Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Exkurze v Plzeňském Prazdroji

Video s pivní tématikou


verze pro tisk

Exkurze v Plzeňském Prazdroji

Exkurze v Plzeňském Prazdroji [p172]

Dnes se podíváme do největšího pivovaru v republice, ano do pivovaru, kde se zrodil l.p. 1842 nový typ piva. Exkurzi členů Sdružení přátel piva v pivovaru Plzeň společnosti Plzeňský Prazdroj a.s. provázel p. Václav Berka, obchodní sládek společnosti.


Zdroj videa: Google Video | Autor: Petr Pavlas

Já vím, že představitelé PPas či ČSPaS s námi moc nemluví, ale dovolte, abych tlumočil panu Berkovi tuto otázku: "Nevadí Vám, že se pojem pilsener dnes celosvětově používá pro všechna nejpodřadnější piva bez chuti vyráběná infusí a naředěná HGB, takže jsou naprosto bez chuti a nevybízejí k dalšímu napití? A neobáváte se, že stejně dopadne i označení České pivo, jen s tím rozdílem, že bude vyrobeno na našem území?"


Zdroj videa: YouTube.com | Vložil: ZomgAllUnavailable

Tento propagační film byl v dubnu zkrácen v důsledku zprovoznění nové prohlídkové trasy, takže dnes netrvá ani celou minutu. Z let minulých možná pamatujete úvodní film o historii Plzeňského Prazdroje, tento byl nedavno zcela vypuštěn a namísto obou filmů můžete zhlédnout moderní multimediální projekci na otočeném podiu, ve které jsou zkombinované střihy z obou dřívějších filmů. Záběry z této projekce můžete vidět na začátku posledního z dnešních videí.

Další video z exkurze plzeňským pivovarem je od uživatele huspek.z a já jen budu citovat z jeho popisku k videu: "Desátého desátý jsme jeli do Prahy podívat se na letiště (kdo? náš Sbor dobrovolných hasičů Loučim plus další hasiči z okolních vesnic). Cestou zpátky jsme si vyjednali taky exkurzi v Plzeňském Prazdroji. Klip končí v lahvárně, potom následovala prohlídka varny a sklepů - odtamtud bohužel záběry nejsou, protože v lahvárně došla (den předem důkladně nabitá) baterie... K mání jsou pouze fotky na této adrese. Tak se pojďme podívat alespoň na kousek videa..."


Zdroj: Stream.cz | Autor: huspek.z

Ještě se podívejme na exkurzi v angličtině...

Zdroj: YouTube.com | Autor: uglyrin


[Richard Chodora] [Zobrazeno 9065x] [14. listopad 2008]
[Pivní video] [comments: 7] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

hroch

neděle, 16. listopad 2008
16:11

hroch

to Petr Žalio:
Za komunistů bylo pivo méně prokvašené a není to jen dobou ležení, ale hlavně používáním jiného kmene kvasinek, které tak hluboce neprokváší. Kdyby byly k mání to by domácí pivo chutnalo.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Petr Žalio

neděle, 16. listopad 2008
11:40

To Jarda: Jaká cizokrajná piva máte na mysli? Pokud vím tak jsme na 1 místě na světě co se týče prokvašenosti piva typu Lager - 12 Plato. Např v sousedním Bavorsku piva leží v ležáckých sklepech max 1,5 měsíce a nedosahují ani 5 % alkoholu (běžně cc 4,7-4,9 %), jsou proto bohatší a chuťově komplexnější. U nás leží bohužel cc 3 měsíce, obsah alkoholu je přes 5 % a piva jsou tím práznější, jak říkáte.


napsal(a): Petr Žalio (petr.zalio(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Jarda

sobota, 15. listopad 2008
21:03

Souhlas s emu a to je asi jediné, kde se mohu Plzně zastat.
Někde jsem četl, a logiku to má, že menším prokvašením se vytvoří méně alkoholu, ale zůstane tím zachováno více (nejen chuti) prospěšných látek. Naopak cizokrajná, hluboce prokvašená piva jsou při 5-5,5% alkoholu chuťově naprosto prázdná a horší než leckterá naše 10°.


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

emu

sobota, 15. listopad 2008
19:34

emu

to BCH: Tady bych se Prazdroje zastal. To že je alkoholu 4,4 % neznamená, že je to jenom lepší desítka. Podle alkoholu není možné stupňovitost určit. Lepší desítka by se nesměla označovat jako ležák! EPM Pilsner Urquel bude něco mezi 11% a 12%, tudíž minimálně lepší jedenáctka, nebo horší dvamáctka. Že to má méně alkoholu, je asi dáno výrobním postupem.


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

Adsense

28. únor 2024
14:05


posted by: Inzerce

BCH

sobota, 15. listopad 2008
16:06

BCH

opr. něco mně v textu vypadlo..4,4% obj.,..podstatně


napsal(a): BCH [Odpovědět]

BCH

sobota, 15. listopad 2008
13:14

BCH

Je dobré se občas podívat na obsah alkoholu. Kde kdo má totiž zafixováno, že Prazdroj je kvalitní dvanáctka. Zadní etiketa Prazdroje však hlasí alkohol:4,4 obj. což odpovídá přibližně lepší desítce. Takže dnes je Prazdoj lepší desítka. Tuším, že lahvová desítka Prazdoj se prodává v ČR za 19,90 Kč. Cenu by přesně věděli ti, kdo Prazdroj desítku pravidelně kupují ať už nevýhodně v ČR, nebo "výhodně" v Německu, protože já Prazdroj nekonzumuji. Já jsem příznivec kvalitního piva ze středních pivovarů (kde i opravdová lahvová dvanáctka je podstaně levnější než Prazdroj desítka) a minipivovarů.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Kolda

pátek, 14. listopad 2008
20:21

Na exkurzi jsem byl před měsícem.Provedla nás slečna brigádnice pěkně povídala, svezl jsem se autobusem a největším výtahem viděl stáčírnu ve,které něco opravovali.Koukal jsem že stáčeli gambrinus a kozla kterého sem prý vozí z popovic v cisternách :-)Prohlídka je pěkně udělaná je zde ochutnávka plzně ,která je opravdu dobrá.Jen jsem si připadal spíše jako při návštěvě muzea a ne pivovaru ,který vaří.Po exkurzi jsem se šel kouknout na suvenýry ,které za uvedené ceny kupovali jen japonci.Prostě Prazdroj je nej!Jo a včera mě známí ukazoval jak výhodně nakoupil Prazdroj v německu.Cena 0,5 l v akci byla v přepočtu 9,40 kč plus na obalech v čechách dostanete o 80 kč víc.Že se to opravdu vyplatilo jsem viděl podle objemu nákupu který byl tři palety.Plznička putovala opět do Plzně kde se prodala za 15 kč.
Když jedu do německa já tak si ,ale vozím německé speciály které jsou za pěkné peníze a chuťově většinou víš než zmíněná Plzeň.


napsal(a): Kolda (kolarikova(a)spak.cz) [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI