Oreon

Pivní blok

Pivní blok


Pivovar Zhůřák

[sobota, 6. březen 2010]

Zhůř je malá obec na jižním Plzeňsku, která začíná pivně dost růst. Při státní silnici Plzeň - Písek naleznete nejen prodejnu či sklad, odkud do širého okolí (KMP Plzeň či Na Hradišti Blovice) proudí sudy českých nezávislých pivovarů a minipivovarů, ale poslední počin je, že v pražském PPK se točí pivo snad z budoucího minipivovaru Nepomuk - Zhůř. Než jsem se v pátrání po tomto "pivovaru" dobral nějakého výsledku, předběhl mě samozřejmě Luděk, známý to ochutnávač všech možných i nemožných piv. Tímto mu chci poděkovat za jeho aktivitu a poskytnutí prvotních informací, z nichž tento blok vlastně vznikl.

V Pivovarském klubu Karlín jste mohli ochutnat pivo Hoppy Face Amber Ale od pana Chrise Baerwaldta, američana, který již rok a půl žije v České republice, ve Zhůři, kde i vaří svoje piva. Pan Chris dříve pracoval v Hoppy Brewing Company v Kalifornii, kde sice pracoval s počítači, mj. vytvářel firemní webové stránky, ale kde také získal zkušenosti s vařením piva.

Podomácku vaří pivo již cca 18 let. V současnosti přemýšlí o vytvoření malého pivovaru tady u nás, ve Zhůři. Aby zjistil, jak budou jeho piva chutnat ostatním, dodal čtyři padesátilitrové sudy do PKK. Možná se v Praze dočkáte dalšího počinu pana Chrise - silného chmelového Weisenu ze žateckého chmele, který by měl být hotový koncem měsíce března.

Osobně jsem pivo pana Chrise ještě neochutnal, ale doufám - i vzhledem k blízkosti mého bydliště - že se tomu tak brzy stane. A kdyby se záměr vybudovat ve Zhůři malý pivovárek povedl, bylo by to ještě lepší, vždyť bych se pak se Zhůřákem, jak se pivovárek prozatímně jmenuje, mohl setkávat častěji a snad by byl i na čepu v některé hospodě v okolí.

Fotografie naleznete zde...

P.S.: Pokud jsem něco z prvotního anglického textu pochopil špatně, tak se omlouvám a prosím ostatní za případné upřesnění.

autor: Chody | Blok 18:13 [permalink] [reaguj]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

swooper

sobota, 6. březen 2010
22:27

swooper

Jestli mě paměť neklame, tak tenhle pan sládek byl vidět na Slunci ve skle se svým pestrobarevným trikem pivovaru Hoppy....a z opilosti jsem mu i řikal, že by tu moh navařit nějaký dobrý ejly. Poslech ! :D


napsal(a): swooper [Odpovědět]

píra

sobota, 6. březen 2010
21:48

píra

Pivo jsem ochutnal a šmakovalo mi. Bude super, když nový pivovárek vznikne. Jen houšť.
Nemohl by Luděk (nebo někdo jiný) dodat i nějaké informace o Mačicích? Aby se konečně mohly přidat mezi pivovary. Rád bych se tam v létě stavil, ale nechce se mi jet naslepo a ptát se tam v jednotě nebo hledat pana majitele v lese na houbách.


napsal(a): píra [Odpovědět]

Adsense

15. srpen 2022
03:50


posted by: Inzerce

Chody

sobota, 6. březen 2010
21:53

Chody

to píra:
Jo Luděk už mi posílal kontakt na Mačice a chyba je pořád u mně :(


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Malakin

sobota, 6. březen 2010
19:45

Malakin

Jak tak koukám na jeho web, tak je to velký milovník ejlů... :-(
---------------------------------
Zpráva byla upravena 06.03.2010 ve 19:46:23


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

umbob

sobota, 6. březen 2010
20:17

umbob

to Malakin: Což u Američana překvapí :) Ale třeba ho přesvedčíš, že není nad český ležák


napsal(a): umbob [Odpovědět]


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI