Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam


Boom malých a minipivovarů v Polsku.

[čtvrtek, 22. květen 2014]

V poslední době pijí Poláci víc piva, než dříve. Se spotřebou 98,5 lt postoupili v Evropě na páté místo v konzumaci piva na osobu. Už nějakou dobu zřejmě není Polsko v pivě to co dříve. Na výstavu piva se tu malé pivovary podílí jednou desetinou. Ovšem je otázka, co spadá do jejich kategorie malé pivovary. Celkově se ve vývozu piva v Evropě vyšvihli na třetí místo po Německu Velké Británii. Podle prognóz má tento růst vydržet několik let. Tolik z tiskových zpráv. To by mně zajímalo, jestli v jejich produkci je započítáno i to, co si u nich nechají vařit některé naše pivovary.

autor: Traper | Blok 09:43 [permalink] [comments: 5]


Soukromé anonymní hodnocení.

[pondělí, 2. květen 2011]

Tentokrát jsme se rozhodli zahájit pálení čarodějnic ještě za střízliva ohodnocením 12 náhodných lahváčků. Každý donesl pár kousků zabalených tak, aby nebyly vidět etikety. Byly rozdány hodnotící formuláře a tužky. První vzorek byl jako referenční ohodnocen 16 body z možných 20. První neznámý vzorek byl možná hodnocen pod dojmem vyprahlých hrdel, i když jsme se snažili si to uvědomovat a hodnocení podle toho usměrňovat. Mimo soutěž se podařilo jednomu konzumentovi uhádnout Prazdroj, dalšímu Lobkowicze a jednomu Prazdroj a Primátora. O objektivitě asi svědčí , že oba Březňáky se umístily téměř na stejném místě, ačkoliv nikdo netušil, že jsou shodou náhody dva. Nicméně pořadí podle chuti dopadlo takto:

1) Rytířský 21° Primátor, na druhém místě se překvapivě umístil pardubický 11° Ozzobír, 3) Prazdroj 12°, 4) Lobkowicz 4,7%, na 5 a 6. místě výčepní Březňák (V. Březno, ne vyškovský), 7) Klášter 12° Premium, 8) Poutník 12° ležák, 9)Braník 11°, 10) Kamelot 4,8%, 11) Svijanský Kníže 13°, 12) Starobrno 11° Medium. Pro mě osobně bylo překvapením umístění Ozzobíra. Dále jsem čekal lepší umístění Poutníka, na jehož čepovanou variantu rád chodím. Zřejmě se opět ukázalo, že čepované je čepované a lahváčky jenom konzervy. Zbývá jen dodat, že po namáhavém a zodpovědném hodnocení jsme se vrhli na soudek černohorského Kvasara. To se ráno neukázalo jako nejlepší řešení. Bohužel v Č.H. neměli momentálně našeho oblíbeného Pátera a tak se vzalo co bylo. Jestli se mi to povede, pokusím se přiložit pár dokumentačních foto z večera, z rána se, jak jistě chápete, žádné fotografie nepodařilo zajistit. Závěrem bych rád připomněl, že kdyby měli všichni stejné chuťě, tak by hodnocení bylo určitě jednotné. Také bych rád, aby čtenáři nebrali toto hodnocení jako oficiální, nýbrž jako subjektivní hodnocení pár laických kamarádů.

Soukromé anonymní hodnocení.

autor: Traper | Blok 21:26 [permalink] [comments: 4]Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI