Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Radegast slaví jedinečný úspěch

Co se píše o pivovarech a pivu


Radegast slaví jedinečný úspěch

[úterý, 15. duben 2014]

Olympijské hry mezi pivními soutěžemi. Tak je označována americká pivní cena World Beer Cup, která se uděluje každé dva roky v USA. Kategorii piv plzeňského typu, do které bylo přihlášeno 53 vzorků z celého světa, letos ovládl ležák Radegast Premium. Do Nošovic tak míří cenná zlatá medaile. Soutěž World Beer Cup se letos uskutečnila podesáté. V roce 2004 z ní přivezl Radegast bronz.

Je to obrovský úspěch našeho piva, na který mohou být všichni Moravané hrdi. Radegast odlišuje od ostatních piv už více než 40 let výrazná hořkost. Těší mě, že má jeho chuť své příznivce i za hranicemi Moravy. Zlaté medaile si vážíme, ale nejdůležitějším oceněním je pro nás uznání českých a moravských pivařů,“ řekl manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák.

Zlatou medailí z World Beer Cupu završil Radegast hattrick významných pivních ocenění mezi ležáky. V březnu ohodnotila jeho kvalitu odborná porota stříbrnou medailí na domácím Pivexu a vloni získal „evropskou“ stříbrnou medaili na European Beer Star.


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Laco

středa, 16. duben 2014
20:54

Laco

Kolezi, zkoušeli jste toho radegasta v anonymní degustaci,nebo z vás mluví jen předsudek ke značce? Myslíte, že to testovali hlupáci? A milý Dane, 53 vzorků se ti zdá málo? Kolik jich teda mělo bejt? Víš, že se tam testovalo 94 kategorií? Pět tisíc vzorků je málo? Umíš jich zdegustovat víc?


napsal(a): Laco [Odpovědět]

DanDv

středa, 16. duben 2014
23:03

to Laco: 53 vzorků je málo i na tuzemské poměry, na světovou soutěž je to úplné nic. Na táborskou Pivní pečeť je přihlášeno 152 pivovarů, kdyby každý dodal jen jeden vzorek, bude to třikrát víc, než na té "emerické" soutěži. Vzhledem k tomu, že spodně kvašený ležák plzeňského typu je nejčastějším pivním stylem, očekával bych daleko větší účast. 53 vzorků rozhodně není reprezentativní počet.


napsal(a): DanDv [Odpovědět]

Adsense

22. září 2021
01:02


posted by: Inzerce

Jardel

čtvrtek, 17. duben 2014
08:32

Jardel

to DanDv: pokud je to považováno za olympiádu tak asi piva musela plnit nějaké limity aby se kvalifikovala.


napsal(a): Jardel [Odpovědět]

Henri

čtvrtek, 17. duben 2014
09:14

Henri

to DanDv: Bez ohledu na to, co si leckdy myslím o výsledcích některých degustací a bez ohledu na to, že výsledky jakýchkoliv degustací jsou pro mě tím posledním, co ovlivňuje můj výběr piv k ochutnání, a myslím , že by tomu tak mělo být u každého normálně přemýšlejícího člověka, tak toto Tvé srovnání táborské PP s jednou z nedůležitějších a nejprestižnějších akcí ve světě piva ( http://www.worldbeercup.org ), považuji tedy za opravdu velký úlet. Nevím jestli způsobený neznalostí nebo jiným vlivem, ale rozhodně velký.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

DanDv

čtvrtek, 17. duben 2014
11:29

Viz odpověď Pivařovi


napsal(a): DanDv [Odpovědět]

Pivař

čtvrtek, 17. duben 2014
11:13

to DanDv: Tak ono jenom v ležácích tam bylo 16 kategorií... Bohemian Style Pilsener je pouze jednou z nich...


napsal(a): Pivař [Odpovědět]

DanDv

čtvrtek, 17. duben 2014
11:28

to Pivař: Ano, jednou z nich, ale největší. Pils se vaří po celém světě, narozdíl od lambiců nebo witbierů.


napsal(a): DanDv [Odpovědět]

Pivař

čtvrtek, 17. duben 2014
15:36

to DanDv: Můžee být... Ale to, že se tam ty pivovary nepřihlásily přeci neříká nic o Radegastu... Často tuto kategorii vyhraje pivo z Japonska apod. tak můžeme být hrdí, že to vyhrála česká značka, ne?


napsal(a): Pivař [Odpovědět]

DanDv

pátek, 18. duben 2014
09:25

to Pivař: To je pravda, o Radegastu to opravdu nic neříká. :-D


napsal(a): DanDv [Odpovědět]

pivo

středa, 16. duben 2014
15:20

pivo

Nevím, co mají někteří papoušci pořád s tou hořkostí u Radegastu. Já jsem si žádné nevšiml. Ať si zkusí dát pivo třeba z Poličky, Pelhřimova a dalších, tam je normální hořkost! Radegast je jen taková nahořklá vodička. Snad jen ta jejich 15-ka se dá pít, ta je trochu hutnější a hořčí, ale jinak ...


napsal(a): pivo [Odpovědět]

Mantas

středa, 16. duben 2014
14:50

Mantas

Výrazná hořkost?! 1.místo Radegast, 2.místo Kozel 11, 3.místo Pardál Echt - mezi slepými jednooký králem.


napsal(a): Mantas [Odpovědět]

DanDv

středa, 16. duben 2014
01:12

53 vzorků z celého světa....panečku, účast byla hojná. To mají být v Nošovicích na co hrdí :-)))


napsal(a): DanDv [Odpovědět]


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI