Nepasterizované G nabízí ojedinělý chuťový zážitek
Co se píše o pivovarech a pivu
Nepasterizované G nabízí ojedinělý chuťový zážitek
[úterý, 5. březen 2013]
Plzeňský pivovar Gambrinus se rozhodl rozšířit své portfolio. Milovníkům českého piva nabídne Nepasterizované G, pivo s výraznou svěží chutí. Té dosahuje zejména díky speciálnímu procesu mikrofiltrace. Čeští pivaři si mohou objednat čepovaný Nepasterizovaný G již od 4. března. Bude pouze čepovaný a k dostání bude ve více než 1 000 vybraných restaurací a hospod.
Nepasterizované G, pivo plné života
Nepasterizované G je vařeno plzeňskými sládky z kvalitních přírodních surovin podle tradiční plzeňské receptury. Není ovlivněno pasterizací a díky šetrnému zpracování ve finální části procesem mikrofiltrace si uchovává výraznější chuť, vůni a křišťálovou jiskrnost českého piva. Pivaři si ho vychutnají ve více než 1 000 vybraných restauracích a hospodách. „Variantu v lahvích nechystáme,“ oznamuje Vojtěch Homolka, obchodní sládek značky Gambrinus a uvádí důvod: „Chceme, aby lidé v našich hospodách dostali něco výjimečného, co se jinde nedá sehnat. Proto jsme připravili Nepasterizované G právě tímto způsobem. V kombinaci s perfektním načepováním tohoto piva o správné teplotě do speciální sklenice, která svým klasickým tvarem podporuje trvanlivost a krásu pivní pěny, nabídneme pivním fajnšmekrům ojedinělý zážitek, živé pivo, které znalec ocení.“ A s úsměvem dodal: „Jsem přesvědčen, že v našich hospodách bude teď stále častěji znít hrabalovské ,Pane vrchní, panenkomarjá, co mi to nesete v půllitru za krásu.‘“
Napasterizované G je České pivo
Stejně jako další varianty značky Gambrinus i Nepasterizované G je nositelem prestižního chráněného zeměpisného označení České pivo. Spotřebitelé tak mají jistotu, že takto označené produkty jsou skutečně českým pivem vyráběným z kvalitních českých surovin, v České republice a dle tradičních postupů vaření.
Českých pivařů v hospodách stále ubývá
Jedním z důvodů uvedení piva Nepasterizované G na trh je pokles návštěvnosti v restauracích a touha návštěvníků po něčem výjimečném, co jinde nedostanou. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu, který značka Gambrinus před uvedením novinky na trh realizovala. Téměř pětina (16 %) z dotázaných nenavštívila v loňském roce za poslední tři měsíce žádnou gastronomickou provozovnu. 35 % z těch, co navštívili tyto podniky, odpovědělo, že do nich chodí méně než před dvěma či třemi roky. Nejčastěji tak tráví čas raději doma. V posledních třech měsících loňského roku vyzkoušelo nějakou pivní novinku 47 % dotázaných, což je mnohem více než u lihovin (13 %) či nealko nápojů (22 %).
[Tiskové zprávy] 08:01 [permalink] [reaguj]
Přidat reakci
Čmeldík
sobota, 9. březen 2013
21:59
to DanDv: Ve středu jsem dostal slinu na pivo. Původně jsem chtěl jít na Svijany či Bernarda na Kalvárii, ale vlezl jsem nakonec (i ze zvědavosti) do vöjenského klubu na Písku. Tam jsem si napřed objednal Plzeň, potom ještě malou Gambrinus a jako bonus dostal ochutnat velkou nepasterovanou Gambrinusku. Chuťově vyhrála ta nepasterovaná verze - byla řízná až přesycená, studená až moc podchlazená. Prazdroj byl sladký bez řízu, pasterovaný G bylo zlomené - přepasterované a zoxidované taky bez řízu... Otázkou je, zda a jak měl barman seštelované chlezení. Nic moc, ale když už není voda nikde poblíž, aspoň se tím žízeň zažene...
pepe
čtvrtek, 7. březen 2013
08:45
Mě by zajímalo, co je to tradiční "plzeňská receptura". Za tímto termínem se může skrývat všechno.
1. pivo vařené infuzí.
2. pivo řeďené na HGB technologii z 16% na 10,25%.
Ještě k mikrofiltraci. Ta vyfiltruje všechno! Z piva je potom rezatá hořká voda.
Adsense
22. květen 2025
20:21
posted by: Inzerce
Pivař
čtvrtek, 7. březen 2013
09:34
to pepe: Co vím, tak ani jedno, ani druhé... Pokud má pivo označení "české pivo" tak infuzí být vařeno nemůže. Pokud jde o mikrofiltraci, tak ta nahrazuje pasterizaci. Všechna lahvová nepasterizovaná piva (Svijany, Bernard, Poutník atd.) používájí víceméně stejnou technologii.
napsal(a): Pivař [Odpovědět]
Pivař
neděle, 10. březen 2013
12:45
to pepe: Svijany toto označení používat nemůžou... Své označení "České pivo bez pasterizace" změnili na "Tradiční pivo bez pasterizace"...
napsal(a): Pivař [Odpovědět]
DanDv
úterý, 5. březen 2013
16:46
Vzpomínám si na jeden rozhovor s managerem Pilsneru Berkou, který na otázku, zda pasterizace nějak neničí chuťové vlastnosti piva, odpověděl: "Naopak." A pak dodal pár nějakých marketingových blábolů.
A teď slavnostně nabízejí gambo, které "Není ovlivněno pasterizací a díky šetrnému zpracování ve finální části procesem mikrofiltrace si uchovává výraznější chuť, vůni a křišťálovou jiskrnost českého piva."
V Prazdroji je asi všecko tak ňák "Naopak."
napsal(a): DanDv [Odpovědět]
Leoš
středa, 6. březen 2013
21:37
to Chody: Moje chyba.Patří tam pasterovanému,lahvovému.to Chody:
napsal(a): Leoš [Odpovědět]
Lubosek
pátek, 8. březen 2013
19:08
to Jana:
Jani, ty ty kluky plzensky proste nemas rada Bud ale trochu sdilnejsi, neco si prece vypila, tak nam ty nedostatky popis trochu konkretne. Diky moc, L.
napsal(a): Lubosek [Odpovědět]
Pivař
neděle, 10. březen 2013
12:50
to Jana: No, tykání určitě nebylo na místě, na druhou stranu odpověd není úplně příjemná... Předpokládám, že Lubošek pivo ještě neochutnal a rád by znal dojmy ostatních... Obvykle se lidé právě na tomto servu právě o tyto dojmy dělí. A obvykle se o ně dělíte i Vy. Takto to opravdu vypadá jako totální zaujetí - aniž bych chtěl kohokoliv objahovat...
napsal(a): Pivař [Odpovědět]