Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Slavnosti piva v Třebíči již tento pátek

Co se píše o pivovarech a pivu


Slavnosti piva v Třebíči již tento pátek

[čtvrtek, 27. květen 2010]

Už po patnácté bude střed města patřit Třebíčským slavnostem piva. Karlovo náměstí jim bude patřit tento pátek a sobotu. Příznivci zlatavého moku se mají opravdu na co těšit, kromě nepřeberné nabídky domácích i zahraničních pivovarů je po oba dva dny připraven bohatý kulturní program, který bude jako každoročně probíhat hned na dvou tribunách.

Západní části Karlova náměstí bude vévodit hlavní tribuna, na níž se bude hned od začátku odehrávat hlavní program. Západní tribuna je již tradičně vyhrazena regionální hudební scéně.

Na letošních Třebíčských slavnostech piva se bude prezentovat celkem osmnáct českých, moravských i zahraničních pivovarů. „Úplnou novinkou je letošní nabídka belgických a německých piv.

Těch českých bude samozřejmě víc, ale chtěli jsme nabídku rozšířit i o u nás méně známé výrobce. Premiéru si letos v Třebíči odbude pivovar Lobkowitz i výrobce nealkoholického piva Fríí. Jinak se návštěvníci slavností mohou těšit na tradiční výrobce piv,“ informovala Marta Svobodová z pořádají D. A. N. agentury. Novinkou bude i gastronomická show, kterou v sobotu na hlavní tribuně předvede nekompromisní mistr kuchař Zdeněk Pohlreich. „Během svého vystoupení uvaří známý šéfkuchař na pódiu hned dvě jídla, která okoření svým svérázným humorem,“ upřesnila Svobodová.

Ze známých zpěváků a hudebních skupin ve dvoudenním maratónu vystoupí například skupina Toxique, Petr Bende, Patrola Šlapeto i první československá superstar Martin Chodúr. „Právě Martin Chodúr by měl být hlavním tahákem sobotního programu. Je to jeho první vystoupení na Vysočině,“ dodala Svobodová.

Jubilejní XV. ročník Třebíčských slavností piva začíná tento pátek v 15 hodin. V sobotu se areál na Karlově náměstí otevře o hodinu dříve, tedy ve 14 hodin. Vstupenky lze v předprodeji koupit za 109 korun, na místě pak zájemci zaplatí 149 korun. Děti do deseti let mají vstup na slavnosti v doprovodu rodičů zdarma.

Zdroj: Třebíčský deník.cz | Autorka: Lenka Novotná


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

bomberek1

čtvrtek, 27. květen 2010
20:49

Pánové souhlasím, je to hrozná škoda, že mimo Harracha, Rampušáka a Bernarda prakticky nic nedovezou. Kde jsou "domácí" Dalešice, kde jsou Oslavany, Železná Ruda, dále nějaký zástupce Plzeňského kraje (Dobřany,Rybičky,Groll,Sládek...) Moravskoslezského kraje (Vojkovice, Hukvaldy, Qvásek, Pikard.......) atd.............. ??????????????????


napsal(a): bomberek1 (bomberek1(a)seznam.cz) [Odpovědět]

jeny

čtvrtek, 27. květen 2010
17:28

No nediv se když za místo ctějí 40.000kč-hruza.


napsal(a): jeny (jeny(a)seznam.cz) [Odpovědět]

mar

čtvrtek, 27. květen 2010
15:51

mar

Ač to mám kousek tak na slavnosti nejedu jelikož nabídka piv je dost tristní. Takže z těch osmnácti jsou to převážně piva nadnárodních pivovarů Gambrinus, PP, Heineken (Starobrno, Krušovice, Hostan atd.). Takže kromě těchto pivovarů z regionálů nebo mini pouze Bernard, Jihlava, Rebel, Harrach tj. vše z Vysočiny, vyjímku tvoří pouze Rampušák a Černá Hora... Vše až na Rampušáka je v blízkém okolí běžně dostupné jinými slovy jsou pro mě tyto pivní slavnosti naprosto nezajímavé. Organizátory prostě nechápu. Takové slavnosti piva v Táboře se s tím nedají srovnat. Je to škoda. ::cry
---------------------------------
Zpráva byla upravena 27.05.2010 ve 15:51:39


napsal(a): mar [Odpovědět]


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI