Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní blok

Pivní blok


Tatranský zámok

[neděle, 10. květen 2009]

Nedávno zde padla zmínka o pivu Tatranský zámok. Náhodně jsem na něj natrefil o víkendu v Polsku a velice mne překvapilo, kde se toto vyrábí... Dávám vychladit...večer napíši dojmy:-)

Tatranský zámok

autor: strny | Blok 11:13 [permalink] [reaguj]


Pidat reakci

Jmno:
E-mail:

vencafialu

pátek, 3. červenec 2009
10:29

vencafialu

Tak ted uz se dela v Rakovniku (Bakalari).... A v Rusku prej jde na dracku)))


ICQ: 175065056

napsal(a): vencafialu [Odpovědět]

siki

pátek, 19. červen 2009
13:41

siki

Tak už mám také jeden kousek v lednici, ale tmavé, taktéž byl uvařen v Náchodě, ale pán, co mě ho dával, tak říkal, že příště by se snad měl vařit v Protivíně...


napsal(a): siki [Odpovědět]

Adsense

15. červen 2024
16:32


posted by: Inzerce

Ludwig

sobota, 16. květen 2009
10:41

Ludwig

Ja jsem zase v PL naposledy koupil nejaky slovensky pivo "Novy hrad".. ale ted si nemuzu vzpomenout kde ze to bylo uvareno.
Uz je to asi rok..
Jinak souhlasim s Petrem Z. .. V PL se da koupit opravdu velke mnozstvi typu piv, ktere se v CR hned tal nevidi.. ruzne balticke portery (z Litvy), a kupodivu i ruzne ruske piva, ktere me mile prekvapily.. napr Obolon Magnat.. nebo Cernigivske Bile (neco jako witbier s koriandrem)
Ja jsem vse nakoupil v Jeleni hore, v Tesco a v Carefouru.


napsal(a): Ludwig [Odpovědět]

Petr Ž.

sobota, 16. květen 2009
17:49

to Luděk: Nevím jak vy (popř my), ale já mám Rusko, a vůbec celou ruskou kulturu rád. Co se týče poláků, a jejich rádoby nevraživosti vůči Rusku, tak to je spíše politická propaganda pravicové politické lobby v Polsku )podobně jako u nás), což mi potvrdili i poláci, s kterými jsem měl možnost o tomto tématu diskutovat.


napsal(a): Petr Ž. [Odpovědět]

marko

sobota, 16. květen 2009
20:25

to Ludwig:
Pivo se zve ''Zlaty Hrad'', a puvodne delal to pro Polska pivovar Michalovce.
Nyni, vyrabi ho pivovar Van Pur.


napsal(a): marko [Odpovědět]

Jirka

čtvrtek, 7. červenec 2011
21:35

to marko:
Já jsem ted koupil "Zlatý hrad" v supermarketu v estonském Tallinu. Na plechovce není o výrobci ani slovo. Práve ho chladím...


napsal(a): Jirka (Jirka(a)gmx.net) [Odpovědět]

val

pondělí, 11. květen 2009
07:37

val

Asi to nepíšu do správné kolonky, ale prosím o info, jestli se dají v Polsku sehnat piva, která stojí za řeč, někde v Nyse, Glucholazech a okolí. Dík.


napsal(a): val [Odpovědět]

Petr Ž.

pondělí, 11. květen 2009
12:04

to val: Již jsem zde několikrát zmiňoval, takže v kostce pro Vás. Je možné koupit v Polsku velmi zajímavé typy piv z celé Evropy za celkem přijatelný peníz cca 4-9 zl/0,5l koupit kousek za hranicemi v Polsku v francouzských hypermarketech. Nej výběr má společnost AUCHAN nebo L´ECLERC.Pak následuje Carrefour a taká něco v Tescu. Ale jen ve velkých hyper. Tzn. oblast, kterou udáváte, tak tam nic není, ale kousek dál např Auchan v ul. Rybnicka 97, Racibórz (denně 8-22h) nebo v Klodzku hypermarket L´ECLERC ul. Dusznicka 1a. Pak s menším výběrem Carrefour v Rybniku či Wodzislaw Slaski. V Opole je Tesco ale malé, takže tam asi ne. Výborné jsou t´měř všechny polské Baltské Portery, i když spodně kvašené. Zejména Zywiec Porter, který je všude.Normální polské ležáky nemá smysl kupovat, nestojí ani za ochutnání, většina v rukou nadnárodek. Ani jejich speciály jako je licence Palm, či svrchně kvašené Frater v klášterním stylu Abbey, či rádoby Bocky - Kozlak, nebo piva hrající si na irský či britský styl ,Belfast 16,Irish Beer, GAB - Stout nebo Weissbiery polské produkce nejsou moc dobrá :)
Ale doporučuji zahraniční typy, kterých je tam hodně. Zejména pak pestrá škála britských piv. Kromě běžných Ales jako COURAGE BITTER ap. jsem narazil na skutešné skvosty, jako jsou značky FULLERS (London Pride Ale, ESB-Extra Special Bitter), YOUNGS (Old Nick-Barley Wine, Double Chocolate Stout, medové Waggle Dance Ale) , MARSTONS (IPA), SHEPERD NEAME (Spitfire, Bishop Finger, 1698 - Strong Ale) a dokonce i na řezané Old Ale STRONG SUFFOLK.
Dále skotské BELHAVEN 80s a speciální Guiness vařené pro tropické oblasti (řezaný zkyslý Guinness, polodivoké kvasnice s maldou várkou - opravdu skvostná lahůdka) GUINESS FOREIGN EXTRA STOUT (18 Plato, 7,5 % alc, 60 IBU)za pouhých cca 25 Kč. Spousty Baltic Porters nejen z Polska, ale také z Pobaltí (Litva, Lotyšsko) a Ukrajiny (Lvivskij Porter)ap.
Narazíte určitě i na jiná britská piva i belgická (lambics,wit,red,trappe,abbey), francouzská(scotch,BDG), holandská,německá.
Ale nevím zda budou mít tolik druhů v hypermarketech. jenž jsem zde uvedl, ty jsem konkrétně nenavštívil, ale dá se usoudit, že alespoň nějaká část výše uvedeného sortimentu, by zde mohla být. ´ítě mají stejné zásobování. Pokud byste chtěl více info o polském pivovarnictví, teď vychází 3 díly v Kvasném Průmyslu, které se podrobně věnují Polsku.


napsal(a): Petr Ž. [Odpovědět]

strny

neděle, 10. květen 2009
16:40

strny

Takže už můžu s čistým svědomím napsat, že je to velmi povedené pivo:-)


ICQ: 339891299

napsal(a): strny [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI