Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Akvizice Heinekenu v Česku

Co Vy na to a jiné názory


verze pro tisk

Akvizice Heinekenu v Česku

Akvizice Heinekenu v Česku

Jak jistě všichni dobře víte, Heineken kupuje pivovar Krušovice. Ono je ostatně jedno zda ho budou nadále vlastnit pudinkáři od Dr. Oetkera či někdo jiný, ty staré dobré světlounké Krušovičky už se nevrátí.

Mne ale znepokojuje jiná věc, a sice to, že podle lidí z branže se Heineken s bronzovou medailí nespokojí! Na trhu je ještě trojice výrobců, kteří vaří kolem milionu hl ročně a nepatří žádné nadnárodní pivovarnické skupině - Budějovický Budvar, Drinks Union a PMS Přerov.

"V minulosti jsme byli několikrát objektem zájmu investorů z oboru a finančních investorů. Je proto možné, že v budoucnu dojde k dalším změnám na trhu," řekl MF Dnes předseda přestavenstva Drinks Union Milan Hagan.

Kdo tedy nakonec ještě skončí ve spárech holandského obra? Pominu-li zefektivnění výroby, které má vždy za následek "zeuropštění" chuti piv, napadají mě otázky:

Které pivovary ukončí po stoletích slavné existence svoji činnost? Bude první Hostan, jehož pivo se už vaří i v Brně?. Kdo bude následovat? A kdo se stane českým Hurbanovem?


CO VY NA TO?[Richard Chodora] [Zobrazeno 5891x] [19. červen 2007]
[Glosy] [comments: 5] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tomáš Semrád

čtvrtek, 3. leden 2008
19:36

Libore, zdravím, já tomu sám nevěřím, že by to takto mohlo dopadnout. A čemu věřím je to, že i ten znojmeský pivovar Hostan nám zůstane i nadále otevřen! Mnohem větší obavu však mám po návštěvě vyškovského regionu minulý týden o tamní pivovar. Další hospody, které jsem měl možnost vidět už byly převlečeny do barev Gambrinusu a Starobrna, a to se jednalo o takové, kde Vyškov dle sdělení štamgastů točili víc než 10 let. Vyškovské pivo tam bylo nanejvýše v lahvích, a to je mnohem smutnější a reálnější stav než ten co jsem vyjádřil v předchozím příspěvku. Taky jsem si i kvůli tomu vzal pořádnej ranec vyškovské dvanáctky Březňák domů, abych to třeba taky "neprošvihl"....Snad se to tam zmátoří jako v Benešově!!


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

Libor

čtvrtek, 3. leden 2008
19:13

Libor

Tomáš, prosím nemaluj čerta na stenu, už tak je mi z postupu Heinekenu u vás aj u nás na zvracanie!


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

Tomáš Semrád

čtvrtek, 3. leden 2008
17:42

Abysme se ještě všichni nedivili. Třeba Heineken po další české akvizici, která je si myslím už na spadnutí, uzavře všechny jím vlastněné české pivovary a i ty na Slovensku, Polsku a Maďarsku a někde v blízkém regionu, na základě výhodné vládní pobídky té které země postaví "na zelené louce" zcela novou "pivní montovnu-etiketárnu", kde bude vařit z ekonomického hlediska pouze jednu značku (možná i z toho pivního prášku), kterou následně vizuálně odliší nalepením rozdílných etiket na pivní lahve....


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

Jarda

čtvrtek, 21. červen 2007
09:50

Heineken,žlutá voda perlivá,s pivní příchutí.Efektivitu Heineken určitě zvedne, pivo v prášku.Doplň vodou,zamíchej.Chuť jako Gambrinus.Chceš jinou? Uprav poměr prášek-voda.Nová tradice: Žatecký tulipán.Ó pivní bóóže! Ještě že se začínají obnovovat zaniklé regionální pivovary a vznikat minipivovary a člověk může vybírat z plných,řízných piv.


napsal(a): Jarda [Odpovědět]

Adsense

25. únor 2024
09:32


posted by: Inzerce

Chody

středa, 20. červen 2007
12:13

Chody

Značka Krušovice z pivových fliaš nezmizne, lebo Heineken miestne značky necháva na trhu. Starostlivo však vyhodnocuje ekonomické výsledky prevádzok. Ak sú neefektívne, zatvára ich. Podobne to urobil napríklad na Slovensku, kde nechal len prevádzku v Hurbanove. (ze serveru SME)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI