Kolik zaplatíme státu za pivo v porovnání se zahraničím?
[úterý, 14. únor 2012]
[Ostatní pivní dění] 07:13 [permalink] [comments: 1]
Holba opět přesvědčila degustátory. Potvrdila jedinečnou chuť a kvalitu.
[pondělí, 13. únor 2012]
Světlý ležák Holba Premium získal bronz v celkovém hodnocení degustační soutěže Zlatá pivní pečeť 2012 a umístil se tak mezi třemi nejlepšími pivy všech kategorií.
„Je to úspěch, který nás potěšil, ale co nás těší ještě více, je spokojenost a přízeň těch nejpovolanějších, tedy konzumentů,“ vyjadřuje Vladimír Zíka, výkonný ředitel pivovaru. Letošní úspěch navazuje na řadu předchozích a je potvrzením stabilně vysoké kvality piva Holba. Ležák je chloubou každého pivovaru a také v Holbě mu věnují mimořádnou pozornost. Vzniká tradičním způsobem výroby a ten přináší pivu jeho osobitou charakteristiku. Holba vyniká dokonale vyváženou chutí s vyšší hořkostí, výborným řízem a vysokou pitelností, která vybízí k dalšímu napití. Klasická výroba piva využívá nejen prvotřídní suroviny, ale dává pivu čas vzít si z nich to nejlepší. Než např. Holba Premium opustí brány pivovaru, trvá to déle než 2 měsíce a to je až čtyřikrát déle ve srovnání s europivy. „S pivem je třeba si vyhrát, jen tak získá svůj jedinečný charakter,“ potvrzuje Vladimír Zíka, jeden z porotců, kteří piva v soutěži hodnotili. Podle jeho vyjádření musí mít každý degustátor výbornou chuť, čich i zrak a stejně tak důležité je mít něco „oddegustováno“. „Čím má větší zkušenosti, tím rychleji pozná nežádoucí chutě i vůně, které k pivu nepatří,“ říká Vladimír Zíka. Řízená degustace má jasná pravidla a jejím úkolem je počítat také s únavou degustátorů, proto jich letos do Tábora přijela více než stovka, aby byla zajištěna vysoká objektivita. Většinou šlo o sládky přihlášených pivovarů a nezávislé degustátory.
Degustační soutěž každoročně probíhá v Táboře v rámci Pivovarských slavností.
O titul Zlatá pivní pečeť se letos utkalo na 500 piv ze 108 pivovarů v celkem 21 kategoriích. Degustátoři posuzovali především chuť, hořkost, říz, ale i vzhled přihlášených piv, tedy vlastnosti, které jsou pro konzumenta nejdůležitější. Táborských Slavností piva se zúčastní nejen pivovary z České republiky, ale i ze Slovenska, Ruska, Belgie, Nizozemska, Slovinska nebo Rakouska.
Tisková zpráva
[Tiskové zprávy] 19:44 [permalink] [comments: 1]
Značka Březňák: Další Zlatá pivní pečeť putuje do pivovaru Velké Březno!
[pondělí, 13. únor 2012]
Čtrnáctistupňový Březňák je zlatý! O vítězství v kategorii speciální pivo světlé rozhodli degustátoři na XXII. Reprezentačních slavnostech piva, které skončily v sobotu v Táboře. Vítězové všech 21 kategorií si při slavnostním ceremoniálu převzali hlavní ceny: Zlaté pivní pečeti. Ocenění výrobci piva tak získali právo užívat titul a známku Zlatá pivní pečeť 2012.
Čtrnáctistupňové vítězné pivo Březňák je světlý speciál s vyšším obsahem alkoholu. Má plnou chuť a hořkost a sytou zlatou barvu. Ocenění Březňák světlý ležák nezískal poprvé, naposledy ve své kategorii vyhrál v červnu minulého roku na jiné důležité degustační soutěži Pivo České republiky v Českých Budějovicích. Vedle odborníků toto pivo oceňují také štamgasti.
Značka Březňák si v degustační soutěži vedla skvěle už od prvního dne konání (7.2.), kdy Zlatou pivní pečeť získala v kategorii tmavých výčepních piv. Bodoval i světlý výčepní Březňák s celkovým třetím místem ve své kategorii. Úspěch pivních značek ze severu Čech potvrzuje Zlatá pivní pečeť pro značku Louny (kategorie světlých výčepních piv).
Úspěchy piv z portfolia společnosti Heineken Česká republika dále zpečetily značky Krušovice (2. místo mezi tmavými výčepními pivy) a Starobrno (3. místo mezi tmavými výčepními pivy). Z výše uvedeného tak vyplývá, že pivní značky Heinekenu zcela ovládly kategorii tmavých výčepních piv. Dařilo se i nealkoholickému pivu Fríí, které skončilo na třetím místě.
Letošních XXII. Reprezentačních slavností piva v Táboře se účastnil rekordní počet 108 pivovarů a minipivovarů z České republiky i ze zahraničí. Svá piva tak do soutěže přihlásily dvě desítky zahraničních pivovarníků, například z Ruska, Běloruska, Kazachstánu, Belgie, Holandska, Rakouska či Ázerbajdžánu. Nejvíce výrobců piva ovšem pochází z České republiky. Soutěžilo se celkem ve 21 kategoriích, přičemž degustátoři posuzují piva z velkých i malých pivovarů i zahraniční speciality.
Přihlášené vzorky piv v soutěži posuzovala odborná porota. Zasedli v ní sládci přihlášených pivovarů, nezávislí degustátoři i studenti odborných vysokých škol. Odborné degustace byly jako každoročně přísně anonymní. „Dosažených výsledků z této degustační soutěže si velice vážíme, protože na ni dohlížejí odborní garanti renomované kontrolní a certifikační společnosti a Státní zemědělská a potravinářská inspekce České republiky,“ konstatuje manažer kvality společnosti Heineken Česká republika Ondřej Koucký. Úroveň soutěže dokazuje i rostoucí zájem pivovarníků z Čech i ze zahraničí, který rok od roku stoupá.
Tisková zpráva
[Tiskové zprávy] 15:45 [permalink] [reaguj]
XXII. Reprezentační slavnosti piva v Táboře: Severočeské značky odstartovaly skvěle a získaly dvě Zlaté pivní pečeti
[pondělí, 13. únor 2012]
Neobyčejný úspěch zaznamenaly pivní značky Březňák a Louny hned první den prestižní degustační soutěže, která až do soboty potrvá v Táboře. Značka Březňák nenašla přemožitele v kategorii tmavých výčepních piv a získala hlavní trofej: Zlatou pivní pečeť. Stejně dobře si s konkurencí poradila i značka Louny. Ta si Zlatou pivní pečeť pro změnu odveze za vítězství v kategorii světlých výčepních piv. Ve stejné kategorii jako Louny bodoval Březňák z pivovaru Velké Březno i podruhé, kde mu patří třetí příčka.
Úspěchy piv z portfolia společnosti Heineken Česká republika dále zpečetily značky Krušovice (2. místo mezi tmavými výčepními pivy) a Starobrno (3. místo mezi tmavými výčepními pivy). Z výše uvedeného tak vyplývá, že pivní značky Heinekenu zcela ovládly kategorii tmavých výčepních piv. Mezi světlými výčepními pivy obsadily dvě ze tří medailových míst – a to vše 7. 2., hned první den konání soutěže.
Letošních XXII. Reprezentačních slavností piva v Táboře se účastní rekordní počet 108 pivovarů a minipivovarů z České republiky i ze zahraničí. Svá piva tak do soutěže přihlásily dvě desítky zahraničních pivovarníků, například z Ázerbajdžánu či Belgie. Nejvíce výrobců piva ovšem pochází z České republiky. Soutěží se celkem v 21 kategoriích, přičemž degustátoři posuzují piva z velkých i malých pivovarů i zahraniční speciality. Vítězové jednotlivých kategorií získávají právo užívat titul a známku Zlatá pivní pečeť 2012.
Anonymní vzorky piv v soutěži posuzuje odborná porota. „Dosažených výsledků z této degustační soutěže si velice vážíme, protože na ni dohlížejí odborní garanti renomované kontrolní a certifikační společnosti a Státní zemědělská a potravinářská inspekce České republiky,“ konstatuje manažer kvality společnosti Heineken Česká republika Ondřej Koucký. Úroveň soutěže dokazuje i rostoucí zájem pivovarníků z Čech i ze zahraničí, který rok od roku stoupá.
Oficiální vyhlášení výsledků ve všech kategoriích a předání Zlatých pivních pečetí se uskuteční v sobotu 11. února.
Historie pivovaru ve Velkém Březně sahá do poloviny osmnáctého století. Charakteristickým znakem pivovaru se od roku 1906 stala podobizna přednosty stanice ve Velkém Březně Victora Cibicha, který za propůjčení tváře velkobřezenským pivům obdržel doživotní rentu třiceti piv týdně. Znovu na etikety se Victor Cibich vrátil v roce 1990. V pivovaru ve Velkém Březně se dnes vaří výčepní piva (světlá i tmavá), Březňák světlý ležák a čtrnáctistupňový Březňák světlý ležák speciál.
O kvalitě piv z portfolia pivovaru svědčí i ceny z degustačních soutěží. V čele pivovaru dnes stojí manažer a vrchní sládek Petr Hauskrecht, který proslul výrobou speciálních piv, vařených ke konkrétním slavnostním událostem. Prvním speciálem roku 2011 bylo Pepřové k masopustu.
Tisková zpráva
[Tiskové zprávy] 15:42 [permalink] [reaguj]
Skončil maraton degustací
[pondělí, 13. únor 2012]
[Ostatní pivní dění] 15:38 [permalink] [reaguj]
Zlatá pivní pečet 2012: Tři ocenění pro piva z Pivovarů Lobkowicz
[pondělí, 13. únor 2012]
Piva společnosti Pivovary Lobkowicz si získala tři ocenění v prestižní odborné degustační soutěži Zlatá pivní pečeť 2012. Ležák Klášter Premium zvítězil v kategorii světlých prémiových ležáků, pivo Klášter Světlé výčepní se umístilo na stříbrné příčce mezi světlými výčepními pivy a tmavý ležák Merlin, který vaří sládci protivínského pivovaru, obsadil taktéž druhé místo v kategorii piv netradičních.
Anonymní degustace se zúčastnilo téměř 500 piv ze 108 pivovarů z řady zemí, které se mezi sebou utkali ve 21 kategoriích.
Degustační soutěž Zlatá pivní pečeť 2012 se konala v rámci XXII. Reprezentačních slavností piva v Táboře, nad kterými převzali záštitu Kamil Jankovský, ministr pro místní rozvoj České republiky, Petr Bendl, ministr zemědělství České republiky, a Jiří Zimola, hejtman Jihočeského kraje.
Tisková zpráva
[Tiskové zprávy] 11:44 [permalink] [comments: 10]
Zvíkovský pivovar uspěl na slavnostech v Táboře
[pondělí, 13. únor 2012]
[Ostatní pivní dění] 07:43 [permalink] [reaguj]
Poľnohospodárska univerzita v Nitre má svoj vlastný pivovar
[pondělí, 13. únor 2012]
[Ostatní pivní dění] 07:38 [permalink] [reaguj]
Vyškovské pivo má nové etikety a vyrábí i pětkrát chmelený mok
[sobota, 11. únor 2012]
[Pivovar Vyškov] 21:50 [permalink] [comments: 2]
Pivo, chmel, slad to mám rád
[sobota, 11. únor 2012]
[Ostatní pivní dění] 21:49 [permalink] [reaguj]
Jarošov se chce odtrhnout od Uherského Hradiště, i kvůli pivovaru
[sobota, 11. únor 2012]
[Pivovar Jarošov] 21:45 [permalink] [reaguj]
Degustátor ochutnává pivo už od roku 1967, nejradši má kvasnicové
[sobota, 11. únor 2012]
[Ostatní pivní dění] 21:42 [permalink] [reaguj]
Zlaté pivo se na Valentýna obléklo do šarlatové
[sobota, 11. únor 2012]
Pivo s 24-karátovým zlatem, uvedené na náš trh na sklonku loňského roku jako „Trendy piva pro absolutní menšinu“ ostravským sládkem Markem Pietoněm pod názvem 24 K GOLD FAUST, zaznamenalo své úspěšné tažení nejen v českých krajích. Některé z láhví zamířily už také ke sběratelům a neotřelým milovníkům pěnivého moku na Slovensko, do Ruska, Švýcarska i Francie, aby tak dále šířily věhlas českého pivovarnictví. Články o výrobě zlatého piva v Čechách obletěly snad celý svět a ohlasy na něj zaskočily i samotného sládka.
V současné době přichází projekt PIVO FRANC se svou srdíčkovou emisí ve Valentýnské verzi s mottem: „To ty jsi mé jediné opravdové zlato!“. Pivní raritu zdobí slušivý kabát v šarlatové červeni, evokující barvu srdce. A možná tak vznikl další z unikátních dárků, kterým můžeme vyjádřit svému partnerovi, čím vším pro nás je.
A jaké jsou jeho další plány? „Především budeme muset změnit název piva“, uvedl Marek Pietoň. „Faust je totiž název pivovaru v Německu, takže únorový Faust bude určitě pod tímto názvem poslední. Výrobu zlatého piva jsme si nechali zaregistrovat Úřadem průmyslového vlastnictví a nový název nám pomáhají vymyslet čtenáři pivních serverů. Některé z jejich návrhů nás opravdu zaujaly. Lidská kreativita prostě nezná hranice ani v pivovarnictví. Ale současně s novým názvem pracujeme dále na nové značce piva, které bude opět překvapením.“ Jaké to však bude překvapení, nechtěl ostravský sládek prozradit. Takže nezbývá než počkat až do dubna, kdy chce svou novou značkou uvést na trh.
Tisková zpráva
[Ostatní pivní dění] 21:14 [permalink] [reaguj]
Pivo Litovel dobylo žižkův Tábor
[sobota, 11. únor 2012]
Čeští sládci a odborní degustátoři se tentokrát sjeli do Tábora, aby zvolili vítěze mezi pivy v degustační soutěži Zlatá pivní pečeť 2012. V silné konkurenci českých i zahraničních piv dokázalo pivo Litovel zvítězit v 5 kategoriích a ve dvou obhájilo stříbro. Moravské pivo Litovel získalo rekordních 7 medailí a opět potvrdilo špičkovou kvalitu napříč celým sortimentem, bez ohledu na stupňovitost nebo druh piva.
Pivo Litovel Moravan ohodnotili degustátoři jako nejlepší v kategorii jedenáctistupňových piv a vítězství patří i jeho nefiltrovanému kvasničáku. Litovel Moravan je vlajkovou lodí pivovaru a obě piva se dlouhodobě těší vysoké přízni konzumentů. Degustátoři zpečetili také vítězství tmavého ležáku Litovel Premium Dark a litovelského Gustava z produkce minipivovaru. Všichni čtyři tak získávají titul Zlatá pivní pečeť 2012, každoročně udělovaný nejlepším pivům v jednotlivých kategoriích. Další dvě, tentokrát stříbrné medaile, patří nealkoholickému pivu Litovel Free a Svátečnímu Speciálu 13º.
Jde o velký úspěch, který potvrzuje špičkovou kvalitu litovelského piva v celém sortimentu. „Ocenění získala téměř všechna piva, které jsme do soutěže přihlásili,“ pochvalně vyjadřuje ředitel pivovaru Lumír Hyneček.
Na první příčky mezi ostatními pivy staví Litovel především jedinečná chuť a osobitá charakteristika. Tu mu přináší tradiční způsob výroby, který se v důsledku změn na pivním trhu, stal významnou konkurenční výhodou. V posledních letech totiž u nás došlo k oslabení chuťové jedinečnosti piv, která vždy byla pilířem českého pivovarnictví. „Pro výrobu našeho piva využíváme nejen prvotřídní suroviny, ale dáváme pivu čas vzít si z nich to nejlepší. Ve srovnání s europivy je naše výroba až 4krát delší a tím samozřejmě také finančně nákladnější,“ říká sládek pivovaru Petr Kostelecký a dodává: „S pivem si jednoduše musíte vyhrát a ono vám to pak vrátí v každém doušku.“
S pivem z minipivovaru soutěžili litovelští vůbec poprvé a hned vítězně. Název Gustav dostalo po Gustavu Frištenském a stejně jako tento úspěšný silák, sbírá medaile. „Piva z našeho minipivovaru chceme nabídnout i restauracím nebo pivotékám a tak zpestřit náš běžný sortiment. Jsme jedním z mála průmyslových pivovarů, které mají svůj minipivovar a tuto výhodu se snažíme co nejvíce využít,“ vyjadřuje záměr ředitel pivovaru Litovel Lumír Hyneček.
S otevřením vlastního minipivovaru se pivovaru Litovel otevírají i nové možnosti jak testovat suroviny nebo zdokonalovat technologické postupy a pak je následně aplikovat do velkovýroby. Běžně si tady pod vedením sládka může uvařit své vlastní pivo i laická veřejnost.
Degustační soutěž každoročně probíhá v Táboře v rámci Pivovarských slavností.
O titul Zlatá pivní pečeť se letos utkalo na 500 piv ze 108 pivovarů v celkem 21 kategoriích. Degustátoři posuzovali především chuť, hořkost, říz, ale i vzhled přihlášených piv, tedy vlastnosti, které jsou pro konzumenta nejdůležitější. V degustacích se denně střídalo kolem stovky porotců, aby byla zaručena vysoká objektivita. Většinou šlo o sládky přihlášených pivovarů a nezávislé degustátory. Táborských Slavností piva se zúčastní nejen pivovary z České republiky, ale i ze Slovenska, Ruska, Belgie, Nizozemska, Slovinska nebo Rakouska.
Tisková zpráva
[Tiskové zprávy] 21:07 [permalink] [reaguj]
Minipivovary jsou stálým trendem
[pátek, 10. únor 2012]
[Ostatní pivní dění] 07:27 [permalink] [reaguj]
Pivo? Nejlépe zpracovaná voda
[čtvrtek, 9. únor 2012]
[Ostatní pivní dění] 20:06 [permalink] [reaguj]
Pivovarům Staropramen loni meziročně vzrostly prodeje o 8 pct
[čtvrtek, 9. únor 2012]
[Molson Coors Central Europe] 20:04 [permalink] [reaguj]
Prazdroji loni vzrostl prodej o procento na 9,91 milionu hl piva
[čtvrtek, 9. únor 2012]
Prazdroji i Staropramenu se daří, K Brewery a Heineken podraží
[čtvrtek, 9. únor 2012]
[Ostatní pivní dění] 20:00 [permalink] [reaguj]
Budvaru rostou osobní náklady
[čtvrtek, 9. únor 2012]
[Budějovický Budvar] 19:59 [permalink] [reaguj]
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091