Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

prosinec 2012

Archiv novinek z blogu ambientního světa již od roku 2004.


Archiv prosinec 2012






Enter Shikari mají vlastní značku piva

[pondělí, 10. prosinec 2012]







Plzeňský pivovar Gambrinus již více než tři roky hostí příznivce piva z celé republiky. Program nazvaný ŠtamGast seznamuje pivaře pod vedením sládka s pivovarem a jeho historií, ale také s technologií výroby piva Gambrinus. V tomto týdnu přivítal ŠtamGast jubilejního desetitisícího návštěvníka, kterým se stal Miroslav Larva z Alžbětína u Železné Rudy.

Desetitisící účastník programu ŠtamGast přijel do pivovaru Gambrinus společně s dalšími pěti štamgasty a zástupci své restaurace, aby pronikli do všech tajů tradičního českého piva a jeho výroby. „Do pivovaru jsem se těšil, jelikož jsem zde byl již před více než čtyřiceti lety. Zajímalo mě, co je zde nového. Navíc na české pivo a zdejší desítku nedám dopustit,“ řekl Miroslav Larva. Jak se ukázalo, pan Larva totiž není pouze milovníkem piva, ale profesionálem z oboru, jelikož provozuje hotel U Larvů na samé hranici nejen Plzeňského kraje, ale i celé republiky.

Pro devětapadesátiletého Miroslava Larvu je jeho práce zároveň koníčkem. Hotel s restaurací vybudoval od samých základů a provozuje je již devatenáct let. „Tradiční česká pivní kultura je o štamgastech, atmosféře a pochopitelně o dobrém pivu. To si u nás pochvalují,“ dodal.

Právě pro nejvěrnější hostinské a jejich štamgasty z celé republiky funguje již více než tři roky speciální program Gambrinus ŠtamGast. V rámci něho jsou milovníci piva zváni do pivovaru, kde je sládci seznamují s procesem výroby piva Gambrinus, představují jim pivovar a mají i možnost ochutnat pivo přímo z tanků. Zároveň si mohou vyzkoušet načepovat vlastní pivo, či vyzpovídat sládky.

ŠtamGasti našich hospůdek jsou ti nejvěrnější fanoušci naší značky, proto se s nimi vždy rádi setkáváme a zajímáme se o jejich názory. Zábavné odpoledne přímo v pivovaru je pro ně tou nejlepší příležitostí, jak poznat celý proces vaření piva Gambrinus od výběru českých surovin přes původní varní postupy až po správné čepování. Všichni účastníci tak mohou doslova na vlastní kůži poznat, co stojí za skvělou chutí našeho piva,“ hodnotí program ŠtamGast Vojtěch Homolka, obchodní sládek pivovaru Gambrinus.

Více informací o značce Gambrinus najdete na www.gambrinus.cz


Pivo v plastu často nepění

[pátek, 7. prosinec 2012]











Pivnice Assen v Ostravě-Zábřehu bude místem, kde hráči HC Vítkovice Steel oficiálně zahájí čepování nového piva Radegast Temně Hořký. Ve středu 5. prosince v 18 hodin se za pípu postaví Michal Barinka, Roman Szturc a Ondřej Roman. Fanoušci se mohou těšit na osobní setkání s hráči a autogramiádu.

Radegast Temně Hořký je první polotmavé pivo v historii této značky. Je výrazně hořké, což je typické pro všechna piva Radegast. Díky unikátní kombinaci sladů a vyššímu dávkování chmele má nezaměnitelnou plnou chuť a jantarovou barvu. Nové pivo se bude čepovat ve stovkách hospod po celé Moravě a k dispozici bude také v lahvích v obchodech.

O načepování prvního piva se v Ostravě postarají hráči HC Vítkovice Steel. „Radegast dlouhodobě podporuje moravské hokejové kluby a před pár týdny se stal také oficiálním pivem Tipsport Extraligy. Proto jsme k představení nového piva pozvali hokejové hvězdy. Věřím, že fanoušci využijí příležitosti potkat se s hráči a dát si s nimi novou lahůdku od našich sládků,“ pozval vítkovické příznivce marketingový manažer Plzeňského Prazdroje Karel Kraus.


Český pivní trh zažívá revoluci

[úterý, 4. prosinec 2012]

Plzeňský Prazdroj ve svých pivovarech v Plzni inovuje osvětlení. Výměnou 257 kusů svítidel za zářivky poslední generace a využitím chytré stmívací technologie tak ročně ušetří 198 000 kWh elektrické energie, což odpovídá roční spotřebě na osvětlení téměř 400 běžných domácností. Jedná se o jeden z kroků, které přiblíží pivovar k vytyčenému cíli úspor elektrické energie o 15 % do roku 2020.

Inovační projekt se týká osvětlení ve skladech a také v části stáčíren. Nové osvětlení tvoří zářivky poslední generace s vyšší účinností, řízené chytrou stmívací technologií. Ta průběžně měří aktuální intenzitu světla v jednotlivých prostorách a podle potřeby rozsvěcí, mění intenzitu umělého osvětlení či v dané chvíli nesvítí vůbec, například na mnoha místech ve skladu, které využívají přirozené denní světlo ze světlíků na střeše. Na stáčírně se navíc osvětlovací okruhy rozdělily, takže nyní se svítí jen na místech, kde je aktuálně zapotřebí.

Efektivní a šetrné nakládání s přírodními zdroji je jednou ze strategických priorit našeho přístupu k trvale udržitelnému rozvoji. Je pro nás důležité, aby naplňování dnešních potřeb včetně těch energetických nemělo vliv na možnosti budoucích generací uspokojovat jejich vlastní potřeby. Investice do projektu tohoto typu je proto součástí celkové strategie v této oblasti, do které investujeme ročně přes sedmdesát milionů korun, a osmdesát procent je určeno právě na environmentální projekty zefektivňující spotřebu energií, snižující spotřebu vody či snižující tzv. uhlíkovou stopu,“ vysvětlila ředitelka oddělení firemních vztahů a komunikace Drahomíra Mandíková širší souvislosti tohoto projektu.

Výměnou 257 kusů svítidel a využitím chytré technologie dosahuje Prazdroj přímých úspor elektrické energie, které činí 198 000 kWh ročně. To by pokrylo roční spotřebu na osvětlení téměř 400 běžných domácností*. Inovační investice se tak plně vrátí během 5-6 let. Osvětlení zároveň splňuje technicko-hygienické normy**.

* běžná domácnost o 4 osobách spotřebuje na osvětlení cca 500 kWh ročně

** Hygienické normy stanovují intenzitu osvětlení v pracovních prostorách tohoto typu 200lx. (lux je jednotka intenzity osvětlení)


Belveder získal čtyři ceny

[úterý, 4. prosinec 2012]




Pivo Klášter v nových přepravkách

[pondělí, 3. prosinec 2012]

Z lahvové linky Pivovaru Klášter v těchto dnech sjíždějí nové přepravky na půllitrové lahvové pivo. Obměna přepravek si vyžádala investici v řádu milionů korun.

Nový design přepravek navazuje na grafickou změnu loga pivovaru i etiket lahvového piva. Inovovaný vzhled přepravek nyní přesně odpovídá vysoké kvalitě piva Klášter, kterou letos ocenily odborné poroty hned několika významných degustačních soutěží,“ uvedl obchodní ředitel Pivovaru Klášter Milan Sedláček.

Nové přepravky mají výraznou červenohnědou barvu. Dominuje jim modré logo Pivovaru Klášter a mnich s půllitrem piva, který je umístěn pod obloukem ve tvaru vstupní brány bývalého kláštera cisterciáků, která stojí v pivovaru dodnes. Pod logem pivovaru je nápis „nepasterizováno“ odkazující na šetrnou výrobu piva Klášter, díky které není nutné z piva odstraňovat mnohé látky, které jsou zdraví prospěšné a do piva přirozeně patří, což se pozitivně projevuje v jeho chuti. Rok 1570 pak odkazuje na rok založení pivovaru.

Na vývoji nového designu přepravek pivovar spolupracoval s renomovaným designovým studiem Fiala & Šebek, českým výrobcem plastových výlisků Alfa Plastik a italským výrobcem plastových fólií Donati.

Ve velmi krátké době by se nové přepravky měly objevit v regálech obchodů. Navíc jsme pro spotřebitele připravili soutěž o lákavé ceny,“ sdělil Sedláček.

Pivo Klášter v nových přepravkách   [p245]






[Znojmo] 13:19 [permalink] [reaguj]



«« « Strana 2 z 2
1 2

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI