Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní blok

Pivní blok


BB a PI aneb 1. pětiletka mého veřejného pivařství

[pátek, 17. červenec 2009]

To mě takhle v červenci roku 2004 kamarád a bývalý kolega upozornil na zajímavou stránku s tím, že zná, jaký jsem zapisovač a že by se mi mohla líbit. Tak jsem se stal beerborcem a i když dnešní podoba beerborec.cz je o dost sofistikovanější, stále se tam s velkým potěšením scházím s individui trpícími stejnými příznaky jako já, s borci, kteří mají rádi pivo a statistiku.

Statistika a matematické modelování jsou obory, které jsem vystudoval a i když mě nakonec nikdy neživily a neživí, stále je mám rád a nečiní mi potíže si některé věci pravidelně zaznamenávat a sám pro sebe vyhodnocovat, extrapolovat, sledovat .. atd. Jsem přesvědčen, že všichni staří beerborci jsou na tom podobně a tím pádem se všemi cítím jakousi spikleneckou sounáležitost. To, že úchylka pro statistiku je nutnou – nikoli postačující :-) - podmínkou a pouhá láska k pivu nestačí, dokazují tisíce beerboreckých mrtvol. Další z nutných podmínek je ovšem faktor, který bych si takto pracovně nazval Faktorem X, tedy opak faktoru Y (bráno podle chromozomů, nikoli dle televizních soutěží), tedy aspekt rodinného zázemí. Znám několik beerboreckých mrtvol, které splňovaly obě v.u. podmínky, ale kterým jejich vyvolená začala kontrolovat zápisy, ony (je to takový lingvistický oříšek, když ty mrtvoly jsou zároveň i ti hoši) je na to konto začaly „falšovat“, čímž je to přestalo bavit a tak se staly beerboreckými černými čtverečky.

Mám to na beerborci prostě rád a rád tam chodím. BB pro mě představuje i jistou bránu do virtuálního světa a tak jak jsem se s jednotlivými kolegy síťově seznamoval, dospěl jsem i k zajímavému zjištění a to je identita jednotlivých borců. Nepovažuji se za starého, nicméně si uvědomuji, že jsou tací, kteří to vidí jinak a přiznávám, že před dvaceti lety bych strejdu mého věku považoval za kreaturu, která už to má fakt za pár. Je zajímavé takto poznávat kluky mojí generace podle toho, že nick a přezdívka ještě znamenají to samé, že Kejna, Moro, Chody .. (omlouvám se Vám hoši, že jsem použil tento příklad a vlastně ani nevím kolik Vám je) jsou jen variace příjmení se kterými dotyční prožili celý život a pro ten virtuální je brali jako samozřejmost. Proti tomu pak stojí „in-nicky“ typu Bouchač, Biggy či B-peetch, které už jsou z dob, řekněme, méně vzdálených. To rozhodně nemyslím jako něco dehonestujícího, vůbec to nehodnotím, jen se zájmem sleduji.

BB se pak pro mě stal i bránou na pivni.info, jehož odkaz jsem tam objevil a začal občas číst, no a když jsem pak na sklonku 2007 byl požádán o zprávičku o právě otvíraném sousedském pivovaru Bašta, začal jsem se o své pivní zážitky dělit i zde. Od útlého mládí jsem si zážitky z cest a různých dobrodružství hlavně sám pro sebe zapisoval a k těmto zápiskům se vracím raději než ke starým fotkám, digitální fotoaparát dodnes nevlastním, ale jak jsem byl postupně vybavován modernějšími a sofistikovanějšími telefony i tento hendikep už za dne zvládám. Začalo mě to zkrátka bavit se takto o zážitky podělit a i když jsem si musel vyslechnout výtky na příliš osobní a s pivem nesouvisející omáčku, nechci a nebudu to dělat jinak. Jsem zkrátka rodinář, kochám se rád svými ratolestmi, mám rád hokej, fandím Slavii, zoufale se bojím očekávaného společného vítězství obou českých bolševických stran v nadcházejících volbách, hrozně rád jím a jídlo je jednou z mých velkých životních radostí, jsem netypický Pražák protože jsem se v Praze narodil, chodím v kravatě, v muzice jsem zastydl na přelomu osmdesátých a devadesátých let a tak mám vedle Toy Dolls pořád rád i německé punkové kapely, neláká mě dovolená u moře, rád jezdím na kole.. a tak dále a tak dále a tohle všechno dohromady míchám do pivních článků, protože to míchám do všeho, protože nejsem spisovatel ani pivní odborník, protože mě to baví.

Rozhodně nestojím o to, se za každou cenu zalíbit a je jasné, že bezvýhradně se s mým pohledem na svět těžko někdo ztotožní a přesto, že se jako správný ješita při pochvale zatetelím, jsem smířen s tím, že mě někdo ztrhá třeba i kvůli drobné osobní odbočce, kterou jsem si zdánlivě mohl odpustit, co se dá dělat. Nadávka je pak něco jiného, ta mě už zde na PI vážně dokázala naštvat, myslím, že sem nepatří, ale co se dá dělat, to už je spíš věcí nadávajícího i to už jsem překousl.

I pivni.info mám tedy rád, těším se na každý nový článek, baví mě diskutovat, plácat mistra Kloubka po ramenou až je z něj pětihvězdičkový generál a cítím se tu už tak nějak domestikován.

Je to zajímavé, kdo by si to pomyslel, ale BB i PI se tak nějak staly součástí mého života, staly se součástí mých téměř každodenních rituálů a kdybych je neměl, chyběly by mi. Je pravda, že někdy mi berou čas, který bych mohl a měl věnovat věcem užitečnějším ale i tak pánové - beerie a Chody – díky.

autor: Kejna | Blok 12:03 [permalink] [reaguj]


Pidat reakci

Jmno:
E-mail:

Dwarf

pondělí, 27. červenec 2009
00:06

Dwarf

tak pod tohle se můžu s klidem podepsat :-)) jsem na BB takřka denně, mám rád statistiku, rád se hrabu v cizích rejstřících, sbírám inspiraci a bavím se vypsanými komentáři :-)
ať nám chutná :-))


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Prd

pondělí, 20. červenec 2009
17:39

Prd

BB i PI a ostatně i další pivní weby jsem objevil před třemi a třičtvrtě roky. Sice jsem už předtím sbíral pivní sklenice, ale většímu zájmu o pivo samotné napomohl až můj úraz a sposta času strávená na internetu během léčení. Od té doby jsem na těchto stránkách v podstatě denně, i když spíš jen jako čtenář. Děkuji pánové.
Petr stRnaD, 25let


napsal(a): Prd [Odpovědět]

Adsense

23. červen 2024
17:21


posted by: Inzerce

beercards

neděle, 19. červenec 2009
22:29

beercards

Ja sa tiež hlásim medzi pravidelných beerborcov !!! Naštartoval ma k tomu môj syn ( vemnr ) vlani, keď som mal 61 rokov. V priebehu jedného roka sme spolu absolvovali 2x pivnú turistiku po moravskoslezských minipivovaroch, ja som bol sám na akcii Příkazy u Olomouce a minulý mesiac sme navštívili minipivovary v Plzni a okolí. Všetko to boli fantastické akcie, aké sa v SR absolvovať nedajú...Ďakujem za to týmto stránkám, bez ktorých by som nevedel, čo sa v susednej krajine odohráva v súvislosti s pivom, ktoré mám rád. Ďakujem !!!


ICQ: 252422606

napsal(a): beercards [Odpovědět]

hroch

neděle, 19. červenec 2009
19:25

hroch

Taky co jsem před rokem a třičtvrtě objevil beerborce pravidelně zapisuju. Radši to dělám z práce a nebo když není moje drahá nezcelapůlka v dohledu, aby neměla přehled kolik toho vypiju, sice to tuší a pravidelnost a dlouhodobost by ji zarazila.
Díky chlapci za beerborce.
Myslím si že většina těch pravidelných a trvalých beerborců je v rozmezí věku 35 až něco přes čtyřicet. Mě je čtyřicet.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

siki

pondělí, 20. červenec 2009
13:37

siki

to hroch: Tož já jsem věkový podprůměr, za 3 týdny oslavím 30. Chystám oslavu s grilováním na zahrádce. Koupím 3 basy piva, každé bude jiné:-)


napsal(a): siki [Odpovědět]

hroch

pondělí, 20. červenec 2009
13:40

hroch

to siki:
To byl můj odhad. Jinak ať se oslava vydaří.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Moro

sobota, 18. červenec 2009
21:12

Moro

Díky Ti pane Jane,
cítím to ve většině ohledů stejně jako Ty sám. A souhlasím i s Liborem,že BB je už skoro jako vyznání. :)
A pokud jde o věk, tak jsem zrozen o měsíc a kousek dříve, než k nám vpadli naši "sovětští bratři", aby nás uchránili před zlem demokracie.


napsal(a): Moro [Odpovědět]

Kejna

neděle, 19. červenec 2009
19:10

Kejna

to Moro: tak v tom případě všechno nejlepší k narozeninám :) (a je-li ten kousek větší než dva dny, tak opožděně)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 20.07.2009 ve 07:55:16


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Libor

sobota, 18. červenec 2009
18:18

Libor

Tak ako Kejna a Siki patrím medzi beerborcov a pravidelných čitateľov PI. Jediný deň nemôže začať bez toho aby som spomínané stránky nenavštívil.
Ak som raz niekde na adresu BB a v podstate aj PI povedal: to nie je sú len stránky, TO JE VIEROVYZNANIE!
Libor alias lbh1


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

siki

sobota, 18. červenec 2009
12:53

siki

Jojo, přeji hodně zdaru do další pětiletky....Mě samotnému jsou ony zde zmiňované stránky též velkou součástí života, jejich odkazy mám umístěné na horní liště, hned vedle stránek hrady.cz, mapy.cz a czechcore, tedy další mých úchylek. Se železnou pravidelností, ihned po spuštění počítače, automaticky prohlédnu nejprve stránky BB a PI, co se děje nového, a až poté si jdu například vybírat poštu. Stejně tak se vždy po např. víkednu stráveném v cizím kraji (tím nemyslím zahraničí, ale i tuzemské kraje) moc těším, až usednu k BB a naláduju tam svá piva a pokochám se hospodami, které sem navštívil a se zájmem sleduji, s kým sem se kde minul.....BB už u mě není jen o statistice, ale stal se pro mě i stránkou, která mi pomáhá plánovat mé výlety, koukám, v které hospodě si dáme oběd, potažmo i pivo a v neposlední řadě sem poznal spoustu prima lidí, s kterými se rád setkávám a těch lidí poznávám, díky různým slavnostem a festivalům, stále víc a víc. Čili i já rád poděkuji beerimu a Chodymu za jejich časovou obětavost k těmto webům....
Siki alias xsikix


napsal(a): siki [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI