Oreon

Argentinský pivní trh

Co se píše o pivovarech a pivu


Argentinský pivní trh

[sobota, 14. srpen 2010]

V roce 2009 činila celková spotřeba piva v Argentině zhruba 17 milionů hektolitrů, což odpovídá 44 litrům na jednoho obyvatele. Nejpopulárnější značky piva jsou Quilmes (40 %) a Brahma. Obě vyrábí společnost Cerveza Quilmes. Tím má podnik Cerveza Quilmes, který patří k Anheuser Busch InBev, v Argentině tržní podíl kolem 74 %. Compaia de Cervercerias Unidas (CCU) se sídlem v sousedním Čile má tržní podíl 23 %. Zbytek patří německému pivovaru Isenbeck.

Prémiové značky tvoří v Argentině asi 15 % celkového trhu. V tomto segmentu vede Stella Artois (Quilmes), následována společností Heineken (CCU). Přibližně 80 % z veškerého v Argentině zkonzumovaného piva je vypito v domácnostech. Vysvětlením pro to je nejnovější zpřísnění argentinských dopravních předpisů proti pití alkoholu za volantem, což vede pouze k malé konzumaci piva v gastronomických zařízeních.

Zdroj: Agronavigátor.cz | Autorka: Iva Hvízdalová


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

CzechBeerMan

neděle, 15. srpen 2010
17:45

CzechBeerMan

Autorka totiž o pivní scéně v Argentině nic neví ..... haha.
To je zpráva jak do deníku Rudé právo a ne na Pivní Info. Kde jsou vlastní fotky ? Kde je nějaký zajímavý postřeh ? Je to suché jak "dědovi dásně" .....


Pavel

neděle, 15. srpen 2010
15:15

Pavel

autorka nějak pozapoměla na to že v Argentině je skoro 100 minipivovarů


napsal(a): Pavel [Odpovědět]


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI