Rastal

Izraelci ocenili Budvar

Co se píše o pivovarech a pivu


Izraelci ocenili Budvar

[úterý, 25. říjen 2011]

Dvanáctistupňový světlý ležák z Budějovického Budvaru slaví úspěch. Stal se totiž nejvýše oceněným pivovarem v kategorii ležáků na historicky první mezinárodní pivní soutěži v Izraeli The Beer International Recognition Awards 2011.

Budvar zároveň získal i ocenění „Czech Republic Grand Award“ pro nejlepší vzorek z České republiky. V soutěži bylo hodnoceno celkem 145 vzorků piva. Kromě piv izraelského původu byla v soutěži zastoupena piva z dalších osmi zemí, mimo jiné z Belgie, Německa nebo Irska. Českou republiku, jednu z pivních velmocí, reprezentovalo celkem devět značek.

Věříme, že ocenění v soutěži výrazně pomůže rozvoji našeho exportu do Izraele. V této zemi se totiž loni velmi výrazně, o 47 procent, zvýšila poptávka po importovaných značkách piva a my chceme tento trend využít,“ uvedl obchodní manažer Budějovického Budvaru pro Blízký východ Jiří Pokorný.

V Izraeli přicházejí pivu na chuť

Spotřeba piva v Izraeli je relativně nízká, zhruba 17 litrů na hlavu a rok, ale popularita tohoto nápoje výrazně stoupá. Pro konzumaci alkoholu neplatí v Izraeli žádná zásadní omezení.

Velkou konkurenční výhodou pro export do Izraele je ale to, že naše pivo má košer certifikát,“ dodal Pokorný. Budějovický Budvar vyváží do Izraele pravidelně od roku 1995. V posledních letech tam exportuje kolem tisíce hektolitrů světlého i tmavého ležáku ročně.

Zdroj: Novinky.cz | Autor: Petr Pokorný

http://www.novinky.cz/ekonomika/248480-izraelci-ocenili-budvar.html?ref=stalo-se


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

bobo

čtvrtek, 27. říjen 2011
10:06

Časť článku je viac menej zavádzajúca, je pravdou,že Budvar ocenili, získal Gold Medal (86 - 91 bodov), ale nie najvyššiu medailu, v tejto súťaži je to "len" striebro, naj je oceneie Double Medal. Zároveň nie je pravdou,že "Stal se totiž nejvýše oceněným pivovarem v kategorii ležáků", a čo je toto?:
BudweiserBudvar Brewery-Budweiser Budvar-Czech Republic-Lagers-Gold
Krombacher -Krombacher Pils -Germany -Lagers-Gold
a hlavne ocenenie ležiakov:
Krombacher(Importer: Netanel Sahar)-Krombacher Pils-Germany- Best of Lagers
Tak ako?
Plus detail, 14 krajín, 151 značiek piva, či?
Inak kategórií sa mi v tejto súťaži videlo viac ako dosť, jedna chýbala, ocenenie za nezískanie žiadnej ceny.


napsal(a): bobo (pebox(a)azet.sk) [Odpovědět]

maxič

úterý, 25. říjen 2011
17:26

Maxič

Dvanáctistupňový světlý ležák z Budějovického Budvaru bych taky rád ještě někdy ochutnal. Bohužel se dostanu pouze k jejich 11°....


napsal(a): maxič [Odpovědět]

Adsense

18. červen 2021
11:44


posted by: Inzerce

Minič

úterý, 25. říjen 2011
23:03

to maxič:
Ty, Maxič, docela rád se zasměju, ale neznáš nějaký novější vtip? Tenhle už je dost fousatej, teda.


napsal(a): Minič [Odpovědět]

Panther

úterý, 25. říjen 2011
23:32

Panther

to maxič:
No nechci působit jako nějaký arbitr Budvaru, ale jejich ležák lze myslím zařadit mezi tzv. 12° ...


napsal(a): Panther [Odpovědět]

kremák

čtvrtek, 27. říjen 2011
08:59

to Minič: Bohužel to není vtip, ale realita. Velké pivovary šetří na dani a tudíž dvanáctky prostě nedělají. Jak Prazdroj, tak Budvar. Už se to pozná podle chuti. Stačí jen porovnat. Také kdyby to byla dvanáctka, tak to na tu lahev napíšou. TAkto se drží jen alibisticky mírných norem EU. Bohužel většina českých a moravských pivařů se zajímá hlavně kolik % alkoholu pivo má a dle toho si pivo také zařadí a to samozřejmě vyhovuje výrobcům. Zákazník se okrádá a ten si při tom ještě libuje.


napsal(a): kremák (phroot(a)seznam.cz) [Odpovědět]


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI