Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Chcete mít vlastní půllitr?

Co Vy na to a jiné názory


verze pro tisk

Chcete mít vlastní půllitr?

Chcete mít vlastní půllitr?

Pokud si stále lámete hlavu, jaký originální dárek pořídit pro své přátele nebo jako upomínku na tradiční hromadnou pivní akci s kamarády, nechte si udělat zcela jedinečný půllitr podle vlastního přání. Na MujPullitr.cz si ho navrhnete a za 7 dní už z něho můžete popíjet svůj zamilovaný mok. Na výběr máte z mnoha obrázků, variant a kombinací, takže každý návrh je jedinečný. Díky snadnému objednávacímu formuláři vytvoříte rychle a jednoduše návrh a odešlete objednávku.

Originální půllitr s neodstranitelným značením a v dárkové krabici je to pravé narozeninové překvapení pro každého pivaře! A když už v tom jste, proč byste si nemohli udělat taky jeden pro sebe, že? Konec hledání půllitrů, teď už budete vědět, který je Váš! Z vlastního jedinečného půllitru je pivo dokonalé! A nezapomeňte, že ... z vlastního chutná líp ;-)

MujPullitr.cz
MujPullitr.cz

A jak vlastně vznikne takový půllitr?

Když vynechám výrobu skla a lisování či vyfukování půllitru, jsem u samotného značení textem či obrázkem dle vlastního přání. Technologií a postupů je jako u všeho více. Vybrat si můžeme z broušení, potisku a pískování. Zatímco broušení sklenice je v podstatě zcela ručním uměleckým dílem, při kterém se motiv vybrušuje do skla jemnou bruskou podobnou oblíbené zubařské vrtačce, potisk pak je zcela strojovou záležitostí.

Pískování je kombinací stroje a ruční práce. Podíl ruční práce má hlavní vliv na cenu. Tedy zatím co vybroušený vlastní půllitr je nejdražší, potištěný patří k těm nejlevnějším řešením. Nevýhodou potisku je nesrovnatelně nižší výdržnost označení oproti pískování a broušení, kdy se výdrž a stálost motivu rovná výdrži samotného půllitru.

Abych byl k tisku spravedlivý, je to jediná technologie, která umožňuje použití barev a přenos fotografie. Takže pokud budete chtít takový půllitr jen někde vystavit, toto řešení plně postačuje. Pokud není použita glazurová barva, která je vypálena do skla, motiv se po čase může odřít.

MujPullitr.cz
MujPullitr.cz

Nejvýhodnějším řešením v poměru výsledek/cena je pískování. Při této technologii jsou tlakem vzduchu hnány částečky písku na požadovaný povrch, v našem případě půllitr. Při dopadu na sklo se kousek skla vyštípne. Stejně jako když do předního okna vašeho auta narazí kámen. Ovšem toto se děje na mikronové úrovni při dopadu několika tisíc částeček za sekundu. V místech, na která dopadl písek, sklenice zmatní. Aby nebyla matná celá sklenice, chrání se ostatní povrch skla fólií nebo sklenářským klihem.

Pokud si chcete vyrobit podomácku vlastní půllitr pískováním, stačí vám k tomu lepící páska, skalpel, kompresor, sada na pískování a vhodný písek. Půllitr celý zalepte lepící páskou, do ní skalpelem vyřízněte požadovaný motiv. Tam, kde chcete mít motiv na skle, pásku odstraňte. Pískujte ze vzdálenosti 10-15 cm. Doba pískování záleží na tlaku vzduchu a složení písku. Čím déle bude písková směs dopadat na sklo, tím bude motiv hlubší. Pak jen stačí pásku odstranit, sklenici očistit od zbytku lepidla a můžete se kochat vlastním půllitrem.

Pro každého, kdo chce mít svůj půllitr a nechce si vybavovat vlastní pískovací dílnu, doporučuji projekt MujPullitr.cz. Po vyplnění formuláře na stránkách obdržíte na mail obrázek, jak bude Váš půllitr vypadat a pokud splňuje Vaše představy, stačí jen náhled schválit a čekat, až u dveří zazvoní dopravce.

PR článek[Richard Chodora] [Zobrazeno 21457x] [19. červen 2009]
[Glosy] [comments: 4] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

artcat

neděle, 30. prosinec 2012
01:34

artcat

www.artcat.cz

pískování má do ruční rytiny jaksi daleko ..


napsal(a): artcat [Odpovědět]

beercards

neděle, 21. červen 2009
11:31

beercards

K tomu pieskovaniu...mám na predaj krígel Staropramen s vypieskovaným nápisom " beerborec ". Záujemcovi ho prinesiem na pivársku burzu v Plzni 27.6.2009, na cene sa dohodneme na burze. Poštou sa to poslať neoplatí, je to veľmi drahé. Pivu zdar !


ICQ: 252422606

napsal(a): beercards [Odpovědět]

Adsense

29. únor 2024
16:30


posted by: Inzerce

siki

sobota, 20. červen 2009
10:55

siki

Ten obrázek piva s letící pěnou na jejich stránkách je nějaký populární, viz. třeba http://www.pivnislavnosticerhovice.estranky.cz/ :-)
Firem, zabívající se pískováním na sklo je více, např. www.pivomil.cz ( http://www.pivomil.cz/sudy/eshop/5-1-PIVNI-SKLO-pullitry/0/5/189-Piskovani-napis-na-sklo )....


napsal(a): siki [Odpovědět]

Tony

pondělí, 22. červen 2009
11:11

to je pravda, koukal jsem na to, ale chtel jsem pro kamose fotbalistu darek, tak jsem si objednal u toho mujpullitr, protoze je tam hromada obrazku a to naklikani je na pohodu :)
dal jsem si k tomu sveho Zlatouse a hjotovo, jsem zvedavej az to pristi tyden dorazi, dam vedet. Tony


napsal(a): Tony (tom.bocek(a)seznam.cz) [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI