Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Skladování lahvových piv

Co Vy na to a jiné názory


verze pro tisk

Skladování lahvových piv

Skladování lahvových piv

Kde uskladňujete svá lahvová piva tak, aby byla vždy připravena v té nejlepší kondici k použití, tedy k požití? Máte nějaký ten svůj "sedmý schod"?

Já jsem zabral prostor na láhve vestavěný do dveří rodinné lednice. Vejde se tam 6 lahví a zbude ještě škvíra, která zastává velice důležitou funkci.

Jistě znáte situaci, kdy prodávající naplní lednici pivem, postupně prodává a doplňuje. Takže vzadu zůstává pivo studené, kdežto k zákazníkovi se dostává pivo nevalné teploty.


Výše zmíněná škvíra plní funkci takové záruky, že bude ke konzumaci (vychutnání si) vybrána vždy právě ta láhev, která se v chladícím boxu nachází nejdéle.

Nejstudenější pivo je vždy od škvíry vlevo. Na volné místo po právě otevřeném pivu pak přijde nová láhev, která se umístí vpravo. Pokud se škvíra objeví úplně vlevo, lahve se samozřejmě posunou a můžeme začít nanovo.

CO VY NA TO?[Richard Chodora] [Zobrazeno 8379x] [7. duben 2007]
[Glosy] [comments: 2] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Dwarf

čtvrtek, 12. duben 2007
12:15

Dwarf

já skladuju piva v base na chodbě, odkud se vybrané kousky stěhují do ledničky, kde se v ležatém stavu nacházejí ve vyhrazeném nejvrchnějším fochu... žádný mezerový systém nemám, ale málokdy beru lahev ten samý den, kdy se do lednice dostane...


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Slávista

středa, 11. duben 2007
15:06

Slávista

Nejlépe je skladovat opravdu na 7. schodě, leč do sklepa jest z 1. patra daleko. Proto i u mne přišla vhod lednice, do níž se umísťují lahve z basiček.


napsal(a): Slávista [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI