Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Kritika podpory nadnárodních pivovarů

Co Vy na to a jiné názory


verze pro tisk

Kritika podpory nadnárodních pivovarů

Kritika podpory nadnárodních pivovarů

Malé české pivovary si stěžují, že minulá vláda podpořila jeden a půl miliardovou částkou nadnárodní pivovary s dominantním postavením na českém trhu.

"Tato investiční pobídka může mít zásadní až existenční dopad na tuzemský trh výroby a prodeje piva, ve kterém působí celá řada malých a středních regionálních pivovarů. Máme obavy, že tyto prostředky budou směřovat do ovlivňování trhu. Plzeňský Prazdroj už stačil obsadit velkou část hospod na českém trhu, nevyjímaje region Přerovska a v této aktivitě dál pokračuje," řekl obchodní ředitel pivovarnické skupiny PMS Antonín Chytil.

"Plzeňský Prazdroj nás několikrát žádal, abychom se stali jeho odběratelem. Zatím jsme k tomu nepřistoupili. Z nějakých patriotistických důvodů stále točíme místní pivo, ale je jen otázka času, kdy ke změně dojde," připustil majitel jedné z přerovských restaurací, který si nepřál být jmenován.

Malé pivovary se obávají, že díky přílivu státních peněz může dojít k dalšímu posílení tržního podílu Plzeňského Prazdroje v České republice. "Žádáme, aby i pro ostatní české pivovary byly vytvořeny metodické pokyny, které nám umožní čerpat investiční pobídky pro náš rozvoj. Naše regionální pivovary produkují pivo pomocí klasických technologií s využitím českých surovin a mají rovněž významný podíl na zaměstnanosti v jednotlivých oblastech," uvedl Jiří Fusek, prezident Českého svazu malých nezávislých pivovarů.

V případě, že nedojde k dostatečnému prošetření této záležitosti, která má podle českých pivovarníků negativní vliv na konkurenční prostředí, malé pivovary budou hledat pomoc u Evropské komise. (zdroj Přerovský deník)


CO VY NA TO?[Richard Chodora] [Zobrazeno 6164x] [16. březen 2007]
[Glosy] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI