Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Nealkoholická piva

Co Vy na to a jiné názory


verze pro tisk

Nealkoholická piva

Nealkoholická piva

Tak jsem konečně ochutnal dlouho očekávané a vychvalované nealkoholické pivo z Černé Hory - FORMANA. Silná slova pana Fuska, majitele pivovaru: "Chutí a vůní bude stejné jako pivo s alkoholem“ či obavy že se najdou vychytralci, kteří nealkoholickým pivem začnou ředit alkoholické. Kvůli ceně, za kterou bude Forman k mání, a slibované nefalšované pivní chuti. „Výkupní cena třetinkové lahve Formana je 4,90 korun, snad nám teď s ním nikdo nezačne dělat z dvanáctky piva osmičku,“ mě dost navnadila.

Mohu ale směle prohlásit, že Formana si s normálním pivem nelze splést a dokonce si troufám říci, že existují chutnější nealko piva, za všechny mohu jmenovat např. Bernard Free, kde je typická pachuť nealko piv přebita dostatečnou hořkostí a to jsem ještě neměl tu čest ochutnat jejich polotmavé nealko pivo.

Jak se vůbec stavíte k těmto pivům, je to pro Vás vůbec ještě pivo. A co je příčinou boomu těchto piv? Je to hlavně nový silniční zákon ruku v ruce s bodovým systémem? Nebo snad zdravější životní styl? Ale, když si přečtu složení nealko, např. černohorského Formana, kde jsou uvedeny konzervanty a náhradní sladidlo, zůstanu radši u alkoholu, zvláště v nefiltrovaném či alespoň kvasnicovém provedení.


Plno pivovarů zařadilo nealko pivo do svého portfolia, nejnověji právě Černá Hora či Chodovar a Holba. Jiné svá nízkoalkoholická piva nazývají novými značkami, např. pardubický Pernštejn se dnes jmenuje Backer, Primátor pak jen Nealko, ale koukám Vyrobeno pro Tesco, je to stejné jako Primátor?


CO VY NA TO?[Richard Chodora] [Zobrazeno 13832x] [3. červenec 2007]
[Glosy] [comments: 7] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Verak

čtvrtek, 15. květen 2014
16:18

Kde v Praze nebo blízkém okolí mohu koupit tmavé nealkoholické pivo? Děkuji.


napsal(a): Verak (samiboja(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Libor

čtvrtek, 19. červenec 2007
12:51

Libor

Bohužial, musím aj trocha prihodiť na kopu, keď som sa dopočul o novom Formanovi, bol som potešený- nealko s chuťou piva - no paráda, keď som ho však ochutnal, bolo nad slnko jasné, že ten rozdiel tam cítiť je! Nebolo to zlé, to nie, ale rozdiel medzi Formanom a klasikou tam určite je. Môžem ale zodpovedne povedať, že už som pil aj horšie nealko pivá... :-) (Klášter - ale myslím, že už ho ani nerobia...)


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

JR

středa, 11. červenec 2007
15:21

Slovo ocenit zas neber tak pozitivně, i Argus je křivohub. Ale s tím pardubickým se shoduju, měl jsem velké problémy to z principu dopít, ale povedlo se mi to! I když Jar nepiju. Moc jsem nepochopil co má název znamenat. Překřtili jsme to na Bačkora, to je přiléhavější.


napsal(a): JR [Odpovědět]

Slávista

pondělí, 9. červenec 2007
08:27

Slávista

Nealkopivo jsem neměl hezky dávno. Ne, že bych se mu přímo vyhýbal, ale... Je to jako svíčková ze soji. A která nealkopiva mi chutnala cca před rokem? Primátor (to nové jsem ještě neměl, musím zjistit, zda se dělá ještě klasické), Birell a Samson. Naopak pardubické pito a zejména od JR vychvalovaný Argus považuji za piva zdraví ohrožující :-)


napsal(a): Slávista [Odpovědět]

Adsense

11. prosinec 2023
07:35


posted by: Inzerce

JR

čtvrtek, 5. červenec 2007
13:47

Myslel jsem, že točené nealko se pít dát bude líp, no je to křivohub, tak jako tak, ale vyjma strakonického. To mne opravdu mile překvapilo, že bych si dal možná ještě i jedno navrch. V lahvi jsem do té doby zatím nejvíc ocenil Argus vyrábený Platanem pro obchodní řetězec, chutnalo to skoro jako opravdové pivo.


napsal(a): JR [Odpovědět]

Roman Holoubek

středa, 4. červenec 2007
08:18

Roman Holoubek

Chody, ochutnal jsem nové Nealko vyrobené v Náchodě pro Tesco. Neměl jsem srovnávací etalon a již delší dobu jsem nealko z Náchoda neměl. Jejich nealko pivo Primátor mi ovšem (na danou kategorii) vcelku chutnalo. Ovšem to, co jsem otevřel včera z Tesca, tak to bylo pivo s pachutí a nedobré (známka 8). Tak nevím (budu muset prozkoumat), zda se zhoršila kvalita nealka z Náchoda, nebo jde skutečně o jinou recepturu.


Roman Holoubek

středa, 4. červenec 2007
08:14

Roman Holoubek

Já se domnívám, že jde o vhodnou alternativu "dietetického" nápoje místo piva, tam, kde jej nemůžu mít. Tj. pokud řídím auto, nebo v práci. Tam nealkoholické (do 0,5%) pivo upřednostním před limonádami. Jinak mi chuť těchto piv tak moc nevyhovuje a při zahnání žízně, nebo jen tak na chuť a posezení s přáteli dám přednost "skutečným" pivům. Na žebříčku nealko piv bych skutečně na čelní místa postavil obě od Bernarda, litovelský produkt (Litovel, Zubr) a protivínské nealko (Protivín, Svijany, Vratislavice). Tome promiň, ale Černá Hora je skutečně prázdná a vodová.Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI