Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní slavnosti

Co Vy na to a jiné názory


verze pro tisk

Pivní slavnosti

Pivní slavnosti

Máme za sebou den dětí, jímž začíná poslední měsíc školního roku a dalo by se říci, že začíná i léto. Léto, které znamená sluníčko, předzahrádky restaurací, kde to pivo zase o trošku víc chutná. Slunečné počasí také vybízí pivovary, ale nejen je, k pořádání různých pivních slavností či dní otevřených dveří.

Chodíte na tyhle akce? Máte raději slavnosti jednoho pivovaru nebo Vás lákají takové, kde můžete ochutnat více značek? Nebo Vás přesvědčí až doprovodný program? A požadujete muziku dle Vašeho gusta? Nebo jde v první řadě o pivo?

Máte nějaké slavnosti , kam se rádi každoročně rádi vracíte? Následující slova berte jako první příspěvek:

Osobně preferuju pivní slavnosti, kde se prezentuje několik pivovarů, i když na den otevřených dveří pivovárku, který dosud vaří poctivé pivo, se také rád vypravím.

Jsem sice příznivcem rockové muziky (českého bigbítu), ale na slavnostech mi k dobrému pivku ke spokojenosti úplně stačí dechovka či country ...

Ze spousty slavností, které jsou na českém pivním nebi, mám i já dvě, kam se každoročně rád vracím a obě bývají hned v červnu a obě jsou v jižních Čechách.

Prvními jsou Slavnosti piva na výstavišti v Českých Budějovicích, kde na poměrně velkém prostoru můžete ochutnat mnoho značek. Tady je to opravdu o pivu, tedy dělám rodinného zástupce. O minulých ročnících si můžete přečíst zde nebo zde.

Druhými je pak Pivovarská pouť ve Strakonicích, která je na druhou stranu akcí místního Měšťanského pivovaru, z čehož plyne, že na čepu je jen strakonické. Tahle akce je určena široké veřejnosti včetně dětí, pro které jsou vždy připraveny soutěže a jiné atrakce (i když za tuto bohulibou činnost dostal strakonický pivovar pokutu). O minulých ročnících si můžete přečíst zde nebo zde.


CO VY NA TO?[Richard Chodora] [Zobrazeno 4885x] [2. červen 2007]
[Glosy] [comments: 2] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Libor

úterý, 5. červen 2007
16:45

Libor

My s manželkou už pravidelne jazdíme do Brna na radničné dni, a na slávnosti do Uherského Brodu, do nášho goegraficky najbližšieho pivovaru. Zavítali sme už aj do Třebíča a Olomouca, ale to bolo viacmenej zhodou okolností. Pivovarské slávnosti mi skôr pripadajú ako poďakovanie svojim zákazníkom, a konkrétne v prípade U. Brodu vždy poteší celý sortiment, vrátane nefiltrovaného. (do prčíc, už sa mi zbiehajú sliny.....) Na festivaloch je sice väčší výber a (aspoň môj názor) sú skôr pre ľudí ktorí chcú ochutnať značky inak pre nich nedostupné. A muzika? pokial je k dispozícii dobré pivko, pekné počasie,.... na neja ž tak nezáleží. Len aby nebola až moc hlučná.


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

Slávista

úterý, 5. červen 2007
11:16

Slávista

Pivní slavnosti mám docela rád. Pravidelně se vydávám do Třebíče a poměrně často zavítám na akce pivovaru Pernštejn, někdy i jinam. Raději mám akce, při kterých je na výběr z více druhů piv. Notně také záleží na organizaci. Pamatuji např. slavnosti pardubického pivovaru, které se konaly v centru města na Pernštýnském náměstí. V úmorném hicu tu byly asi jenom čtyři výčepy, před kterými se klikatily dlouhé fronty žíznících. Pivo do kelímku ( nebo do zakoupeného skla, které bylo ovšem běžné - žádné sběratelské kousky ) bylo teplé, na WC to bylo asi 200m. Naprosto zpackaná událost. A nebo slavnosti na dvoře pardubického pivovaru nebo v Nymburku - velmi povedené. Hudba? No, já jezdím za pivem, tak hlavně, když moc neřve. Čím tvrdší, tím horší. Taky je potřeba mít cosi k zakousnutí, doprovodné soutěže k tomu také patří. Zkrátka pivní slavnosti jsou něčím úplně jiným než popíjení piva v hospůdce. Ne lepší, ne horší - jiné.


napsal(a): Slávista [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI