Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní.info



Návrat do minulosti? Už jen díky retro názvu, jinak ne!

Mezi významné hráče na českém trhu s nealkoholickými pivy právě vstupuje, lépe řečeno se vrací skutečná legenda. PITO! Bez nadsázky ho lze označit za „praotce“ všech našich nealkoholických piv. Teprve od něj se ostatní odrážejí a k němu se stále vztahují.

Po měsících usilovného vývoje, analýz a testování vybrousili v Samsonu skutečný nealkoholický diamant. Do vývoje nového PITA výrazně promluvily speciální technologie a společně s upravenou recepturou a nejkvalitnějšími surovinami spatřilo světlo světa nealkoholické pivo, které dosahuje plné chmelové chuti a optimální říz. „Nejvýznamnější změnou je to, že se nám povedlo odstranit mladinovou chuť, která bývá v nealkoholických pivech díky řízenému kvašení přítomna,“ říká obchodní ředitel Samsonu David Posekaný.

Nové PITO také už nevypadá jako návštěvník ze 70. let. Prodává se v nových zelených třetinkách a půllitrových lahvích, které jsou vyzdobené padnoucí etiketou. A protože jde slavná značka s dobou, k dostání je už i v plechu. „Navíc momentálně pracujeme na ochucené variantě, tuhle novinku chystáme už na léto,“ dodává David Posekaný.

Kompletním redesignem si prošla internetová prezentace celého pivovaru Samson a před zveřejněním jsou nové webové stránky www.pito.cz, které svým fanouškům vždy připraví plno aktualit, receptů, soutěží a zábavy, to vše se vztahem k tomuto legendárnímu nápoji.

PITO sice bylo skoro před 35 lety primárně stvořeno pro motoristy, ale doba pokročila a dnes už ho díky jeho chuti mohou pít všichni, kteří vyznávají aktivní způsob života s čistou hlavou a současně si chtějí dopřát chuť pravého osvěžujícího piva“ říká David Posekaný.

V České republice bylo PITO poprvé uvařeno v polovině 70. let v Jihočeských pivovarech n.p. v Pivovaru Samson technologií přerušeného kvašení, která je nejblíže výrobě klasického piva. PITO je nejstarším a nejznámějším nealkoholickým pivem v České republice - značka, která dala jméno celé kategorii nealko piv v České republice.

Věděli jste?

- že Pito tvoří voda z 274 m hluboké artézské studny?

- že PITO je složeninou slov pivo - auto?

- že PITO obsahuje jen 0,5% alkoholu?

- že PITO se v Česku začalo pít už v polovině 70. let?

Tisková zpráva


Reprezentanti Jiří Štajner, Milan Petržela, David Limberský, Theodor Gebre Selassie a David Lafata vařili v Plzni pivo Gambrinus Originál 10° pro fanoušky reprezentace. Pod dohledem obchodního sládka Gambrinusu Vojtěcha Homolky a za asistence pětice příznivců českého národního týmu založili várku piva, která bude hotová před začátkem evropského šampionátu.

Foto

Čeští fotbaloví reprezentanti a fanoušci se ve varně Gambrinusu zodpovědně chopili své role. „Nyní budeme dávkovat žatecký chmel, který dá našemu pivu správnou hořkost,“ řídil sládek Homolka desetičlenný tým a působil tak trochu jak kapitán fotbalové jedenáctky, který diriguje své spoluhráče. „Teď je potřeba zkontrolovat mladinu, která prošla dvojím rmutováním,“ pokračoval a poučil přítomné, jaké by měla mít správné vlastnosti, například barvu a vůni. „Svoje typické vlastnosti získá naše pivo v několikatýdenním procesu kvašení a ležení, které probíhá v oddělených nádobách, jak je typické pro české pivo plzeňského typu. Posledním tradičním krokem na varně je zvonění na zvonec, které signalizuje odeslání várky na kvašení,“ okomentoval sládek poslední pracovní úkon fotbalistů a fanoušků.

Foto

Byla to zajímavá zkušenost. Snad jsme díky dohledu zkušeného sládka nic nezkazili a fanoušci budou při sledování našich zápasů pít dobrý Gambáč, na který jsou zvyklí.“ vtipkoval Milan Petržela. „Snad budou zapíjet hodně našich gólů a vítězství. Čím více budou mít důvodů k přípitku po závěrečném hvizdu, tím lépe,“ doplnil ho David Lafata, který má v tomto ročníku Gambrinus ligy obdivuhodnou střeleckou bilanci.

Foto

Gambrinus, který dnes reprezentanti s fanoušky založili, bude hotový právě před mistrovstvím Evropy. Připravujeme pro něj speciální edici plechovek a během šampionátu se bude tato várka čepovat v našich hospodách,“ řekl sládek Homolka a dodal: „Jednáme také o možnosti čepovat naše pivo v jedné z pivnic přímo ve Wroclavi, kde bude hrát česká reprezentace zápasy základní skupiny. Věřím, že to dobře dopadne a naši fanoušci v Polsku budou mít kde slavit vítězství našeho týmu.

Tisková zpráva





Řada zásadních novinek čeká od 28. dubna návštěvníky pivovaru Radegast. Významnou inovací za 1,5 mil. Kč prošla před začátkem turistické sezony exkurzní trasa pivovarem. Návštěvníci se například mohou těšit na velkoplošné obrazovky, zbrusu nové informační panely či místnost ve tvaru sudu, ze které lze nově nahlédnout do ležáckého sklepa. Na prodloužený víkend od 28. 4. do 1. 5. navíc pivovar připravil slevu 50 % na vstupném.

Před rokem a půl otevřeli v Nošovicích nové Návštěvnické centrum. Nyní prošla významnou inovací také trasa pivovarem. Důvody vysvětluje manažer pivovaru Ivo Kaňák: „Naším cílem je stále zlepšovat informační hodnotu a zážitek z návštěvy pivovaru. K tomu má přispět také zlepšování komfortu pro návštěvníky. Doufáme, že novinky povedou opět k růstu počtu návštěvníků. Již překonání hranice 13 tisíc lidí v roce 2011 je důkazem, že jdeme správnou cestou.

Foto

Nová exkurzní trasa vede návštěvníky přes nejdůležitější místa v pivovaru a znovu umožní sledovat nošovické sládky z bezprostřední blízkosti. Nově turisté nahlédnou i do ležáckého sklepa, což dříve nebylo možné. A to z místnosti připomínající velký sud, ve kterém nechybí poutavá expozice o vývoji ležáckých sklepů a bednářském umění.

V průběhu trasy vznikly nové informační panely představující jednotlivé části výroby piva i pivovarnictví jako oboru. V místech, kam z bezpečnostních důvodů nelze vstoupit, byly nainstalovány velkoplošné obrazovky, na nichž návštěvníci uvidí záběry z provozů. To se týká například sladovny, kde přibylo i názorné schéma výroby sladu. Podobné schéma je nově také v lahvovně, odkud se k výtahu do degustační síně nad pivovarem lidé projdou po novém chodníku.

První návštěvníci si novou trasu užijí v sobotu 28. 4., kdy také začíná speciální akce pro prodloužený víkend do 1. 5. Zájemci se v tyto dny dostanou do pivovaru za mimořádnou cenu 40 Kč. V den státního svátku navíc mohou na vlastní oči spatřit umění mistrů bednářů.

Trasa pivovaru Radegast je otevřena každý den, doporučena je rezervace prohlídky předem. V Návštěvnickém centru mají lidé možnost také zakoupit veškerý sortiment piva Radegast a vybrat si ze široké nabídky předmětů z kolekce Radegast. Prohlídku lze kombinovat s řadou doprovodných programů a zážitkových balíčků. Veškeré informace jsou k nalezení na www.radegast.cz.

Foto

I díky investicím do Návštěvnického centra a trasy je od tohoto roku pivovar Radegast součástí projektu Industriální atraktivity v Moravskoslezském kraji, který má Moravskoslezský kraj prezentovat především jako oblast plnou atraktivních technických památek a přilákat návštěvníky z celé České republiky. Věříme proto, že v letošním roce projde branami našeho pivovaru ještě více lidí než v tom minulém,“ uzavírá Ivo Kaňák, manažer pivovaru Radegast.

Tisková zpráva


Akce R.A.D.

[úterý, 24. duben 2012]

V sobotu 21. dubna 2012 proběhla ve Dvoře Králové n.L. malá oslava. Tamní rodinný pivovar Tambor uvedl na trh svůj nový produkt, dvanáctistupňový ležák Tambor - R.A. Dvorský!

Toto pivo právem (a to i doslova neboli "de iure") dostalo přídomek po známém, slavném hudebníkovi a zpěvákovi Rudolfu Antonínovi, který co místní rodák, lokální patriot a v mládí dokonce zaměstnanec tehdejšího pivovaru zdejšího, sám později vystupoval se svým orchestrem právě pod uměleckým jménem R. A. Dvorský.

Milovníky zlatavého moku dlouho očekávaná "dvanáctka" splnila (ne-li předčila!) jejich očekávání! Dokladem budiž hojná účast a konzumace taková, že pánové Kiriakovský (majitel pivovaru) a Goldšmíd (obchodník s pivem a vínem) museli dopravit do areálu bývalého královédvorského pivovaru, kde se slavnostní křest nového ležáku odehrával, o několik sudů tohoto piva víc než původně předpokládali. Jelikož ale svému nápoji věřili, nebyli zaskočeni, zareagovali střelhbitě, a tak nikdo nepřišel zkrátka!

Celá akce trvala od 11.00 do 17:00 hod. za hudebního doprovodu místních country kapel Phobos a Wostruha, a Bigbandu R. A. Dvorský. Patřičně vhodnou krmí jistila nutkání přítomných po potravě "Stará krčma", sídlící tamtéž. Když k tomu všemu svou přízní přispělo ještě slunečné počasí, úspěch akce byl dovršen!

Nikoliv pověstnou "třešinkou na dortu", ale v tomto případě "pěnou na pěně" byla parafráze známého hitu R.A. Dvorského Hm, hm, ach ty jsi úžasná, kterou si pro pobavení pt. čtenářů dovolujeme zde přetisknout:

12° pivo Tambor - R.A.Dvorský (C JAK)

Hm, hm, Tambor R. A. Dvorský,

hm, hm, dvanáctka má,

hm, hm, to už je dnes jasný,

hm, hm, rád si ji dám

Já mohu teď jen říkat slova obdivná,

tam kde ji točí tam je rázem duše má ztracená.

Hm, hm, Tambor R. A. Dvorský,

hm, hm, já rád ho mám

Mám pro její chuť pochvalných sto výrazů,

v nich můžeš číst mé vyznání,

mé dny jsou krásné, nádherné a bez kazů,

když Tambor mám dvanáctku popu - lární

Hm, hm, Tambor R. A. Dvorský,

hm, hm, dvanáctka má,

hm, hm, to už je dnes jasný,

hm, hm, rád si ji dám

Já mohu teď jen říkat slova obdivná,

tam kde ji točí tam je rázem duše má ztracená.

Hm, hm, Tambor R. A. Dvorský,

hm, hm, já rád ho mám

Pro "pivni.info" Jaroslav Kratěna, 23.4. 2012, Dvůr Králové n.L.

Akce R.A.D.

[pi] 13:33 [permalink] [comments: 1]





Luboš Kastner (33), dosavadní manažer shopper marketingu* Plzeňského Prazdroje, se od 1. května stane ředitelem marketingu a trade marketingu ve společnosti SABMiller Brands Europe, která odpovídá za rozvoj globálního i regionálního portfolia značek SABMiller.

Celý článek naleznete zde...




25. dubna 1872 byl položen základní kámen současného pivovaru ZUBR. K jeho slavnostnímu vysvěcení došlo za necelý rok 13. března 1873 a hned druhý den uvařil svoji první várku piva. V prvním roce provozu pivovar vystavil 6935 hl piva a od té doby až dodnes necelých 31 milionů hektolitrů piva. Jde o množství, které by naplnilo 6,15 miliard půllitrů, tedy po půllitru pro téměř pro každého občana na celém světě.

V červnu 1873 byl pivovar jako firma zanesen do obchodního rejstříku pod názvem První moravský pivovar akciový se sladovnou v Přerově.

1. května 1899 firma zaregistrovala svoji ochrannou značku – přerovský městský znak – hlavu zubra, erb pánů z Pernštejna mezi dvěma věžemi. Hlavu zubra má pivovar ve svém znaku dodnes.

Původní varna pivovaru pojala 68 hektolitrů na jednu várku, ve spilce se zpočátku nacházelo 38 kádí, každá po 36 hektolitrech a tři oddělení sklepů nabízela kapacitu celkem 4 750 hektolitrů piva, zatímco dnes je to až desetinásobek.

Výrobní kapacita pivovaru byla projektována na 20 tisíc hektolitrů piva ročně. Práci v pivovaru původně zastávalo jen osmnáct dělníků, ale o dva roky později byl jejich počet již dvojnásobný.

Tradiční výroba

Od roku 1872 se v přerovském pivovaru vaří pivo klasickým dvourmutových způsobem podle starých receptur. Na přísné dodržování tradičních postupů výroby dohlíží sládek s týmem odborníků, kteří bedlivě sledují jednotlivé fáze výroby piva od výběru a přípravy surovin až po dozrávání piva v ležáckých sklepích. Suroviny jsou především domácí produkce, to platí o chmelu i sladu z celosvětově vyhlášených hanáckých ječmenů. V Zubru si velmi dobře uvědomují, jak důležitá je neměnná kvalita a trvale vyrovnaná chuť piva. Proto tady veškeré suroviny pečlivě vybírají a předem testují. Zubr má dokonce svoji produkci pivovarských kvasnic, které pocházejí z vlastního kvasničného kmene, speciálně určeného pro spodní kvašení piva. Díky surovinám prvotřídní kvality, tradiční receptuře a klasickým postupům výroby získává Zubr svoji plnou, dokonale vyváženou chuť a osobitou charakteristiku, která mu přináší přízeň konzumentů i nejvyšší hodnocení odborníků v degustačních soutěžích.

Staletá tradice

Vaření piva má v Přerově staletou tradici, která provází také samotný vznik pivovaru Zubr.

Tradice vaření piva v Přerově se datuje do roku 1256, kdy král Přemysl Otakar II. udělil Přerovu ještě jako trhové vsi městská privilegia včetně práva vařit pivo. Rozkvět tohoto řemesla pak přineslo zejména období renesance, konkrétně rok 1475, kdy se město dostalo do rukou Viléma z Pernštejna, představitele jednoho z nejvýznamnějších moravských rodů. Bylo to v časech, kdy šlechta ve vlastní režii začínala na svých panstvích s podnikáním a kdy se v hojné míře zakládaly rybníky, cihelny, vinopalny, ovčíny a kromě dalších podniků samozřejmě i pivovary. Svého podnikatelského ducha přenesl Viléma z Pernštejna ze svých panství i do Přerova. Nový pán města nejenže začal podporovat zdejší řemeslníky tím, že udělil městu řadu hospodářských výsad a privilegií, ale kolem roku 1480 založil pod horním náměstím v místech dnešního domu č. 27, tzv. Na Marku, panský pivovar, který fungoval až do vzniku Akciového pivovaru, který předznamenal jeho konec. Mimo pivovar se pivo s právem jeho šenku i nadále vařilo v domech přerovských měšťanů, kterým k této činnosti náleželo staré privilegium. Těmto domům, kterých před třicetiletou válkou stávalo v Přerově asi 64, se říkalo právovárečné. Piva se v právovárečných domech Přerova vařila a čepovala podle dohodnutého pořadí, dům po domu, aby se spravedlivě všichni vystřídali. Cenu piva pak stejně jako cenu sladů určovali zástupci města jmenovaní jeho radními.

Tisková zpráva


Čtrnáctistupňový speciál Zubr MAXXIM je dárkem všem příznivcům dobrého piva u příležitosti 140 let přerovského pivovaru. Konzumenty neohromí třeba zvláštní barevností, čím ale vyniká, je jeho síla chuti. Je plná, pěkně zaokrouhlená s vyšší a přitom lahodnou hořkostí.

Zubr MAXXIM je totiž skutečný originál, který ctí tradiční výrobu piva i starou recepturu. Díky tomu bylo možné dokonale vyladit nejen jeho chuť, ale celkovou charakteristiku tak, aby se odlišil od běžných piv a tak podpořil svoji výjimečnost.

Kromě originální chuti Zubr MAXXIM vyniká typickým aroma, sytou zlatou barvou a hustou pěnou. Příjemný dojem po napití ovlivňuje výborný říz, jako výsledek dlouhé doby zrání celých 90 dní. Zubr MAXXIM je oslavou 140 let pivovaru, během nichž se podle dostupných zdrojů uvařilo téměř 31 milionů hl piva a to je množství, které by zaplnilo 6,15 miliard půllitrů, tedy po půllitru pro téměř každého občana na světě.

Zubr MAXXIM poteče z restauračních píp už od zítřka. Je vítaným zpestřením nabídky a to potvrzuje i zájem trhu. Do prodeje už dáváme posledních 200 hl Maxxima v sudech,“ spokojeně vyjadřuje Petr Hermély, manažer marketingu. Speciál Zubr MAXXIM se vyrábí v limitovaném množství 1000 hl, proto se restauracím vyplatí zásobit se včas. Je k dispozici v lahvích v balení multipack po 8 kusech a v sudech jako filtrovaný i nefiltrovaný kvasničák. V nabídce bude pouze do vyprodání zásob především na Olomoucku, Zlínsku a Přerovsku. Se sériovou výrobou tohoto originálního speciálu zatím v Zubru nepočítají, záměrem je naopak zachovat jeho exkluzivitu a nabízet ho pouze příležitostně.

Tisková zpráva




«« « Strana 749 z 1091 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI