Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Obrazem: 135 let pivovaru v Hanušovicích

Video s pivní tématikou


verze pro tisk

Obrazem: 135 let pivovaru v Hanušovicích

Obrazem: 135 let pivovaru v Hanušovicích [p275]

Včera Vás Malakinův článek zavedl na pivní slavnosti a vlastně i oslavu 135 let od založení hanušovického pivovaru Holba. Aby toho nebylo málo, dnes se do Hanušovic vrátíme ve dvou videoklipech od studia MFEST. V prvním se podíváme do samotného nitra pivovaru, ve druhém naopak na jeho nádvoří.
Asi nemá cenu nic doplňovat, vše podstatné již vyřkl Malakin. Berte tedy tato videa jen jako takový doplněk včerejšího článku :)

Snad jen ještě text o slavnostech z webu Holby:

"Pivovarské slavnosti začaly už v pátek 4.září a trvaly celou sobotu až do půlnoci, kdy je ukončil koncert skupiny No Name a slavnostní ohňostroj. Hlavní sobotní program zahájil průvod královské družiny nádvořím pivovaru se symbolikou udělení várečného práva a naražením prvního sudu se slavnostním Šerákem Speciálem 13,51°. A veselí mohlo začít. Letošní slavnosti připomněly nejen historii pivovaru, ale i vše co souvisí s tradicí hanušovického piva a jeho výroby.

Na 135 let pivovaru se připíjelo po celé dva dny téměř 40 tisíci půllitry plnými zlatého moku. Nejvíce se vypilo Šeráku, který naplnil 10 200 půllitrů, a celkem pak 14 430 litrů především Holby, ale také Zubra a Litovle.

Pivovarská slavnost je typickým příkladem, jak lze zábavu vhodně spojit s dobročinností. Část výtěžku ze vstupného totiž pivovar věnuje na rekonstrukci mateřské školy v Hanušovicích."

No a opravdu na konec se podívejme na jednu starší reklamu...
[Richard Chodora] [Zobrazeno 6104x] [21. září 2009]
[Pivní video] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI