Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivovar v sokolovském klášteře

Co Vy na to a jiné názory


verze pro tisk

Pivovar v sokolovském klášteře

Pivovar v sokolovském klášteře

V Sokolově město oživuje pivovarskou tradici. Počítá se s výrobou pěnivého moku ve sklepních prostorách kapucínského kláštera. Co na to Sokolované? Je vhodné zřídit v klášteře pivovar?

Petra Šimková, studentka

"Bezva. Byla by to přece švanda, pařit zrovna v klášteře. A ještě kdyby ho tak študákům čepovali za lidovku? Určitě by měli odbyt zaručený, o to bychom se postarali"

Marie Procházková, důchodkyně

"Zřídit ve městě pivovar není nápad špatný. Akorát se mi nezdá být důstojné, že ho chtějí mít zrovna v klášteře. Copak by se nenašlo jiné místo? V takové historické budově bych čekala něco jiného. Třeba výstavní síň. Nebo aspoň nějakou stylovou restauraci."

Jiřina Wallová, učitelka

"Jsem stoprocentně pro. A že by se k tomu využil zrovna klášter? I v tom by byl kus obnovené minulosti. Mniši přece rádi pili pivo."

Antonín Pivoňka, důchodce

"Copak je v Sokolově málo hospod? A je mi šuma fuk, odkud to pivo je. Hlavně když je dobré. Byl bych určitě pro něco užitečnějšího, co nám v Sokolově chybí. Co třeba Baumax? Prodávat sekačky blízko rakví nebo s kostlivcem nabízet bazény, to by přece byla taky originalita. A na tu si přece naši radní potrpí."

Pavel Beran, pracovník okresního soudu

"Vařit vlastní pivo se mi zdá být fajn nápad. Ale mělo by se taky pamatovat na to, aby se tady s plnou sklenicí taky dalo sednout. Protože jenom ho v klášteře vařit, to by asi nebylo tak přitažlivé."

Miloš Sláma, vedoucí klubu Slaměnka

"Já ještě pamatuju starý pivovar. A vracet se k minulosti takovým způsobem je rozhodně rozumné i tak trochu humorné, že se uvažuje zrovna o klášteru. Ale k Sokolovu vlastní pivo rozhodně patří."

Josef Adámy, elektrikář

"Kdepak. Já mám rád Gambrinus, takže podle mě pivo z malého pivovaru nemůže nikdy mít tak vynikající kvalitu. A v klášteře toho místa moc není. Spíš bych to bral jako takovou zvláštnost, jakou se může pochlubit málokteré město. Ale jestli na to radnice bude mít, za pokus to stojí. Třeba potom změním chuť i názor."

Marcela Krausová, kadeřnice

"Něco jsem zaslechla. Že si radnice vybrala zrovna klášter, to mi nevadí. Naopak. Asi by to byla výborná konkurence proti jiným malým pivovarům, co se začínají objevovat v okolí Sokolova. Ale jak se to pivo bude jmenovat? Aby kvůli návštěvnosti a cizincům nevybrali nějaký německý název. To jediné by mi vadilo."

Co byste odpověděli Vy?


CO VY NA TO?[Richard Chodora] [Zobrazeno 5071x] [7. únor 2007]
[Glosy] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI