Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam


Pivní slavnosti Prahy 11

[neděle, 12. září 2010]

Info na stránkách pivovaru Jihoměšťan - PIVNÍ SLAVNOSTI v rámci akce „11 dní Prahy 11“

Kdy: 11. a 12.9.2010 (sobota, neděle)

Kde: výstup u stanice metra Opatov

Co nabízíme: 8 druhů piv, zabijačkový stánek, pečené sele, klobásy, sladkosti z naší cukrárny atd.

Doprovodný program zajištěn.

Přijďte ochutnat a pobavit se.

Včera jsem onu akci navštívil a nutno říci,že je lépe zorganizovaná, nežli tomu bylo rok minulý. Program pro děti sice žádný zázrak, ale na pódiu irské tance, africké bubny, železnej Zekon :-)

Foto

Jinak co se týče piva - čtyři stany, čtyři fronty kratší než kdy jindy, díky rozložení. V každém stánku se točí cca 3piva. Celkem je jich, jak se píše 8 - vše za 35 Kč. Kromě běžně sehnatelných piv v pivováru, který je kousek odtud - tj. světlé 12, polotmavé 11, bylinná 13 či tmavá 14, byl zde k sehnání Kozel (Bock) 17 0,3l za 35 Kč, Březňák (Märzen) 14 -pivo vařené pro tuto akci, Stout 12 a nakonec velká specialita Ořechová 12.

Ořechová 12 byla speciální v tom, že na její dochucení nebyli použité žádné laciné dochucovadla, ale byla dělána z pravých rozemletých ořechů a šlupek, které se 3 roky macerovaly. Pivo bylo ve dvou 55l dřevených dubových soudcích (první zdarma, druhý za peníze - to byla mela panečku), které byly chlazené přírodním ledem a pivo bylo točeno samospádem bez jakéhokoliv hnacího média.

Foto

Narazil ho starosta Prahy 11, Dalibor Mlejnský, dřevěnou palicí, jako tomu bývá na Oktoberfestu. Nutno podotknout, že bylo výborné ... vonělo po pistáciích a jemně doznívalo, pěkně ořechově. Ale jen decentně, přírodně, né žádná navoněná sladká chemka.

Ořech už asi nebude, ale vezměte ratolesti, sklo (protože se točí do plastu) a hurá na Březňáka...

Pivní slavnosti Prahy 11

autor: Mauler | Blok 10:21 [permalink] [comments: 4]


Magnát ze Štiřína

[sobota, 3. červenec 2010]

Čtenářům PI určitě neunikla informace o dalším restauračním pivovárku ve vísce Štiřín (Praha-východ), která se nachází nedaleko Prahy, mezi Kamenicí a Velkými Popovicemi, hnedka u Štiřínského rybníku a nedaleko pěkně udržovaného zámku Štiřín. Víska je pro Pražáky dostupná autobusem s přestupem z Budějovické a nebo na kole.

Štiřínskou stodolu člověk nemine, je největším objektem hned po zámku, je nově zrekonstruována, má přilehlé parkoviště a příjemnou zahrádku ve dvoře. Vše na mě působí trošku jako Bezouškovský pivovar v nejlepších letech. Venku velké dubové víko sudu hrdě hlásá - Magnát - skutečné pivo(tento slogan už užívá Ferdinand, ale co). Zahrádka má vlastní pípu, kde se točí pivo a podávají maličkosti jako utopenci, hermoš a zmrzka.

Obsluha je početná, rychlá a příjemná (trika mají jak jinak než s logem Magnáta). Na zahrádce se točí 4 druhy: tmavé 13, polotmavé 14, pšeničné 12 a světlé 12, vše za 23 Kč! To je cena více než dobrá za poctivě vařené pivo. Na zahrádce rovněž zastřešený grill...

Uvnitř bylo navíc ještě pivo nakuřované. Vše to působí trošku pohádkově, slyšíte místní, jak si libují: “Je to tu krásné“ nebo “to pivo je dobré“. Restaurace uvnitř disponuje nekuřáckým salonkem, dětským koutem (dokonce i přebalovací kout). Čisté WC, hotel... V prostorech restaurace je varna(zbytek ve sklepech) s prodejnou suvenýrů - veškeré sklo za 100 Kč, mince, pivní pálenky atd...

Ochutnal jsem vše ze zahradního výčepu. Nejprve pšenice - byla taková hutná a těžká, potom světlý Magnát- hořko sladký ležák, poměrně slušný, dále 14polotmavá - trošku prázdná, nevýrazná hořkost... Tmavá 13 - velmi hutná kávová stoutovka ala Guiness.

Nemohu říct, že by mi některé pivo vyloženě nechutnalo, byl jsem spokojen. Kdo pivo vaří, jsem se nedozvěděl, obsluha si nevzpomněla, jak se sládek jmenuje :-). Pivovaru přeji hodně štěstí do budoucna.

Tak dej bůh štěstí do Štiřína.

Všechny fotky zde...

Magnát ze Štiřína [p777]

autor: Mauler | Blok 22:16 [permalink] [comments: 20]PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI