Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Zichovec Fresh Harmonie Kazbek


verze pro tisk

Zichovec Fresh Harmonie Kazbek

Zichovec Fresh Harmonie Kazbek [p1639]

Dnes si představíme dvě piva najednou a prakticky jedno pivo, rozdíl je jen v tom, že každé pivo bylo chmeleno v pivovaru Zichovec jiným chmelem.

výborné pivo
8/10

Údaje z etikety

  • Rodinný pivovar Zichovec
  • 12 Fresh Harmonie / Kazbek
  • světlý ležák
  • alk. 5,1% obj.
  • Pivo světlý ležák, spodně kvašené, nefiltrované, nepasterizované
  • Složení: voda, ječné slady, pšeničné slady, čerstvě načesaný chmel
  • Chraňte před mrazem a přímým slunečním světlem
  • Podávejte chlazené. Skladujte do 8°C.
  • Vyrábí: 1. Zichovecká s.r.o., Zichovec 46, 273 71 Klobuky
  • www.pivovarzichovec.cz
Zichovec Fresh Harmonie Kazbek 12
Zichovec Fresh Harmonie Kazbek 12

Popis z webu pivovaru

FRESH KAZBEK 12

SVĚTLÝ LEŽÁK

Letošní sklizeň chmelu Kazbek nám vytřela zrak. Kazbek je hybridem mezi českým žatečákem, anglickým Northern Brewer a divokými chmely z ruské části Kavkazu. Tento chmel, jehož existence se datuje už od roku 1984, dal našemu ležáku krásné ovocné tóny citrusů a lesních plodů.

500 ml, alk. 5,1% obj.

FRESH HARMONIE 12

SVĚTLÝ LEŽÁK

Jedno z nejlepších období v roce pro každého pivovarníka je jednoznačně sklizeň chmele. My se na tohle období těšíme jako na Vánoce. Stejně jako každý rok vám přinášíme ležáky z moderních českých chmelů v čerstvé hlávkové podobě. Pro tento ležák jsme použili náš oblíbený chmel Harmonie, který byl vyšlechtěn jako výraznější, aromatičtější a elegantnější verze Žateckého poloraného červeňáku.

500 ml, alk. 5,1% obj.

Den várky fresh hopů je velmi výživný, vždy koordinujeme várku se sklizní tak, aby chmel z rostliny do piva cestoval maximálně několik hodin. Jde tedy o úzkou komunikaci s farmářem, který nám brzy ráno oznámí „dnes budu sklízet.“ My pak začneme vařit várku tak, aby se přídavek chmele do piva plus téměř potkával s jeho příjezdem. Chmelení čerstvým mokrým chmelem je skvělá zkušenost, při které celý proces provází neuvěřitelná vůně. Použití hlávek si vyžaduje nadstandardní množství chmele a díky vlastnostem chmelových šištic i výraznou část díla ztratíte. Výsledná chuť vám je ale opravdovou útěchou za všechnu tu práci.

Provedení

Plechovky

Subjektivní dojem

Když srovnám obě piva, tak vůně je +- stejná. Svěží pivo s pořádnou chmelovou linkou u Harmonie. Kazbek má slabší hořkost trochu do citrusova. Mně více vyhovuje Harmonie (8), synovi pak Kazbek (7).

Pili jste také v poslední době toto pivo? Pokud ano, jaké s ním máte zkušenosti?

Poznámka

Věděli jste, že Harmonie má v původu téměř 60% Žateckého poloraného červeňáku a Kazbek je v původu ruský planý chmel?[Richard Chodora] [Zobrazeno 591x] [22. listopad 2021]
[Představení piv] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI