Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

JM

Pivovary v Jihomoravském kraji


verze pro tisk

Xaver Blučina

[2018]Xaver Blučina

Minipivovar Xaver

Havlíčkova 99

664 56 Blučina


tel.: 731 657 995

http://pivoxaver.eu/

e-mail: pivovarxaver@seznam.cz


založeno 2005

výstav piva 100 hl (2006)

výrobce piva Xaver, František, Oldřich a Vladimír


Fotogalerie:

Fotogalerie bohužel neobsahuje dosud žádné fotografie.
Pokud byste nějaké vlastnili, můžete je poskytnout...


Hodnocení piva z tohoto pivovaru

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2xČlánky o pivovaru

  • Po jihomoravských minipivovarech

    Letošní dovolená se tak trochu stala putováním po jihomoravských minipivovarech. Sic ubytován ve vinařské obci, pivo teklo proudem a zvlášť to dle mého názoru nejlepší - nefiltrované. Tato pouť začala již na Vysočině. Tady … pokračování...

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:
www:

Komentáře

digy

středa, 23. duben 2014
15:02

Nebudu hodnotit kvalitu piva Xaver, ale fakt, zda vůbec opětnovně p. Strava v Blučině začal počátkem r. 2014 vařit pivo? Při mé osobní návštěvě mne p. Strava nepřesvědčil, že by něco vařil. Možná tak brambory, ale pivo? I přítelkyni připadal jako podvodník. K technologii prý nikoho nepouští, jenom celňáky a to jsem byl přitom ohlášený dopředu. Proč se jeho pivo netočí v Blučině? Domácí asi vědí své. A podobné zkušenosti nemám jenom já. Z nefunkčního pivovaru sběratelský materiál nikdo nechce. Podle mě si nechává vařit někde v Brně, kde pak něco vytočí v jedné restauraci a směle pak prodává sklenice, tácky či boxy a dodává s poštovným od 105,- Kč výše. Navíc prodal technologi pivovaru do Vyššího Brodu. Zajímalo by mne, zda jeho technologii letos někdo viděl. Ano, v r. 2005 či 2006 ji prokazatelně měl, ale dnes? Zajímá mne váš názor...


napsal(a): digy (korost(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Chody

pátek, 7. říjen 2011
16:01

Chody

Dle sdělení pana Stravy pivovar v Blučině funguje i nadále a to bez přestávky. K dostání v některých brněnských restauracích. Pivovar přesunut tedy zpět mezi výrobně činné...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Adsense

25. únor 2020
03:53


posted by: Inzerce

jiri.j

pátek, 7. říjen 2011
16:33

to Chody: No nevím. Kde v Brně se čepuje? Ne, že bych po něm toužil, to rozhodně ne, ale nějak se mi to nezdá.


napsal(a): jiri.j [Odpovědět]

Ludwig

sobota, 8. říjen 2011
13:46

Ludwig

to jiri.j:
To je pravda.. Jsem zrovna v Brne, trosku jsem tady obehl nejaky podniky, ale Xavera jsem nikde nevidel ani neslysel..


napsal(a): Ludwig [Odpovědět]

digy

úterý, 10. červen 2014
11:56

to Chody:
Dobrý den, myslíte si, že stačí majitelem oznámit opět vařím, že pivovar existuje? P. Strava prodal technologii do Vyššího Brodu v listopadu 2006. Vy by jste si koupil technologii řekněme za 2,5 milionu, aby jste někde v Brně v jedné restauraci vytočil pár piv? Já ne. A pan Strava určitě také ne, protože je podnikatel. Aby se nákup technologie zaplatil, tak se pivo musí prodávat. Když jsem se ptal v Blučině v restauraci Xaver, proč tu nemají blučinské pivo, tak se ozval jen smích.


napsal(a): digy (korost(a)seznam.cz) [Odpovědět]

XAVER

neděle, 26. září 2010
14:10

to Ludwig: Pivovar Xaver a restaurace Xaver je úplně něco jiného.Nemají spolu nic společného.Pivovar Xaver vaří a vařit bude dál jen nikde netočí pivo protože má špatnou zkušenost s ošetřením piva v restauracích kam doposud dodával.Pivo je možné koupit přímo v pivovárku po předchozí domluvě.Pan sládek se opravdu věnuje jiné činnosti,ale to dělal pořád,a pivo vaří pro zábavu.Takže pokud chce někdo ochutnat pivo z produkce pivovaru Xaver,musí předem zavolat,608829222.Probíhá jednání s restaurací v Brně,ale to je zatím na začátku.


napsal(a): XAVER (autoxaver(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Ludwig

úterý, 17. březen 2009
09:00

Ludwig

V unoru 2009 jsem navstivil Blucinu a chtel si dat u Xavera neco dobreho na piti.. Na pipe byl Radegast, Gambrihnus a jihoafricky patok PU.... Po pivu Xaver ani zminka.. Proste.. uz se nevari.


napsal(a): Ludwig [Odpovědět]

Elf

úterý, 17. březen 2009
12:46

Elf

to Ludwig: Myslím, že pivovar skončil už v průběhu minulého roku. Pan sládek si prý zbalil svých pět švestek, odešel a dál se věnuje jiné činnosti. Soudě podle kvality to ale zas není taková škoda. Xavera jsem sice měl jen jednou, ale byl téměř nepitelný a známí mi tento názor jen potvrzovali.

Nicméně lze na Xavera sporadicky narazit pod Petroven "U anděla za vraty".


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Jiri.J

úterý, 17. březen 2009
13:27

to Elf: Jo, tam ho mají dokonce pravidelně (12% světlá nefiltrovaná). Takže jak to je teda s existencí pivovaru Xaver? Vaří jen sporadicky nebo jen pro Anděla?
Pitelné to pivo ale rozhodně není.


napsal(a): Jiri.J [Odpovědět]

Elf

úterý, 17. březen 2009
16:22

Elf

to Jiri.J: No vidíš, to jsem ani netušil, že je tam stabilně. Každopádně ti na otázky odpověděl Luděk. A nové hodnocení bych nechal, až ho u Anděla zase ochutnám, nechci ho zatracovat po jednom ochutnání, ale moc nadějí mu nedávám.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Jiri.J

úterý, 17. březen 2009
19:03

to Elf: Stav se na Údolení k Richardovi,teď jsem ho koštnul za přítomnosti pivomilného a pivaznalého doc. (našeho pedagoga:-)) z katedry filozofie a shodli jsme se, že se Richard výrazně zlepšil, jinak v pivovarské Starobrna 14% nefiltrovaná Březňák. V nejboižších týdnech by měly být na čepu pivnice Fléda produkty z Kocoura!!!


napsal(a): Jiri.J [Odpovědět]

Elf

úterý, 17. březen 2009
19:37

Elf

to Jiri.J: Richard se zlepšil? Naposledy když jsem se bavil s Brázdou (minulou sobotu), oba jsme se schodovali, že Richard není nic moc - o višni bych se radši ani nezmiňoval, medové taky není nic světoborného, ležák jakbysmet a pšenka, jestli se jí vůbec dá říkat pšenka, je takový méně výrazný ležák... Ale jestli se opravdu zlepšili, je to jen a jen dobře.

O Kocouroj vim a bude i Kaltenecker:o).

A na Březňák se co nejdřív vypravím.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Jiri.J

úterý, 17. březen 2009
20:11

to Elf: No jasně, že to není žádná hitparáda, ale ten posun v kvalitě je zřejmý. Měl jsem jen 12% sv. Tak Kaltenecker!? To je další dobrá zpráva! Už se těším!


napsal(a): Jiri.J [Odpovědět]


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI