Reklama na PIReklama na PIRastal

ico rss feedico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní kříž 2

Video s pivní tématikou


verze pro tisk

Pivní kříž 2

Pivní kříž 2 [p1196][p275][p262][p1629]

Druhý pivní videokříž načneme ve Frýdlantě, kde l.p. 2013 obnovil výrobu piva Zámecký pivovar. Rozhovor s jeho majitelemMarkem Vávrou nám přiblíží jak historii tak plány do budoucna. Víte např, že byl svého času třetím největším pivovarem v Čechách co se výstavu týče? Oživený pivovar, který vaří hlavně pivo značky Albrecht, by chtěl navázat na léta největší slávy a v budoucnu vařit až 30 - 40 tisíc hl za rok. To už by byl pěkný regionální pivovárek, že? Držím palce, aby se tento sen panu Vávrovi splnil...


- video vložil uživatel Zdeněk Dam -

A u historie zůstaneme. Podíváme se do Hanušovic, kde místní pivovar Holba provozuje Muzeum piva. Myslím, že i když je expozice vytvořena vesměs z artefaktů jednoho pivovaru, bude pro Vás návštěva Hanušovic přínosná. Vždy kde jinde by měla chutnat Holba všeho druhu nejlépe. Zaujala mne zde jedna věta, kdy při pozvánce do hanušovického pivovaru bylo vyřčeno: "Mají tady i funkční varnu z roku 1930". Je dobře, že ještě dnes v pivovarech mají funkční varny :)


- video vložil uživatel Olomoucký kraj -

Zůstaneme na Moravě, jen se posuneme trochu na jih, do Vyškova. Jistě máte všichni v živé paměti hrozbu uzavření tohoto sympatického pivovárku, který byl tak trochu na okraji zájmu, ač v té době vařil vynikající pivo pod taktovkou pana Táborského. Ten dnes vaří různé Kance, Berany a Podlužany v Břeclavi. Po odchodu Romana Holoubka nám opět tak trochu Vyškovský pivovar zmizel z obzoru (myslím, že se jeho CrossCzech dá koupit v Albertech). Jak je na tom Vyškovské pivo dnes za sládkování pana Juchelky, který Vás zve na akci "Každé páté pivo na sládka" (probíhalo v únoru :))


- video vložil uživatel Vyškovská TV -

Rozloučíme se jedním poměrně čerstvým pivovarským podnikem, který najdeme v obci Příchovice v restauraci penzionu U čápa - pivovar se jmenuje stejně. Zdejší pivo je pojmenováno po českém géniovi Světoběžník JC. Pivovárku se zatím daří, má problém jako každý dobrý minipivovar u nás - nestíhá. A to je dobře.


- video vložil uživatel tvAPIC -


[Richard Chodora] [Zobrazeno 2257x] [15. březen 2016]
[Pivní video] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Islám v ČR nechcemePivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň