Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Modrý abbé - zamyšlení

Co Vy na to a jiné názory


verze pro tisk

Modrý abbé - zamyšlení

Modrý abbé - zamyšlení

Dnes mě opět osud zavál do Klatov (je to sice smutné, ale 25 km vzdálenost zdolám jen párkrát do roka) a protože jsem zpátky nemusel řídit, nabízela se návštěva pivního studia Modrý abbé. Když se nad sebou trošku zamyslím, tak v Klatovech pro mě ostatně žádný jiný pohostinský podnik prakticky neexistuje. Čím to je? Kvalitou čepování piva a širokou nabídkou točených piv. Posuďte sami zde.

Dnešní menu
Dnešní menu

Páteční odpoledne zvalo ke koštu dobrého piva, takže nebylo divu, že pivní studio bylo vcelku zaplněné. Tři volné stoly byli prakticky nepoužitelné, protože dva měli rezervaci a jeden byl stůl štamgastů. No nic, zasedli jsme jako štamgasti. Nepřítomnost pana Pavlase možná zanechala u výčepního trošku pohoršení, ale nedal na sobě nic zdát.

Diskuse o Koutském pivu i negativní názor Tomáše Maiera (SPP) mi do mysli vnesl pochybnost o tomto moku. Dal jsem si tedy prvně Koutskou desítku a mohu směle prohlásit, že Koutské pivo neutrpělo žádnou ztrátu a pořád toto pivo řadím mezi nejlepší desítky v republice. Škoda jen, že mi byla donesena v neologovaném půllitru, i když se normálně točila do Koutského pohárku. Čím to?

Budova Modrého abbé
Budova Modrého abbé

Jako druhý vzorek jsem zvolil rohozecké pivo Skalák 11%. Nebylo špatné, ale nijak moc mi nenadchlo a zavrhl jsem plán nechat si ho natočit do PET lahve. Třetím degustačním pivem ze současné nabídky se pak stala kvasnicová dvanáctka z Kácova. I když jsem si objednal natočení dvou PETek před jejím ochutnáním, nelituji. Právě ji popíjím při psaní těchto řádků a je to vynikající pivo. Nedivím se Rosťovi, že se stále vrací ke Klokočníkovi. A teď trošku pozlobím Romana Holoubka, mně připadá pivo z Kácova dosti plné.

Dnes již jiné logo i název piva - Hubertus
Dnes již jiné logo i název piva - Hubertus

Ještě jsem pro jistotu chtěl prověřit kroužkovaný Platan 12%, ale bohužel přisedli si kuřáci a úplně mi zkazili chuť na další pivo. Myslíte si pane Pavlasi, že by mohlo být Vaše pivní studio alespoň z části nekuřácké? Jak se stavíte k všeobecnému evropskému trendu zakazování kouření v pohostinských zařízeních?

Neochutnání Platanu mi mrzí z jednoho hlediska a tím je tato diskuse - http://www.beers.cz/index.php?detail=10493&sekce=1 .Ale nabídka v Modrém abbé je tak široká, že chci vždy ochutnat nejprve "exotická piva", protože plátýnko si zde můžu vychutnat vždy.

Dobrovského ulice v Klatovech
Dobrovského ulice v Klatovech

Chtěl bych ještě tuto diskusi doplnit posledním příspěvkem, vlastně mailem od pana Vojáčka (CzechBeerMan):

"........ přeji veselé a spokojené Velikonoce a tímto posílám malou omluvu za mojí neurvalost na diskuzi o Platanu. Byla hraná a bylo toshow. Vsadil jsem se že vyvolám nejdelší diskuzi na tomto serveru a povedlo se. Musel jsem

to vzít přes kontroverzi. Stejné tlumočím i panu Holoubkovi .

P.S. pokud chcete otisknu omluvu i v Mladé frontě DNES , ale na Vaše náklady ................... tak pěknou pomlázku a dobré pivo . Já osobně zítra poprvé pivo , mám už teď z toho průjem a trému . Větší než před první souloží. Nemám totiž pořád místo na kvašení kde je těch 9 - 10 stupňů. V našem sklepě z roku 1937 je 12,50 a v lednici ať reguluji jak reguluji je 5°C . Mám depku ......... poraďte pane !"

Tak trošku mi ucházejí souvislosti, ale Vám pane Vojáčku, stejně jako všem čtenářům Pivního.infa, přeji též pěkné Velikonoce a Vám osobně trošku tolerance k ostatním pivům a ostatním pivařům.[Richard Chodora] [Zobrazeno 7167x] [6. duben 2007]
[Glosy] [comments: 9] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tomáš Semrád

pondělí, 24. září 2007
12:29

Docela by mě zajímal po delší době opravdový (nikoli hraný) názor pana Vojáčka na kvalitu piv ze stáje Platan Protivín.
Mimochodem s panem Vojáčkem jsem si i já "užil" podobně "plodnou" pivní diskusi přes svůj soukromý email (pamatujete si pane Vojáčku na letošní leden, možná byste je ještě někde našel pro osvěžení paměti?). Nedbaje varování některých, jsem se s ním pustil do diskutování na téma kvality některých piv z minipivovarů, aby nakonec celá diskuse dopadla tak, že mě pozurážel a poslal někam...Předtím mě ještě stačil poreferovat jak je dobrý, kam všude publikuje a jak je ve světě žádaný, jak jsou jeho články čtené...


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

Chody

sobota, 14. duben 2007
12:33

Chody

Byli jsme jen na skok a ochutnali tři výborná piva a ještě zbylo na doma to nejlepší, takže spokojenost.
Pokud byste měl zájem, dovedl bych si představit článeček o problematice kouření z Vašeho pohledu.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Petr Pavlas

pátek, 13. duben 2007
17:39

Jen krátce :
1) Koutská 10 se "normálně točí do koutského pohárku", totiž do posledních 3 exemplářů z původních 12 ks. Takže je vlastně dáváme jen těm, o nichž předem víme, že u sklenice nepostrádají ucho.
2) Problematika kouření a evropských trendů by vydala na samostatný článek.
Obě Vaše zklamání jsme mohli vyřešit, stačilo požádat Aleše (popř. si mě nechat zavolat) o jiné místo, neb rezervace se týkaly až pozdějších hodin a vy jste zřejmě odcházeli před 18. hodinou.


napsal(a): Petr Pavlas (petrpavlas(a)quick.cz) [Odpovědět]

Lukáš

úterý, 10. duben 2007
21:36

Lukas

U Klokočníka a špinavé trubky? To se jich musím zastat. Chodím ke Klokočníkovi přes 5 let (v průměru tak 1x měsíčně) a ještě se mi nestalo, že bych cítil "trubkovou" pachuť! A když se zdržíme do zavíračky (někdy ještě déle), tak pokaždé trubky po odražení vyplachují.
V létě za teplejšího počasí (a za švestek :-)) občas bývají problémy s kvasnicovým pivem (pění, je nakyslé...), ovšem to je něco jiného. Filtrované je kdyžtak vždy v nejlepším pořádku.


napsal(a): Lukáš [Odpovědět]

Adsense

18. duben 2024
00:20


posted by: Inzerce

Rosťa

úterý, 10. duben 2007
20:20

Rosťa

ještě jsem zapoměl, to foto Kácovské kvasnicové dvanáctky... děkuji autorovi článku za cit, téměř jsem se rozbrečel. V Klokočí mají zas ten Velikonoční černej, půjdete se mnou?


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Rosťa

úterý, 10. duben 2007
20:09

Rosťa

U mě jen pulzuje lítost, že se Koutecké alias Koutské netočí v Praze. Konkurence by i Klokočníka naučila čistým trubkám, pokud je tam opravdu někdy měli nečisté. Protože Kout a Kácov, mé obce nejmilejší... Medlešice byly předloni naprosto vynikající, vloni v létě jsem to pivo prakticky nepoznal, k jeho újmě... Děkuji všem za kvalitní Web, neboť pivní info, mé pevné místo ve světové širé síti...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Slávista

úterý, 10. duben 2007
09:03

Slávista

Tak na toto pivní studio mám spadeno již delší čas, ale do Klatov je to ode mne dost daleko. Při čtení článku mi pěkně vyschlo v krku, takže je o důvod víc tam zajet. A Kácov ? Solidní pivo ! Loni jsme s kamarádem šli čundrem Sázavu a v Kácově, kde jsme se chtěli stavit na dvě na tři, jsme uvízli celé 4 dny... Bohužel U Klokočníka, kde jsem byl asi 4x mi chutnalo jen 1x. Špinavé trubky.


napsal(a): Slávista [Odpovědět]

Roman Holoubek

neděle, 8. duben 2007
17:21

Roman Holoubek

Díky Chody.
Ke Klokočníkovi jsem chodil při svém delším pobytu v Praze několikrát, takže můj úsudek není jen z jednoho piva. Nicméně mi Kácovské vcelku chutná, až na onu mírnou prázdnost...
Ad pan Vojáček - už jsem se zařekl a nebudu komentovat.
Ad Koutské - ochutnal jsem vzorek na Zvíkově (při Jarní ceně českých sládků) a musím říci, že mi chutnalo.


Tomáš Maier

neděle, 8. duben 2007
14:10

Jsem rád, že Koutské pivo je zase v pohodě, ale před zhruba měsícem, kdy jsem ho pil, mělo skutečně vážné kvalitativní vady. V článku mě ale zaujala ona poznámka ohledně kouření, respektive nekouření. Taky mi to v Pivním studiu někdy vadí.


napsal(a): Tomáš Maier [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI