Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Krajní pivní nouze

Co Vy na to a jiné názory


verze pro tisk

Krajní pivní nouze

Krajní pivní nouze

Máte svoje nej pivo? Myslím však značku, kterou opravdu nemáte rádi, jíž se vyhýbáte?

Pokud je taková značka regionální, jistě není problém ji prostě ignorovat. Co však dělat, když je shodou okolností Vaší komínovou a navíc všudypřítomnou v celé republice, takže ve Vašem okolí prakticky nic jiného točeného není!

Dáte si tedy raději minerálku či limonádu, či do takové hospody prostě nevstoupíte? A co když Vás k tomu okolnosti donutí?

Dáte si tedy nakonec Vaše "nenáviděné" v krajní nouzi? A co je vlastně ona krajní nouze? Kdy nastává?


CO VY NA TO?[Richard Chodora] [Zobrazeno 5431x] [22. květen 2007]
[Glosy] [comments: 6] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tomáš Kroupa

pondělí, 28. květen 2007
15:58

Tomáš Kroupa

Ano ano, je to hrůza. Blíží se léto, chystáme se na vodu - po dlouhé době na Vltavu, a děsím se toho, že už stěží podél břehů narazíme na něco jiného než na G. Byť se jedná o Jižní Čechy. Tomu říkám krajní nouze: Člověk se vysiluje a dehydruje pádlováním, večer by rád doplnil ionty a ejhle, zrada! V kempu je na čepu G a tomu říkám hrůza, přidat ke zdravé únavě a bolesti svalů ještě nezdravý bolebřuch! Mám velkou žízeň a chuť na vychlazené pivo, ale přesto mi toto roste v puse a polknout se nedá. Kéž by tak břehy obsadil alespoň Budvar, ten mi nedělá nic - naopak se děsím prodeje pivovaru. Ale ani tak bych neměl radost, protože monopol jedné značky je značná ohavnost. Pokud člověk obejde všech pět hospod ve vesnici a nenarazí na nic jiného než na jednu značku - to je opravdu krize a přinejmenším dost smutné. Dost bylo chemie, šizení piva a klamavých reklam!!! Takže nezbývá než sáhnout po nealko pivu či po limonádě... A co nejdříve zvednout kotvy a přesunout se do destinace s vícero výčepy kde je šance, že člověk alespoň narazí na něco, co se dá pít...


Chody

pátek, 25. květen 2007
22:38

Chody

Co mě vedlo k tomuto tématu? Je to velmi jednoduché a ze života.Na tradiční nepomucké pouti jsem si chtěl dát pivko, ale ve všech stáncích i hospodách byl jen G10 (ve dvou tedy i PU a v jedné Staropramen (ani nevím, jestli vůbec byla otevřená)Rezignoval jsem na vyhledávání piva (dříve jsem zde objevil Regenta a Pernštejna) a v tropickém horku se těšil domů na lahváče.Bylo ale pozdní poledne a odpověď na otázku "zajdeme na Pyramidu na oběd?" zněla "Ano, maj tam alespoň Krušovice"


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Karel Kvapil

čtvrtek, 24. květen 2007
13:30

A to já si dám svého Gambáčka :-)Zdravím Chody - uvidíme se 16.6.2007 u pana Pavlase - doufám.


napsal(a): Karel Kvapil [Odpovědět]

Jarda

středa, 23. květen 2007
17:47

Velké pivovary, zejména Plzeň, mi doslova lezou krkem svojí rozpínavostí. Všude jen Gambrinus a Urquell. Ať si to pijou cizinci a snobáci, ale proč má malá útulná hospůdka v Českém ráji místo Svijan nebo Rohozce nabízet takové bezduché pivo. V Českém středohoří chci Březňák, v Krkonoších Krakonoše, v Broumovských skalách Opata, atd. Než si dát vodu, tak to pozřu, špatně to nechutná, ale po této první pomoci utíkám jinam, kam mě srdce táhne. Jarda


napsal(a): Jarda [Odpovědět]

Adsense

19. duben 2024
19:09


posted by: Inzerce

Slávista

středa, 23. květen 2007
13:32

Slávista

Nebudu výjimkou - taky nepiju Gambáč. Zajdu - li do hospody, kde mají pouze géčko, piji tonic ( ten je taky hořký :) ), jestliže je na čepu také Prazdroj, dám si ten, i když ho taky právě nemusím. Dalším patokem je pro mě, možná pro někoho překvapivě, Regent. Nevím, co ho má firma Stasek mu nějak nemůžu přijít na chuť. Ale ten si občas dám, abych zjistil, zda mi stále nepojede - a stále nejede.Jinak se obecně snažím vyhýbat velkoznačkám s výjimkou Budvaru ( mňamka ) a Kozla ( i když se taky horší ), pochopitelně nepiju rádobypiva ze supermarketů. No a co je to pivní nouze? Žízeň nebo jen chuť a nikde nic k jejímu zahnání. Prostě když není pivo a je jen "pivo".


napsal(a): Slávista [Odpovědět]

Dwarf

středa, 23. květen 2007
10:38

Dwarf

Gambrihnus - 'pivo', kterému se vyhýbám definitivně. Za posledních 5 let jsem ale udělal jednu výjimku (předloni). Na Berounce jsem se držel celé 3 dny jen o čisté vodě (což u vodáka a pivaře v jedné osobě není moc obvyklé), ve všech kempech, ve všech kioskách, všude jen G10. Dokonce jsem se vydal i do 2km vzdálené vesnice, že si pořídím aspoň něco dobrého v lahvi - nepořídil, měli jen komplet portfolio PPas. Čtvrtý den jsem s ostatními šel na Gambáč, přece jen už té čisté vody a limonád bylo dost... Jinak moje komínové Starobrno mi taky nějak přestalo chutnat, tomu se vyhýbat je o poznání těžší, ale jde to (nicméně jsem ho ze svého portfolia ještě úplně nevyřadil).


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI