Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní blok

Pivní blok


Novinky na Pivním.infu a naše diskuze k nim

[čtvrtek, 11. březen 2010]

Server Pivní.info jsem pro sebe objevil někdy před třemi až čtyřmi roky, zhruba ve stejnou dobu jako svetpiva.cz. V té době se na Pivním.infu objevilo zhruba patnáct novinek měsíčně. Jelikož se jedná o převzaté zprávy o pivu, pivovarech, pivním dění z periodik, tak je na tom počtu vidět jak prakticky všechna tisková oddělení pivovarů zanedbávaly vliv článku v běžném periodiku na konzumenta. Postupem času se začly objevovat ve velké míře články PR oddělení Plzeňského Prazdroje, později Staropramen, Krušovice atd.. Až zhruba poslední rok se objevují články o téměř všech gigantech, pivovarech, minipivovarech a to jako díla PR oddělení, nebo snaživých redaktorů regionálních plátků.

Když jsem si prolistoval archiv novinek za poslední tři týdny zjistil jsem, že ne u každého článku se objeví diskuze, někdy v diskuzi je jen jeden příspěvek, jindy však dosáhne uctyhodných čísel 20, 30 nebo i 80 příspěvků. Ty markantní rozdíly se objevují i u článku obdobných o stejném pivovaru, první článek zapadne a třeba druhý má dlouhou diskuzi.

Na závěr předložím tabulku, kolik článků vyšlo za poslední tři týdny k dané skupině pivovarů, kolikrát byla rozsáhlejší diskuze a kolikrát diskuze s jedním příspěvkem, kolik bez diskuze.

Z té tabulky a datumů a časů se dá vyvodit jednoduchý závěr. Většina diskutujicích přidá svoji poznámku do diskuze buď rozjeté, nebo k článku, který je na stránce novinek na nejvyšších třech místech. Ono když se přidá v rychlém sledu za jeden den osm článků, tak na hlavní stránce v sekci novinky zůstávají viditelné jen ty poslední a většinou nikdo nekouká do archivu. A pak zapadnou články, které by jistě rozjeli vášnivou diskuzi jako již mnohokrát, třeba na téma nekouření u piva.

Pivni.info se nejspíš stává známějším serverem a tak se i tady objevují nové „tváře“, i s klasickým nešvarem nově příchozího člena do smečky. Podle pravidel smečky - nový člen buď potichu zapadne a nebude znám, a nebo musí být silný rvavý aby na sebe upozornil a smečka ho začala brát- v případě diskuzí to vypadá, že nový diskutujicí musí být hlučný, ostrý až hlasitý než nejhlasitější.

Tabulka: rozdělil jsem pivovary tak jak to bývá zvykem podle skupin vlastníků a podílu na trhu, vše menší než PMS spadlo do ostatních pivovarů, minipivovarů, samostatně je jen Chebské Hradní, jehož nástup na trh je provázen docela masivní kampaní vzhledem k nepatrnému podílu trhu. Zajímavostí je že zprávy ze slovenska už jsou jenom ze Steigeru a Topvaru nic neříkající PR články bez diskuzí. Další zajímavostí je jeden článek ze skupiny Staropramenu a absolutní nula u K Brewery.

Pivovar, skupina Počet článků Bez diskuze 1-2 příspěvky Více příspěvků

Plz. Prazdroj 7 4 2 1

Heineken 8 2 2 4

Budějov. Budvar 5 1 2 2

Staropramen 1 1 0 0

PMS 3 2 0 1

K Brewery 0 0 0 0

Jiné pivovary 20 12 3 5

Minipivovary 9 5 3 1

Slovensko 3 3 0 0

Ost. pivní dění 29 13 7 9

Chebské Hradní 6 1 1 4

Když se pak člověk podívá i na časy přidání novinek na stránku tak si všimne, že diskuze, respektive samotná přečtenost článku závisí na okolnostech zobrazení. Prostě jsme líní si přečíst všechny novinky, to už by jsme museli moc klikat a čekat případně na načtení dalších stránek (dnes již asi nehrozí). Občas utečou zajímavější a o věcnou diskuzi si volající články než byla tisková zpráva o vývozu pár litrů G do Švédska.

autor: hroch | Blok 14:08 [permalink] [reaguj]


Pidat reakci

Jmno:
E-mail:

Jura.z.Brna

středa, 31. březen 2010
16:42

Jura.z.Brna

Myslím, že by bylo super toto řešení sloupku s posledními příspěvky: Posledních 15 komentovaných článků/bloků. Tzn že když je ve sloupku teď 15 komentů k stejnému článku, v navrhované podobě by tam byl jeden. Ostatních 14 k jiným 14 článkům. Tím by se poslední komenty tolik neztrácely z dohledu. Myslím, že jestli přibyl 1 nebo 12 příspěvků, není tolik zásadní.


Rosťa

pátek, 12. březen 2010
09:06

Rosťa

Ahoj. Já už poměrně před dávnem navrhoval vyměnit rubriku nejlépe hodnocené za rubriku Aktuálně recyklované, tedy např. před nějakou větší pivní akcí tam mrsknout článek o tom, jak probíhala akce loňská. Hvězdičky jsou vyloženě kontraproduktivní. Některými pivaři mi bylo sděleno, že např. mě byla nejmenovaným hostinským údajně vyhlášena internetová válka a on, pokud se v nejlépe hodnocených objeví můj článek, okamžitě párkrát proklikne nejhorší hodnocení. O důvodech lze jen spekulovat,patrně jsem špataný, protože píši o jiných nejmenovaných hospodách a o té jeho ne. Sice nemohu zato, že mezi fanoušky jeho hospody nepatří též nějaký psavec a že nemám kapacity pařit neustále a všude, ale válka tu asi skutečně je, protože v nejlépe hodnocených se můj článek ohřeje v řádu hodin, zatímco dříve např. o Dubrušce tam smrděl přes rok. Tímto nejmenovanému hostinskému děkuji, chtělo to změnu a motivace mého psaní je opravdu odvislá od hvězdiček a síně slávy nejlépe hodnocených článků, protože hodnotící nemusí patřit mezi nejlepší čtenáře....


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Adsense

15. červen 2024
15:30


posted by: Inzerce

Henri

pátek, 12. březen 2010
08:53

Henri

Podle mého názoru je hodnocení článků zbytečnost, alespoň já jsem nikdy na žádnou hvězdičku neklikal a ani v budoucnu takto články hodnotit nebudu a nikdy jsem se podle tohoto druhu hodnocení nijak neřídil při výběru článku k přečtení. Přijde mi to takové dětinské. Pokud článek stojí za nějaké ohodnocení, tak se tak většinou stane v diskuzi, kde to má i nějaký smysl na rozdíl od naklikání hvězdiček bez případného vysvětlení. Takže rubrika nejlépe hodnocené by dle mého názoru opravdu mohla být zrušena.
Na jednu stranu obdivuji obrovský příval stále nových informací, ale na druhou stranu si říkám, jestli zde neplatí pořekadlo že méně je někdy více. Nevím jak ostatní, ale já prostě nemohu stihnout přečíst všechno, někdy musím také pracovat a také mám i jiné zájmy nežli pivo a tak mi bohužel často uniknou některé zajímavé věci. No ale myslím si, že je lepší řešit problém velkého množství informací, nežli kdyby tomu bylo naopak.

P.S. Teprve po napsání tohoto příspěvku jsem se poprvé podíval na hodnocení nejlépe hodnoceného článku a zjistil jsem, že tento článek je z 16.3.2007. Za tu dobu byl hodnocen 6x !!! s výsledkem 5. Článek na druhém místě je z 27.12.2009 a byl hodnocen 73x s výsledkem 4,89 (stav k 12.3.10 10:45hod.). Už jen toto svědčí o absurdnosti tohoto systému hodnocení.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 12.03.2010 ve 10:45:04


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Jura.z.Brna

čtvrtek, 11. březen 2010
23:30

Jura.z.Brna

Aspoň jeden příspěvek je vždy pod článkem, který se týká Budvaru. Misionáři pracují svědomitě.
Jinak já si nejvíc všimnu posledních diskusních příspěvků vlevo ve sloupku.
Rozhodně jsem pro zjednodušení titulní strany. Možná, že různá zvýraznění nebo zařazení do různých kategorií by mohlo být řešeno podobně jako třeba na zive.cz, kde velké zprávy jsou červeně, krátké šedě, ale jinak nasypané pod sebou.Momentální nápad.


siki

čtvrtek, 11. březen 2010
18:27

siki

Svatá pravda, nedávno tu byly dva velice podobné články na jedno téma, každý z jiného zdroje...Já jako první reagoval na jeden a byl sem skoro jediný, leč u toho druhého se ztrhla disku na stejné téma, na které sem to rozpoutával já... A to jenom proto, že "můj" článek byl asi o dva články níže...


napsal(a): siki [Odpovědět]

Jarda

čtvrtek, 11. březen 2010
17:57

Jarda

Myslím, že něco na tom je. Co takhle třeba zrušit např. rubriku nejlépe hodnocené a nejčtenější a místo toho dát větší prostor blogům a článkům. Např. zobrazovat posledních dvacet článků a blogů, příspěvky za poslední tři dny atd.


napsal(a): Jarda [Odpovědět]

siki

čtvrtek, 11. březen 2010
18:25

siki

to Jarda: s tím bych souhlasil.... Nebo dát nejčtenější články jen s nadpisem, bez obrázku, zbytečně to zabírá místo...


napsal(a): siki [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 11. březen 2010
19:38

Chody

to Jarda:
Určitě to promyslíme...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 11. březen 2010
21:00

Malakin

to Jarda: Také souhlasím. Ty dvě kategorie jsou na indexu totiž úplně zbytečně. Teď byl např. po několik týdnů jedním z nejlépe hodnocených článků OR Holby, a to jenom díky jednomu člověkovi, který hodnotil něco předem. Totéž OR Bakaláře. Už teď je tam neskutečných 9 hodnocení a přitom ještě nikdo nevíme, jak to celé dopadne a zda to nebude nějaký trapas.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

píra

čtvrtek, 11. březen 2010
21:29

píra

to Jarda: Souhlasim


napsal(a): píra [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI