Oreon

OL

Pivovary v Olomouckém kraji


verze pro tisk

U Tří Králů Prostějov

[e]U Tří Králů Prostějov

Koliba a Pivovar U Tří Králů

Finská 8

796 01 Prostějov


tel.: 588 008 088

http://www.kolibautrikralu.cz/

e-mail: kolibautrikralu@seznam.cz

Facebook: /restauracekolibautrikralu/


založeno 2011

výstav piva ?

značka: ZáhořanHodnocení piva z tohoto pivovaru

Hodnocení: 3.5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2xČlánky o pivovaru

  • Moravský podzim 2

    Prostějov se může pyšnit již dvěma minipivovary. Novější z nich, nazvaný Koliba a pivovar U Tří Králů, se nachází na periferii města. Při pohledu na nízkou budovu rustikálního vzhledu vsazenou mezi kruhový objezd, supermark… pokračování...

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

Dwarf

sobota, 19. leden 2013
15:37

Dwarf

navštívil jsem v pátek 18.1.2013 - jídlo výborné, světlá 12° v pořádku, vídeňská 13° fádní se silným kávovinových dozvukem a pšenice - velebnosti, to je hnus... dal jsem si jen třetinku a litoval, že jsem nechtěl citrón, páč by to určitě zlepšil... zjevně spodně qašená a hnusná tak, že jsem ji chtěl po Malakinovsku vrátit nebo vylít, ale nakonec jsem to dopil na jeden lok s myšlenkou, že "není umění vypít pivo, které ti chutná" - resumé: na jídlo a světlý ležák zajděte, ostatní radši nezkoušejte
---------------------------------
Zpráva byla upravena 19.01.2013 ve 15:37:53


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Felčar

sobota, 19. leden 2013
16:10

Felčar

to Dwarf: Stejně jako v tom druhém prostějovském minipivovaru i tady to kvasí spodně.


napsal(a): Felčar [Odpovědět]

Adsense

27. září 2022
12:45


posted by: Inzerce

Dwarf

sobota, 19. leden 2013
18:59

Dwarf

to Felčar: tam jsem byl pak taky, ale pšenici jsem si už netroufl dát... u Ječmínka 12° světlá taky v pohodě / v obou pivovarech točena do 0,4 l, čemuž nerozumím...


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Felčar

sobota, 19. leden 2013
19:03

Felčar

to Dwarf: Oba pivovary mají stejného majitele, respektive jsou nějak majetkově propojené. Někde jsem i slyšel, že si oba pivovary "vypomáhají".


napsal(a): Felčar [Odpovědět]

Dwarf

sobota, 19. leden 2013
19:19

Dwarf

to Felčar: to by ledacos napovídalo, páč ty dvanáctky mi přišly hodně podobný...


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Vincent

pondělí, 21. leden 2013
10:50

vincent

jejich psenice je spodne kvasena a je velmi podobna te od Jecminka..nicmene ja bych tento typ neosuzoval, je to proste neco uplne jineho od svrchne kvasene a tak je treba k tomu i pristupovat..a jelikoz jsem si na zaklade mych mnoha navstev povsiml, ze jsou tyto psenice dosti v techto podnicich oblibene, tak nevidim ani duvod, proc by majitel cinil nejake zmeny..sam si jednu dve taky dam..


napsal(a): Vincent [Odpovědět]

Dwarf

pondělí, 21. leden 2013
17:52

Dwarf

to Vincent: milý Vincente, udělejme si v tom pořádek - já netvrdím, že si pivovar nemůže vařit a prodávat, co uzná za vhodné, a netvrdím, že by to někomu nemohlo chutnat... jde mi spíš o to, že pojem "pšeničné pivo" je založen na určitém složení surovin a určité technologii, do které patří především použití svrchních kvasnic... tedy, pokud někdo tuto technologickou proceduru a recepturu nedodržuje a svévolně mění, neměl by ani nazývat svůj výtvor weissbirem či weizenbierem... v případě použití spodních kvasnic se pak jedná např. o "ležák s přídavkem pšeničného sladu" a takto by toto pivo mělo být prezentováno a prodáváno... takhle na to lze pohlížet jako na klamání zákazníka (něco jako když někdo prodává špekáčky, kde má být 80% vepřového masa, ale je tam třeba jen 40% a ještě kuřecího...), protože kdybych viděl, že je v nabídce "pšeničný ležák", nehledal bych tam svou oblíbenou pšenici... aneb pokud někam patří plnotučná hořčice, nebudete tam přece dávat kremžskou...


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Roman Holoubek

pondělí, 21. leden 2013
21:24

Roman Holoubek

to Dwarf: Tak tak, má slova. Už jsem se o tom na PI i SP nejedenkrát zmínil. A nejvíce mne irituje právě spodně kvašená pšenice.


Vincent

úterý, 22. leden 2013
08:51

vincent

s tim pochopitelne souhlasim, ale osobne bych nebyl k temto mensim pivovarkum tak prisny..se spodne kvasenou "psenici" jsem se setkal i v rade jinych minipivovaru a nikde to nebylo prodavano pod oznacenim "s pridavkem psenicneho sladu" apod..ostatne tohle neni problem jen u psenicnych piv..podle meho nazoru to ale tak nejak k temto pivovarkum patri, ale chapu, ze nekoho to muze rozezlit (zejm. pokud ani obsluha neni schopna podat blizsi specifikaci)


napsal(a): Vincent [Odpovědět]

jiri.kana

sobota, 19. leden 2013
17:47

jiri.kana

to Dwarf:Jojo, tamní pšenice je hodně smutné pivo... Nebo aspoň v červenci 2012 byla.


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

zmik

úterý, 22. leden 2013
19:42

to Vincent: "malost" těchto pivovarů není důvod k jejich omluvě. Doma vařím pivo v 50 l várkách a pšenici kvasím svrchně. U Tří Králů jsem ještě nebyl, ale to co jsem dostal U Ječmínka jako pšeničné pivo, byl hnus. Spodně kvašené cosi, ve sklenici od Birellu s oloupaným citronem - krásná ukázka české pivní kultury.


napsal(a): zmik [Odpovědět]

Malakin

pondělí, 7. listopad 2011
12:03

Malakin

V sobotu konečně odzkoušeno, mé pocity jsou však zatím dost smíšené a porovnám-li to s druhým prostějovským pivovarem, tak zatímco do Ječmínka se vracím a budu vracet vždycky rád, sem tak nějak nebudu mít proč.

Zvenčí objekt vypadá dost nezajímavě, navíc architektonicky vůbec nezapadá do zdejšího sídlištního prostředí, uvnitř zase nedostatečné osvětlení, kukuřičnými klasy ozdobené trámy a k tomu spousta nevyužitého prostoru, což navozuje dojem neosobního, nerodinného prostředí.

V pivní nabídce sice 7 druhů (desítka, jedenáctka a pět variací na třináctku) plus 3 řezaná, některé z nich - světlá jedenáctka či tmavá třináctka - však k mému nepochopení servírovány výhradně ve sklenicích o objemu 0,4 litru a milovníci půllitrů, příp. opatrnější konzumenti, kteří u neznámé značky hnedle na úvod neradi riskují velké objemy, tak mají prostě smůlu. Každopádně desítka velmi dobrá, dokázal bych vypít i víc než jednu, jedenáctka na ochutnání také solidní, ale chybí jí pitelnost, druhou už bych do sebe nedostal, polotmavá vídeňská třináctka také nebyla špatná, pivo vídeňského typu však vůbec nepřipomínala, velmi dobré bylo i tmavé (sice ani náznak sladké chuti, v tomto případě mi to však vůbec nevadilo), pšenice ovšem nepitelný kentus, který jsem musel vrátit (ve slušném podniku by mi ji neúčtovali, tady ano), navíc podávaná v obyčejném štucu, automaticky s citrónem a zřejmě i spodně kvašená (obsluha o tomto pivu nic bližšího nevěděla a sládek utekl dřív, než jsem se ho stihl zeptat).

Ochucená piva (višňovou a švestkovou třináctku) dle informací obsluhy žádné ovoce nikdy neviděla, ta jsem tedy automaticky vynechal, dvanáctka v nabídce zrovna nebyla - prý teprve zraje - no a na řezaná už nezbyl čas.

K obsluze: Po place běhali až tři číšníci a dvě servírky, objednat si však u některého z nich byl mnohdy téměř neřešitelný problém, neboť někteří z nich byli určeni jenom k odnosu skla a když jsme žádali o pivo, byli jsme odkázáni na kolegyni. Jednou jsme tak pivo dostali po pár minutách, jindy až po čtvrthodině.

K jídlu: Na hlavní jídlo jsme si z důvodu obav, že budeme stejně jako v případě piva, dlouho čekat, ani netroufli, ale jednu ze tří zrovna nabízených polévek jsme zvládli a chutnala.

K cenám: Na minipivovar přijatelné - desítka za 20, jedenáctka za 19 (0,4 l), Vídeň za 29 - na danou lokalitu s velkou koncentrací hospod snad také.

K suvenýrům: Zatímco ve většině minipivovarů je prodej suvenýrů automatický, tady se musí přímo za majitelkou, k mému nepochopení je však problém s nákupem více než 1 kusu reklamní samolepky či tácku na osobu, přitom třeba za samolepku chtějí 22 korun, což odrazuje už samo o sobě.

Před pár týdny zde byly k sehnání také sklenice, ty jsou však až na posledních 8 kusů, které z nějakého důvodu nechtějí prodat, byť do nich ani netočí, vyprodané a kdy budou další, jsme se nedozvěděli.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 07.11.2011 ve 12:08:06


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Dwarf

pondělí, 7. listopad 2011
20:14

Dwarf

to Malakin: suvenýry mě nezajímají, jinak klidně počkám do jara :-)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

sasa

středa, 9. listopad 2011
10:01

sasa

to Malakin:
Čtu, že sládek z nového prostějovského pivovaru na svrchní věci sbíral zkušenosti v zahraničí. A teď že uvařil pro Parník Pale Ale. To je pak zvláštní, že pšenice U tří králů mi pšenici moc nepřipomínala. Jestli tedy jde o svrchní kvašení, číšnice nevěděla.


napsal(a): sasa [Odpovědět]

Pepa

čtvrtek, 29. květen 2014
20:18

pepa

sem sice úplný začátečník v oblasti pití a rozpoznávání dobré chuti, ale musím toto pivo hájit... Obzvláště těm, kteří jsou svátečními popíječi, "jiné" pivo velice chutná... Já sám si sice potrpím spíše na klasickou desítku nebo jedenáctku, ale každý jsme jiný :D


napsal(a): Pepa [Odpovědět]


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI