Rastal

ico rss feedico rss valid
Přidej na Seznam

Piva se vaří čím dál více. Letos šest tisíc hektolitrů

Co se píše o pivovarech a pivu


Piva se vaří čím dál více. Letos šest tisíc hektolitrů

[pátek, 31. prosinec 2010]

Ať už se časy mění, jak chtějí, jedna věc určitě zůstane – chuť zajít občas takzvaně na jedno. Objem výroby pivovarů v Libereckém kraji ukazuje, že ani v roce 2010 lidé nepohrdnou žejdlíkem.

Největší pivovar v kraji, Pivovar Svijany, například už na začátku prosince hlásil, že překročil plán výroby na tento rok. „Plánovali jsme vyrobit 400.000 hektolitrů piva, dodali jsme na trh přes 385 tisíc hektolitrů, “ řekl ředitel pivovaru Roman Havlík. „Počasí přitom konzumaci piva příliš nepřálo, jaro bylo studené a ve druhé polovině prázdnin přišly povodně, “ dodal. Odbyt pivovaru jde přesto nahoru.

Dobrý vývoj hlásí i vratislavický pivovar Hols, vyrábějící například pivo Konrád. Na rozdíl od Svijan jde převážná většina zdejšího piva – asi sedmdesát procent – na export. „Vyvážíme hlavně do Německa, do Maďarska a do jižní Evropy, “ uvedl Jaroslav Toman z obchodního oddělení pivovaru.

Na trh přišlo letos 155 tisíc hektolitrů vratislavického piva, to je o 3, 5 procenta více než před rokem. Původní plán pivovaru počítal s navýšením výstavu až na 200.000 hektolitrů, zde ale zapracovalo chladné léto a této mety se dosáhnout nepodařilo.

O regionální piva je větší zájem

Více piva vyrobil i pivovar Rohozec, a to o celých šest procent. Vyrobil 67 tisíc hektolitrů piva. „Hlavním důvodem větší výroby je rostoucí zájem odběratelů o regionální značky a také vysoká kvalita piva z menších pivovarů, “ poznamenal ředitel rohozeckého pivovaru František Jungmann. Všechny pivovary v kraji dodají na trh letos přes 622.000 hektolitrů tekutého zlata, a to i přes to, že výroba v pivovarech v republice má stále klesat.

Zdroj: Krkonošský deník.cz


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

siki

pátek, 31. prosinec 2010
16:08

siki

Tak já už nevím, jednou je tu článek, jak se přestává pivo pít, potom jak lidi přecházejí na levnější "piva" ze supermarketů, jindy zase, že Češi přicházejí na chuť různým speciálům, teď se tu píše, kterak se vaří víc.... A pak věř tisku...


napsal(a): siki [Odpovědět]

kozousch

pátek, 31. prosinec 2010
18:03

kozousch

to siki: On snad někdo tisku opravdu věří??? Tisk není zdrojem pravdivých informací, ale nástrojem manipulace veřejným míněním.


napsal(a): kozousch [Odpovědět]


Navštivte nás na InstagramuReklama na PI