Oreon

O malé pivovary je zájem. Nestíhají vyrábět

Co se píše o pivovarech a pivu


O malé pivovary je zájem. Nestíhají vyrábět

[pondělí, 19. září 2011]

Zatímco počet malých pivovarů na jižní Moravě stále roste, jejich nabídka většinou nepřináší nic překvapivého. Nabízejí zejména světlé ležáky, které jsou ve střední Evropě nejrozšířenějším druhem piv. I přesto si na nezájem lidí nestěžují.

Poptávka po pivu z malých pivovarů se začala zvyšovat zhruba před třemi lety. „Lidi už přestalo bavit pít takzvaná europiva z velkých pivovarů, které patří nadnárodním společnostem. Díky tomu se otevřel prostor pro malé pivovary a jejich domácí produkty,“ uvedl Lukáš Provazník, který pracuje v pivnici v Brně zaměřené právě na malé pivovary a zároveň jejich činnost mapuje. Podle jeho propočtů vzniklo těchto podniků v České republice asi sto dvacet. Na jižní Moravě se za poslední rok otevřely minimálně tři nové a v současnosti jich je v kraji dvanáct. Za malé považuje pouze ty pivovary, které ročně uvaří nanejvýš deset tisíc hektolitrů piva.

Bez chemie

Jeden z nich vznikl začátkem prázdnin v brněnské Líšni. „Lidé si k nám rychle našli cestu. Snažíme se jim nabídnout poctivé pivo bez chemických přísad. V současnosti vytočíme asi čtyři tisíce litrů měsíčně. Předpokládáme, že toto číslo poroste,“ uvedla provozovatelka pivovaru Iva Kremitovská.

Podle Provazníka někteří majitelé malých pivovarů této popularity zneužívají. „Pivo často vaří lidé bez patřičného vzdělání. Kvantita bohužel vyhrává nad kvalitou. I přesto vidím rád, když lidé upřednostňují nápoje z malých pivovarů. Za těmi je vždy vidět kus lidské práce,“ tvrdí Provazník. Podle něj navíc v Česku chybí větší rozmanitost nabízených produktů. „Pivo je možné vyrobit na sto různých způsobů. U nás všichni nabízejí jen klasický ležák vytvořený spodním kvašením,“ kritizuje znalec

Infografika

Taková piva prodává například pivovar Richard v brněnském Žebětíně. „Nemá smysl začít vyrábět například svrchně kvašená piva. Lidé u nás na ně nejsou zvyklí. Navíc v současnosti jsme rádi, že stíháme uspokojit poptávku. Výrobu proto plánujeme rozšířit. Uvažujeme i o vaření takzvaného Radleru, což je pivo smíchané s citronovou limonádou,“ uvedl sládek žebětínského pivovaru Milan Trávníček. Ten nabízí také piva s ovocnou příchutí.

Podobný názor má i sládek Zámeckého pivovaru v Oslavanech na Brněnsku Petr Žák. „Vaříme tři druhy piva. O Vánocích a Velikonocích nabízíme i speciály. Poptávka je veliká,“ uvedl Žák.

Konkurence velkým

Jihomoravané jsou s nabídkou malých pivovarů spokojení. „Jsem moc rád, že se tento trend chytl. Majitelé velkovývařoven piv si snad uvědomili, že jejich podniky jsou nahraditelné,“ podotkl například Miroslav Slunéčko z Brna.

To, že je doba minipivovarům nakloněná, potvrzují i odborníci. „Lidé měli pivo vždy v oblibě. V současnosti s ním často experimentují a žádají pestrý výběr. Malé pivovary jsou navíc úspěšné i vývozem do zahraničí. Velkým podnikům sice zánik nehrozí, ale musí začít situaci sledovat,“ řekl ekonom Tomáš Maršálek.

Zájem velkých pivovarů už vnímá i Kremitovská z Líšně. „Začínají nám házet klacky pod nohy. Například Plzeňský Prazdroj nedávno zrušil prodej svých kvasnic, které využíváme při výrobě. Přitom je to pro ně obyčejný odpad, kterého se musí zbavovat. Chtějí tím prostě ukázat, jak jsou silní,“ myslí si Kremitovská.

Zdroj: Brněnský deník | Autor: Jan Spěšný

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/o-male-pivovary-je-zajem-nestihaji-vyrabet20110916.html


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Bob

neděle, 7. září 2014
16:45

Třeba zrovna Líšeňský pivovar pšenici dělá.


napsal(a): Bob (selskydvur1(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Bierkerl

neděle, 7. září 2014
19:53

Bob: Jsi trochu opožděný. Asi tak o tři roky.


napsal(a): Bierkerl [Odpovědět]

Adsense

7. říjen 2022
17:37


posted by: Inzerce

hroch

pondělí, 19. září 2011
12:32

hroch

Sice jak někdo psal napůl bulvár, ale poctivě jako zdroj pro vytvoření seznamu jihomoravských pivovarů a výstavu uvedli pivní.info.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Svoby

pondělí, 19. září 2011
11:55

A on Elf opravdu pije i něco jiného než Starobrno:)


napsal(a): Svoby [Odpovědět]

Kozel 14

pondělí, 19. září 2011
12:29

to Svoby:No jasně,minulý týden byl v praze a lákal mě na nefiltrovanej Staráč...


napsal(a): Kozel 14 [Odpovědět]

Masakr

pondělí, 19. září 2011
11:07

Jasně,že četl,proto mi to přišlo divný,ty velká jedničko


napsal(a): Masakr (rambleon(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Losna

pondělí, 19. září 2011
11:23

to Masakr: Co konkrétně ti přišlo divný? Nějak to z tvého urážlivého komentáře nevyplývá.


napsal(a): Losna [Odpovědět]

Henri

pondělí, 19. září 2011
11:37

Henri

to Masakr: No, označit Lukáše Provazníka jako "pitomce", tak to je opravdu příliš silná káva, zvláště na základě článku z polobulvárního deníku.
Myslím, že by neškodilo, trochu přemýšlet, nežli o někom, o kom zřejmě nevíš vůbec nic, napíšeš takovýto odsudek.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Masakr

pondělí, 19. září 2011
10:24

Pivo je možné vyrobit na sto různých způsobů. U nás všichni nabízejí jen klasický ležák vytvořený spodním kvašením,“ kritizuje znalec,tak to ten znalec lemtá jenom starobrno a dál jak za brno takového pitomce nepustili.


napsal(a): Masakr (rambleon(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Losna

pondělí, 19. září 2011
10:35

to Masakr: Četls to vůbec, ty nulo? Nevíš, kdo je Lukáš Elf Provazník? Navíc má pravdu, české a moravské minipivovary se experimentovat bojí a Matuška s Kocourem a pár dalšími, kteří občas udělají svrchně kvašenou pšenici, to nezachrání.


napsal(a): Losna [Odpovědět]

Elf

pondělí, 19. září 2011
15:32

Elf

to Masakr: Acho jo, ono pro potřeby regionálního deníku bylo nutné se vyjadřovat co nejjednodušeji. Kdybych mohl jednotlivé myšlenky rozvést, bylo by to fajn, ale kteří čtenáři novin by to pak četli? Na druhou stranu pro některé minipivovary je opravdu vrcholem extravagance spodně kvašené pšeničné pivo a nějaká ochucená mňamka. Toto bohužel platí hlavně pro Jihomoravský kraj, o jehož pivovarech byl článek především. Jinak nic proti ležákům, právě naopak, kvalitní ležák si rád vychutnám, ale kdyby u nás uměli alespoň ten.
K ubohé úrovni příspěvku se vyjadřovat nebudu, tedy kromě rady, že když už chcete někoho nazývat pitomcem, chtělo by úvést důvody, proč to tak činíte.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

krutibrk

úterý, 20. září 2011
08:59

Text tohoto příspěvku byl smazán pro urážení - pozn. PI


napsal(a): krutibrk [Odpovědět]


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI