Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní blok

Pivní blok


10.Harrachovské pivní slavnosti 20.7.2013.

[pondělí, 29. červenec 2013]

Minulou sobotu proběhli Harrachovské pivní slavnosti. Celý týden jsem se chystal napsat článek, ale nějak jsem se v těch vedrech k tomu nemohl dostat tak píšu alespoň tento krátký report ve formě blogu.

Akce proběhla v prostorách pivovaru a sklárny Novosad Harrachov. Akce byla jako každým rokem svým rozsahem relativně malá a příjemná. Na slavnostech se otočilo 1500 lidí, kteří mohli vidět skláře při práci, ochutnat místní Huťské výčepní, světlý ležák František, černého Čerťáka, u stánku Kocoura ležák Kocour, IPA Samurai, višňové a jahodové pivo z Lobau a také u jednoho stánku s jídlem Červeného Krále od Konrada. K dispozici byli i četné stánky s občerstvením, pečená masa, krkonošské kynuté bramboráky apod. Počet výčepů a stánků na jídlo byl tak akorát. Nerad při akcích vidím dlouhé fronty, kdy pořadatel neodhadne návštěvnost, ale taky stánky bez front, protože to znamená, že stánkaři nejsou spokojení s tržbou a příští rok se na to vykašlou.

K tradici těchto slavností patří, že pivo se může pít z kelímku ale hlavně v místní sklárně vyrobených sklenicích na dlouhé nožce za vratnou zálohu 20Kč. Za těch 20Kč si sklenici může každý nechat a jsou tak krásné, že většina návštěvníků si odnáší pěknou výbavu do kuchyně.

O hudební stránku věci bylo postaráno, hudba neohlušovala a zvláště vystoupení Těl a Queeniie bylo úžasné. Na podiu se během dne a večera vystřídali- KRKONOŠSKÁ DECHOVKA, JOHNY WALKER BAND (country), THE VINTAGE BAND (rock n‘ roll revival), CLAYMORE (gaelic rock), liberecká TĚLA (folk-rock), QUEENIE – World QUEEN Tribute Band (rock) , LAURA A JEJÍ TYGŘI (rock).

Co se týká piva- jak se dá předpokládat u minipivovaru, když dělá takovou akci musí vyrobit na jeden den více piva než normálně vystaví za měsíc a pak se většinou stává, že je pivo mladé a nebo již staré až nakyslé. V tomto případě se jednalo o variantu příjemnější- Huťské výčepní i František byly mladí, nějaké to ležení by jim ještě prospělo, zvláště u Františka by se zjemnilo chuťové vnímání chmele. Samurai jako vždy úžasný a bylo poznat na lidech znalých že zrovna pijí Samuraie, podle toho že mají neustále zabořený nos ve sklenici a nemůžou se nabažit úžasné směsi vůní různých odrůd chmele použitých v tomto piv typu IPA. Červeného Krále si taky rád dám, jemné tony bylinek mě v tomto pivu vždy baví hledat.

http://www.harrachov.cz/clanky-detail.asp?NewsID=1033

Akce byla velmi příjemná a když mě to příští rok vyjde jistě se jedenáctého ročníku Harrachovských pivních slavností opět zúčastním. Hroch

Na fotce kamarád Póča se sklenicí od Novosada.

10.Harrachovské pivní slavnosti 20.7.2013.

autor: hroch | Blok 10:14 [permalink] [reaguj]


Pidat reakci

Jmno:
E-mail:

Rosťa

pondělí, 29. červenec 2013
20:40

Rosťa

Nenajdeš v tom Králi nakonec spíše červenou řepu?


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

hroch

pondělí, 29. červenec 2013
20:51

hroch

to Rosťa: Nenajdu. Protože jsem doma zkoušel vařit červené pivo po způsobu Krále, kdy jsem věděl že hlavní obarvovací složka je řepa. Tak vím jak můj pokus dopadl. Já jsem měl předtím pár pokusů s mrkvovým pivem- to mě napadlo doma při vaření dušené mrkve, která byla tak sladká že jsem si řekl to by chtělo vykvasit a tak jsem udělal pivo půl na půl slad a mrkev, výsledek dobrý s lehkou pachutí zeminy-kořenové zeleniny.
Když jsem zkoušel červené s řepou, řekl jsem si je silnější je tam kvuli barvě tak jen 20 procent. Uvařil jsem světlé a do části jsem přidal řepu do chmelovaru. Po vychladnutí jsem ochutnal a bylo to hnusně řepné, naředil jsem jedna k jedné s čistou mladinou, furt hnusné, znova jedna k jedné. Po vykvašení jsem zjistil furt hnusné znova naředil jedna k jedné a při nalévání z lahví znova jedna k jedné a pořád tam byla cítit řepa. Výsledné použití řepy při mém domácím produktu cca 1,25% procenta na sypání sladu. Proto si vychutnávám toho Konráda , protože tam řepu necítím a jsou tam lehce cítit bylinky. Osobně si myslím že je víc bylinné než třeba zelené, které je součástí Krasličáku od pivovarů Lobkowitz, nemluvě o červené složce krasličáku.


napsal(a): hroch [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI