Gwern Dvanáctka z Nupak
Gwern Dvanáctka z Nupak
Pivovar Gwern byl donedávna jedním z pivovarů, které se mi, již sedm let, úspěšně vyhýbal. Až v prosinci loňského roku jsem na jeho Dvanáctku narazil v jednom obchodním řetězci.
Údaje z etikety
- Dvanáctka
- Gwern
- Pivo světlý ležák
- nefiltrovaný nepasterovaný
- pivo je vyráběno v minipivovaru klasickou technologií z českých surovin
- obsah alkoholu 5% obj.
- www.gwern.cz
- Složení: voda, ječný humnový slad, granulovaný chmel odrůd Sládek a Žatecký poloraný červeňák. kvasnice spodního kvašení
- Chraňte před mrazem a přímým slunečním světlem
- Minipivovar Gwern, Benická 519, Nupaky
- 7 - 9°C
Gwern Dvanáctka
Popis z webu pivovaru
Gwern 12°
- Typ: světlý ležák
- Stupňovitost: 12,3° - 12,5°
- Alkohol: 5% obj.
- Barva: 13 j. EBC
- Hořkost: 30 IBU
- Složení: ječné slady český, mnichovský Chmel ŽPČ, Sládek Klasický
- Světlý spodně kvašený ležák.
Svou stupňovitostí českou klasikou, která zaujme svou plností, vůní a hořkostí. Víte, že 12% značí procentuální hodnotu extraktu původní mladiny? Tedy cukrů, které tak milují pivovarské kvasnice. Je důležité, aby trocha toho sladkého zbyla i pro Vás. Pivo vaříme ze dvou ječných sladů – plzeňského a mnichovského. Plzeňský slad dodá pivu tu správnou chuť, Mnichovský slad zajistí tmavší zlatavou barvu a tudíž nepoužíváme žádná barviva. Slad máme z humnové sladovny Klusáček z Kounic, která vyrábí slad bez průmyslového zpracování. Používáme dva druhy žateckého chmele, první je chmel Sládekt;, ten dodá pivu hořkost a druhý je Žatecký poloraný červeňák; ten vykouzlí tu správnou vůni. V době sklizně jezdí náš vrchní sládek chmel osobně vybírat přímo do Žatce. Pivo vařené podle tradiční receptury na dva rmuty s dvoufázovým kvašením, nefiltrované, nepasterované, pravá česká klasika.
Provedení
Lahvové v PET
Subjektivní dojem
Barva standardní, vůně příjemná chlebnatá. První dojem je osvěžující nefiltrované pivo se sladovějším plným tělem, které doplňuje spíše jemnější chmelové doznívání.
Pili jste také v poslední době toto pivo? Pokud ano, jaké s ním máte zkušenosti?
Poznámka
Věděli jste, že značka Gwern vznikla lehkou úpravou keltského výrazu pro strom – konkrétně olši (olše je mj. velmi žíznivý strom)?
[Richard Chodora] [Zobrazeno 864x] [8. leden 2023]
[Představení piv] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Diskuse k článku
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!