Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam


III. Černokostelecké VYSMOLENÍ - co bude na čepu?

[pátek, 16. květen 2014]

11% SMOLINEC witbier svrchně kvašené pšeničné pivo belgického typu.

14% ŠPA Šnajdr Pale Ale svrchně kvašené pivo anglického typu s vyšší hořkostí.

13,7% ŽITOVEC spodně kvašený žitný speciál co se může kousat.

20% VYSMOLENEC barrel aging baltic porter dozrávaný v dřevěných sudech od francouzského Bourgogne AOC Pinot Noir, točené a lahvované.

11% ZELENÝ ZAJÍC ležák chmelený zeleným chmelem odrůdy Sládek macerací v mladinové pánvi - vařeno v Kynšperku nad Ohří.

11% HOSTOMICKÁ KŘÍŽOVKA světlý ležák - vařená v Hostomicích pod Brdy.

14% tmavý speciál z čerstvě vysmolených dřevěných sudů.

III. Černokostelecké VYSMOLENÍ - co bude na čepu?

autor: Kostelec | Blok 13:09 [permalink] [comments: 1]


VELIKONOCE v Černokosteleckém pivováru

[čtvrtek, 17. duben 2014]

SOBOTA 19/4 - 14% světlý speciál Šnajdr.

NEDĚLE 20/4 - 13,6% ŠPA Šnajdr Pale Ale.

PONDĚLÍ 21/4 - 11,5% Šnajdr witbier.

V sobotu 19/4/2014 narazíme další pivo z našeho minipivovaru Šnajdr. Tentokráte se bude jednat o várku číslo 4 vařenou 25/1/2014 a světlý speciál. Použité slady: plzeňský (Rajhrad), mnichovský (Kounice), Carared (Weyermann), chmel žatecký poloraný červeňák a Sládek, pivovarské kvasnice. Nefiltrováno, nepasterováno, chmeleno za střízliva, hořkost 30 EBU, barva 23 EBC. Vařeno s láskou.

V neděli 20/4 se bude jednat o 13,6% ŠPA Šnajdr Pale Ale, složení: plzeňský slad (Olivětín), mnichovský slad (Chodová Planá), Carapils, Carared, Caraamber (Wyermann), chmel: Bramling cross, Fuggle (UK), pivovarské kvasnice svrchního kvašení, nefiltrováno, nepasterováno, barva 19 EBC, hořkost 35 EBU.

V pondělí 21/4 se bude narážet 11,5% witbier, složení: plzeňský slad (Zábřeh na Moravě), pšeničný slad (Kounice), nesladovaná pšenice, pomerančová kůra, koriandr, chmel (bramling cross - UK), pivovarské kvasnice svrchního kvašení, nefiltrováno, nepasterováno, barva 7 EBC, hořkost 14 EBU.

VELIKONOCE v Černokosteleckém pivováru

autor: Kostelec | Blok 09:24 [permalink] [reaguj]


X. Černokostelecké vykulení je za dveřmi

[pondělí, 9. září 2013]

Tak jsme právě vysmolili všechny transportní dřevěné sudy, abyste mohli ochutnat piva právě z čerstvě vysmolených sudů. Koho zajímá kam lítaly špunty koukněte ZDE. Přípravy vrcholí a opravdu se máte na co těšit. Aktualizovaný barevný plakát ZDE, černobílý ZDE, tisková zpráva ZDE a harmonogram ZDE. Grafickou podobu Vykulence III. zpracoval jako tradičně potulný malíř JP, náhled ZDE, sběratelé těšte se na sklenice, tácky a etikety.

autor: Kostelec | Blok 09:28 [permalink] [reaguj]


Z neznáma do pivováru aneb Svatováclavský pochodoběh

[středa, 24. červenec 2013]

0. ročník sportovně-pivního zápolení

Kdy: 28.9.2013 - 6.15

Kde: Černokostelecký zájezdní pivovár, Českobrodská 17, 281 63 Kostelec nad Černými lesy

Princip: Jedná se o adrenalinový orientační pivní závod. Soutěží se ve dvojicích. Každá dvojice musí cestou zkonzumovat pivo z 15litrového sudu, který si nese na zádech s sebou. Kdo dorazí do pivovaru jako první s dopitým sudem vyhrává. Trasa bez bloudění a zacházek bude cca 30 – 35 kilometrů

Cena: Další ročníky a celý název soutěže ponese jméno vítěze nultého ročníku. V neposlední řadě vítězové obdrží putovní pohár, na kterém budou zvěčněna jejich jména, trasa, dosažené promile v krvi...

Soutěžní podmínky: Soutěžící musí být starší 18 let. Na startu všichni soutěžící odevzdají mobilní telefony, navigace, gps a podobné věci a označené uložíme v pivovaru do trezoru (nebo si je nechte doma), dovolen je pouze kompas či buzola.

Každý soutěžící bude mít jen jeden půllitr a nebude si rozčepovávat do mnoha kelímků Je dovolené si vzít s sebou psy či jinou havěť, avšak abstinující

Soutěžící se shromáždí v 6.15 v pivováru a po registraci a společné fotce se nastupuje do autobusu, který účastníky odveze na neznámé místo. Na neznámém místě každá skupina dostane orientační mapu s vyznačením kontrolních stanovišť, narazí se pivo, udělá se druhá skupinová fotka a hurá do pivováru. Na mapě budou vyznačena tři stanoviště, které musí každá skupina projít; pouze na těchto stanovištích je dovoleno konzumovat pivo, neboť ruční pípy budou k zapůjčení jen na těchto stanovištích

Shrnuto a podtrženo: pivo se bude moci konzumovat pouze na pěti místech – na startu, na třech stanovištích a dopíjení v pivováru. Každá skupina se musí v cíli/pivováru prokázat prázdným sudem, odpovídajícími promili v krvi a mapou s třemi razítky na druhé straně jako potvrzení o projití daných stanovišť. Možnost návštěvy každého stanoviště bude časově omezená – tzn. že nebudeme na prvním stanovišti čekat na dvojici, která se bude snažit vypít celý sud na startu do půlnoci; časy budou vyznačeny v mapě

Pivo v 15litrovém sudu musí být minimálně 11% a je nutné si sud s ruční pípou obstarat (pokusíme se co nejvíce sudů zařídit a cena piva včetně půjčovného pípy není součástí startovného)

Každý nastupuje do soutěže na vlastní nebezpečí a doporučuji si neplánovat nijaká zásadní rozhodnutí a práci na den následující

Soutěž je určena pro dva muže na jeden patnáctilitrový sud, každý muž může být nahrazen dvěmi ženami, tzn. že může soutěžit i čtyřčlenné ženské družstvo

Startovné: stanovíme v průběhu srpna podle ceny autobusu, mapy barevné a podle toho, co seženu za pivo a za kolik se mi podaří vypůjčit dostatečné množství píp a v neposlední řadě za osazenstvo stanovišť atd.

Sponzoři ozvěte se, uděláme soutěžní trička. Kdyby někdo z Vás věděl o někom, kdo by zdarma obsadil kontrolní stanoviště, tak piště. Ušetří to náklady na startovné nám všem.

Info a přihlášky na: kvetak@pivovarkostelec.cz, 736623290

autor: Chody | Blok 09:11 [permalink] [comments: 31]


Nakuřovaná piva pro Černokostelecké vysmolení

[čtvrtek, 18. duben 2013]

Dne 25.3. 2013 byly uvařeny dvě várky nakuřovaného piva v pivovaru Parník v Přerově. V jedné várce byl použit nakuřovaný slad ze sladovny Weyermann (buk) a v druhé ze sladovny Bruntál (rašelina), jinak byly receptury naprosto totožné. V sypání bylo použito 75% nakuřovanáho sladu, dále byly použity slady plzeňský, bavorský, vídeňský, karamelový a barvící, vše ze sladovny Záhlinice. Piva se budou jmenovat ČOUDA (buk) a HVOZDA (rašelina) a budou v prodeji 18. května na druhém ročníku černokosteleckého vysmolení. Čouda / Hvozda – polotmavý nakuřovaný speciál, EPM 13%, EBU 28-29, alk. min. 5,55 obj. %.

autor: Kostelec | Blok 12:05 [permalink] [reaguj]


V pondělí 14/1 bude nově otevřen hostinec U Slovanské lípy

[čtvrtek, 10. leden 2013]

V pondělí 14/1 bude nově otevřen hostinec U Slovanské lípy. Tento nejstarší podnik svého druhu na Žižkově jest rekonstruován ryze tradičně a přijďte to prubnout.

V pondělí 14/1 bude nově otevřen hostinec U Slovanské lípy

autor: Kostelec | Blok 18:56 [permalink] [comments: 28]


Nový pivovarský éšop

[středa, 28. listopad 2012]

V rámci aktivit Černokosteleckého zájezdního pivováru zprovozněn nový internetový obchod s propagačními a sběratelskými materiály a především s pivovarskou literaturou včetně antikvariátu.

Více ZDE .

autor: Kostelec | Blok 13:08 [permalink] [reaguj]


Silvestr v Černokosteleckém pivováru

[středa, 7. prosinec 2011]

Tradiční Silvestr v Černokosteleckém pivováru, množství piv, jídel, kapely, projekce, netradiční soutěže v původních prostorech pivováru, ohňostroj a další vychytávky. Více na www.pivovarkostelec.cz

Silvestr v Černokosteleckém pivováru

autor: Kostelec | Blok 10:19 [permalink] [reaguj]


Jdeme na jedno?

[pondělí, 21. listopad 2011]

Státní okresní archiv Karviná ve spolupráci s Černokosteleckým pivovarem pořádá výstavu Z historie karvinského pivovarství. Ve čtvrtek 24/11 od 17.00 slavnostní vernisáž a výstava potrvá téměř do léta. Více na stránkách karvinského archivu či Černokosteleckého pivovaru.

Jdeme na jedno?

autor: Kostelec | Blok 15:07 [permalink] [reaguj]


Na černokosteleckém vykulení uvaříme STEINBIER

[pátek, 26. srpen 2011]

Petr Buriánek a Jarin Šnajdr pro Vás na letošní Vykulení 10/9 budou svařovat tzv. kamenné pivo. Že nevíte co to je?

Steinbier, neboli „kamenné pivo“, je pojmenováno podle jedné z nejstarších technik vaření piva, kdy během jeho výroby pro ohřev byly používány rozpálené kameny, které se vhazovaly přímo do kotle. Tato varní technika pochází z doby, kdy nádoby pro přípravu piva byly ze dřeva, a proto nebylo možné je přímo zahřívat na ohni. Proto jedinou možností jak sladinu či mladinu ohřát bylo vhazovat do roztoku rozpálené kameny. Kameny se ohřívaly přímo v ohni, poté byly umístěny do železného koše, který se ponořil do varní nádoby. Vhozením rozpálených kamenů se nejen dílo ohřálo, ale na povrchu rozpálených kamenů docházelo i k celé řadě chemických reakcí, které dávají takto vyráběnému pivu i specifickou chuť. Slad, jakožto jedna z hlavních surovin, ze které se pivo vyrábí, je tvořen především cukry. K hlavní reakci, ke které dochází při kontaktu rozpáleného kamene a cukernatého roztoku, je karamelizace. Během karamelizace se tvoří celá řada látek, které se podílejí na výsledné barvě a chuti. Steinbier má granátovou až červeno-hnědou barvu, má lehce kouřové až pražené aroma a v chuti je lehce nasládlé po karamelu a sladu.

http://www.pivovarkostelec.cz

autor: Kostelec | Blok 14:09 [permalink] [comments: 6]


onlajn výčepy

[pondělí, 11. duben 2011]

Zájezdní hostinec Černokosteleckého pivováru (http://www.pivovarkostelec.cz) a hostinec U Vodoucha (http://uvodoucha.pivovarkostelec.cz) jsou na svých webových prezentacích nově vybaveny aplikací sledující aktuální stav čepovaného piva. Aplikace bude neustále vylepšována a za každý podnět budeme rádi. V nejbližší době dodáme co bude následovat a ceny piv.

autor: Kostelec | Blok 12:54 [permalink] [reaguj]


Historické pivovary Kolínska

[pondělí, 21. březen 2011]

PEJŠA Jaroslav, STAREC Milan:

Historické pivovary Kolínska

Publikace mapuje historii pivovarnictí na Kolínsku od středověku dodnes. Naučné texty pochází z dlouholetého výzkumu autorů v teoretické a praktické rovině a jsou doplněny 119 ojedinělými fotkami spolu s přesnou lokalizací GPS zjištěných míst starých pivovarů.

Grafická úprava: Vlasta Doležalová. Rozsah 60 stran.

ISBN 978-80-01-04782-8

Cena: 150 Kč

Více na www.pivovarkostelec.cz

Historické pivovary Kolínska

autor: Kostelec | Blok 14:46 [permalink] [reaguj]


Pivovary poté

[úterý, 22. únor 2011]

Jákl Pavel, Starec Milan: Pivovary poté, konverze a rekonstrukce

Publikace představuje v abecedním pořádku 58 pivovarů, 3 cukrovary a další objekty rekonstruované či očekávající konverzi. Populárně naučné texty, čerpající z dlouholetého bádaní autorů z okruhu Černokosteleckého pivovarského muzea, jsou doplněny 243 fotografiemi pivovarů před a po konverzi spolu s přesnou lokalizací GPS všech objektů.

Grafická úprava: Vlasta Doležalová. Formát 225x210. 52 stran. Cena: 140 Kč. ISBN 978-80-01-04754-5

Více informací na www.pivovarkostelec.cz

Pivovary poté

autor: Kostelec | Blok 20:43 [permalink] [comments: 2]


Pivovary na Karvinsku - už v prodeji

[středa, 16. únor 2011]

STAREC Milan:

Po stopách zaniklých a existujících pivovarů severní Moravy a Slezska I. (Pivovary na Karvinsku), str. 40 – 91, In: Práce a studie muzea Beskyd 2010, č. 22

Monografie představuje v abecedním pořádku 26 lokací pivovarů na území okresu Karviná. Odborné texty čerpají z dlouholetého bádání autora a přináší zatím nepublikované údaje vlastního výzkumu. Texty jsou doplněny fotografiemi, technologickými skicami a GPS lokalizacemi. Největším přínosem jsou popis fryštátského měšťanského pivovaru a Larisch-Mönnichova pivovaru v Karviné.

Sborník je zařazen na Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v ČR..

ISBN 1804-1116

Více informací na http://www.pivovarkostelec.cz, http://web.telecom.cz/muzeumbeskyd/publikace.htm

Pivovary na Karvinsku - už v prodeji

autor: Kostelec | Blok 11:21 [permalink] [comments: 1]


Co se podařilo zachránit

[pátek, 28. leden 2011]

Dne 18. února proběhne druhý přednáškový blok na téma revitalizovaných pivovarů v Černokosteleckém pivováru. Více informací na http://projekt.pivovarkostelec.cz

Co se podařilo zachránit

autor: Kostelec | Blok 11:14 [permalink] [reaguj]


Nová publikace o asanovaných pivovarech a cukrovarech

[úterý, 25. leden 2011]

FRONĚK Daniel, JÁKL Pavel, STAREC Milan:

PIVO a CUKR

Publikace představuje v abecedním pořádku 105 pivovarů, 4 sladovny a 40 cukrovarů asanovaných po roce 1945. Populárně naučné texty, čerpající z dlouholetého bádaní autorů z okruhu Černokosteleckého pivovarského muzea jsou doplněny 220 doposud nepublikovanými fotografiemi zaniklých pivovarů a cukrovarů spolu s přesnou lokalizací GPS všech objektů.

Grafická úprava: Vlasta Doležalová. Formát V4. Rozsah 88 stran

ISBN 978-80-01-04717-0

Cena: 240 Kč.

Více informací na www.pivovarkostelec.cz

Nová publikace o asanovaných pivovarech a cukrovarech

autor: Kostelec | Blok 11:34 [permalink] [comments: 6]PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI