+Havran), kde používáme zcela běžné láhve typu " České pivo", které používá opět spousta menších pivovarů, stejně jako NRW. Záležitost se zavedením extra láhví začaly velké pivovarnické skupiny zcela záměrně, nám malým se to v žádném případě nelíbilo, ale neměli jsme možnost s tím nic udělat, velcí si to prostě před několika lety prosadili. Dopad na logistiku při práci s láhvemi v menších pivovarech si bohužel nedovedete představit, kdy musíte třídit pro každou velkou skupinu zvlášť a to tak, aniž by zákazníci poznali.
Každopádně Vám všem děkuji, že jste nezanevřeli na Vyškovské pivo a to ani přes Váš kritický přístup k etiketám, prostě jsou lidi, které primárně osloví obsah bez ohledu na obal (což jste zřejmě Vy) a pak jsou Ti které zaujme především obal, ale i to jsou zákazníci, které musíme přesvědčit, protože potřebujeme obě tyto skupiny. :o)


napsal(a): David [Odpovědět]

Chody

neděle, 6. prosinec 2009
12:07

Chody

to David:
Díky za odpověď a teď trošku odpovím zase já:

Lahve jsem viděl jen na webu, se živými jsem ještě neměl možnost se setkat. Rodila se vize, že Vyškovské pivo bude na Plzeňsku distribuovat Sklad nápojů Bošek ve Vodokrtech (byly v létě nějaké sudy), bohužel zatím se nic neděje. V létě jsem měl pár beden v prodejně a "Vyškovské kozle" měly úspěch. Chci se proto zeptat, jak to se zásobováním západní části republiky je či bude.

Ad Co se mi na etiketách nelíbí? Nejsem grafikem a je pro mě těžké pojmenovat, co se mi nelíbí. V tomhle Vás tedy zklamu...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Adsense

17. duben 2024
09:04


posted by: Inzerce

Chody

neděle, 6. prosinec 2009
13:18

Chody

to Chody:
Teď jsem za poslední odstaveček kritizován po ICQ. Tedy budu se trošku snažit. Prvně nejsem nakloňen nějakým moc divokým změnám, ale na to si asi za čas zvyknu. Za druhé, myslím si, že pivovar má mít nejlépe jednu značku, s kterou se identifikuje - u Vás je to Vyškovské pivo, případně jste mohli volit řešení jako Žatec. Proč nepít např. Vyškov Džbán 11? Upozadění loga pivovaru a na první pohled do očí bijících "obecných podznaček" jako Desítka či Řezák se mi nezdá dobrým řešením, zavání to problematikou, kterou zde popsal Michal...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Michal

neděle, 6. prosinec 2009
13:08

Michal

to David: Upřímně řečeno, tady nejde o trend. Má snad Polička moderní a "trendy" etikety? Nemá a jsou pěkný. U Vašich etiket mi vadí, že jsou možná až moc moderní a evokuje to ve mě nějaký marketový piva typu Ambrosius, Světák a podobný sračky. Připadaj mi moc laciný, takhle nějak bych to vyjádřil. (kdybych Vyškov nikdy předtim nepil a nevěděl o co běží, tak v tomhle bych si ho jako běžnej spotřebitel nekoupil) Pivo vynikající, 1*, ale ty etikety pro mě za 5...muj osobní názor


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Moro

neděle, 6. prosinec 2009
13:10

Moro

to David:
Mně osobně se etikety líbí. Ne, že by byly něco axtra, ale akceptuji je.


napsal(a): Moro [Odpovědět]

laďa

úterý, 24. listopad 2009
15:28

Lada

etikety mě nijak neuráží, ostatně vymyslet něco vkusného a originálního - no, pro někoho možná brnkačka, srandovní klipy patří k tkzv. pivnímu humoru, přemíra intelektu v nich, pravda, není, ale když uvážím jakým kravinnám se sám směji po několika kouscích,vypadám zřejmě taky jako blb, ale bavím se. největší mínus pivovaru tak spatřuji v tom, že jeho produkty zatím marně hledám v Olomouci, která je od jeho komína nějakých 40 km. sortiment je parádní a já držím Vyškovu palce!!


napsal(a): laďa [Odpovědět]

Kejna

pondělí, 23. listopad 2009
12:23

Kejna

Netajím se tím, že Vyškovské pivo konzumuji jak jen mám příležitost, snažím se, aby to bylo co nejčastěji a mám ho rád. cílovou skupinou jejich marketingové kampaně ovšem jistě nejsem neboť ji považuji za vskutku dementní (včetně přihlouplého "nejpoctivějšího" sloganu). Nové etikety se mi také zoufale nelíbí, ale nutno dodat, že zde dle mého neexistuje způsob, jak se posunout špatným směnem, jelikož zejména generálská etiketová předchůdkyně byla vážně ultranevkusná! Tedy, diskutované tržně-podpůrné kroky hodnotím vysloveně negativně, bude-li však obsah lahví i nadále stejně příjemný, budu je kupovat i polepené Rudým právem.


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

jirinp

neděle, 22. listopad 2009
19:24

Těžko říct, samo vedení uvidí zdali to k něčemu bylo. Jestli se podaří zvýšit prodej.
Spíš by mě zajímalo jak to vypadá s výběrovým řízením na pronájem pivovaru. Kdo projevil zájem a jestli už je vybráno, ať si můžem tipovat jak to dopadne...


napsal(a): jirinp [Odpovědět]

val

neděle, 22. listopad 2009
17:54

val

to jiri.kana: Abych pravdu řekl, původního Havrana si nevybavuju. Tmavý nepiju a tak jsem si ho ani nikdy nekoupil :-) Já to nejvíc vidím na Generálovi, protože ten u mě v lednici přebýval nejčastěji. Nemám ponětí, na jakou skupinu mají tyhle etikety cílit, jsou nicneříkající, plytké, nevkusné a mně osobně se navíc na světle lesknou, takže z pár metrů nemám šanci poznat, o co vůbec jde. Bohužel se podobné hrůzy netýkají jen Vyškova, podobná prasečina je třeba nový Comenius.


napsal(a): val [Odpovědět]

Henri

neděle, 22. listopad 2009
17:07

Henri

Etikety nejsou opravdu nic moc, ale každý máme jiný vkus a chápu, že se někomu mohou líbit, ale v diskusi jsem to zatím nezaznamenal. Ty vlastní lahve pomalu již v každém pivovaru, to je opravdu pitomost a mrhání penězma zbytečným směrem. Již při přechodu z eurolahví na NRW nás pivovary masírovali, že se již nikde ve světě nepoužívají. Stačí se zajet podívat do Bavorska. Menší pivovary používají eurolahve stále zcela běžně a používají je dokonce i velké mnichovské pivovary. A ještě k těm klipům, tak jejich cílovou skupinou teda já také opravdu nejsem, ale možná že je to pro někoho z té třetiny národa o které se píše v tomto článku: http://zpravy.idnes.cz/psycholog-hubalek-nedivte-se-nicemu-tretinu-naroda-tvori-pitomci-p93-/domaci.asp?c=A091120_152459_domaci_lpo
---------------------------------
Zpráva byla upravena 22.11.2009 ve 17:59:29


napsal(a): Henri [Odpovědět]

jiri.kana

neděle, 22. listopad 2009
19:10

jiri.kana

to Henri:Nejsou ty lahve náhodou typu "České pivo"? Tedy to samé, co má třeba Drinks Union, Chotěboř, nebo teď v zeleném Lobkowicz?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 22.11.2009 ve 19:56:03


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

val

neděle, 22. listopad 2009
15:18

val

Nové etikety vyškovského piva jsou naprosto příšerné, amatérská fušeřina. Předchozí etikety měly ksicht a bylo na nich jednoznačné sdělení, nové jsou bezpohlavní výblitek... Aspoň že to pivo je dobrý.


napsal(a): val [Odpovědět]

jiri.kana

neděle, 22. listopad 2009
15:22

jiri.kana

to val:Přesně tak. Hlavně ten Havran je příšernost. Spíš reklama na pohřební ústav než etiketa na pivo. A ty příšerný kudrlinky...
Buď je v tom něco vysoce uměleckýho, co nemám šanci pochopit, a nebo to navrhovali žáci 7. třídy ZŠ v rámci výtvarné výchovy.


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

tomino

neděle, 22. listopad 2009
14:07

tomino

jo jo,přesně tak,ten novej design etiket je naprosto hnusnej a já být neznalej,tak si to od pohledu nikdy nekoupím.Naštěstí vím,co se skrývá uvnitř a proto je u mě doma v lednici často:).Ale je fakt,že odklon od NRW lahví a nový etikety bylo podle mě šlápnutí vedle:(


napsal(a): tomino [Odpovědět]

Michal

neděle, 22. listopad 2009
14:24

Michal

to tomino: Tak lahve mi až tolik neberou, sice je škoda, že dneska má skoro každej pivovar vlastní, taky bych byl radši, kdyby to bylo všechno v NRW, ale ty etikety to je fakt hnus. Na mě to působí dost amatérsky, jako bych to dělal někde doma na koleni, kdybych nevěděl, co je v tom za poklad, tak to taky nekoupim...


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

siki

neděle, 22. listopad 2009
14:33

siki

to Michal: To já to nekupuju, i když vím, co tam za poklad je....protože, sakra, nemám kde!!! :-(


napsal(a): siki [Odpovědět]

Michal

neděle, 22. listopad 2009
23:18

Michal

to siki: Já taky nemam kde, ale když byla možnost, tak sem kupoval :)


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Michal

neděle, 22. listopad 2009
13:49

Michal

Už sem to tu jednou psal. Nový etikety sou naprosto příšerný. Vypadá to jako nějakej markeťák z lídlu nebo teska. Jestli se to někomu líbí, já mu to brát nebudu. Proti gustu...


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Jura.z.Brna

neděle, 22. listopad 2009
11:52

Jura.z.Brna

Nové etikety se mi nelíbí vůbec, jsou zcela nevýrazné a "nesvébytné". Už jsem to možná někde psal - připomínají mi spíš modely z nějaké hry na obchod pro děti. Nicméně těm, kterých jsem se ptal, se nové nálepky prý líbí...
Ty videa jsou zajímavý nápad dle mého špatně uchopený. Je to točeno v pivovarské zřejmě za běžného provozu. Pokud ti "herci" jsou místní štamgasti, určitě by se našly spontánní momenty, které by divákovi daly mnohem víc než tato, s prominutím, broskvovina. Na druhou stranu, každý pivovar žije z alkoholiků a opilců, ne z fajnšmekrů, kteří si dají pět piv za týden, takže je to možná cíleno správně.PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI