Reklama na PI Reklama na PI Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní blok

Pivní blok


Pardál

[pondělí, 30. červen 2008]

Zdravím,

chci se zeptat jak vám chutná Pardál od Budvaru. Myslím si, že je to celkem dobrý tah pivovaru zapojit do výroby piva konzumenty a podle jejich názoru na chu vařit dobrou desítku, která se vyznačuje svou hořkostí. Mně tedy chutná více než 10 Budvar.

Budějovický Budvar, n.p. se rozhodl jít proti tomuto trendu a obohatit českou pivní kulturu o pivo s novou, originální chutí, která by vyhovovala hlavně klasickým českým pivařům. Proto při vytváření svého nového výčepního piva přizval ke spolupráci samotné pijáky - tedy ty, kteří mají pivo rádi a s jeho konzumací mají zkušenosti. V pivovaru se několik měsíců testovala a ladila vůně, barva i chu nového piva.

Pardál

autor: hackerborbi | Blok 22:32 [permalink] [reaguj]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Jumping Beer

pátek, 4. červenec 2008
23:29

Jumping Beer

Pardal me vubec nijak neoslovil. Jak se rika - neurazi, ale zaroven nepotesi. Chut hodne pripomina klasicka europiva, pravda, je vice prochmeleny a riznejsi, ale.... Znacku Budvar obecne nemam moc v lasce, ale tady musim rict, ze budvarska desitka je oproti tomuto produktu docela lahodna.. Dle meho nazoru je Pardal ciste marketingovy tah a utahnout na nudli lidi jen proto, ze udajne je vytvoreno s ceskymi pivari, to se mi nelibi, a vysledny produkt me proste nezaujal. Ale objektivne - jsou opravdu horsi piva na nasem trhu, Pardal me proste neurazil ani nezaujal.


Chody

pátek, 4. červenec 2008
22:48

Chody

Jak si tak pročítám diskusi, musím se Pardála zastat. Měl jsem jej, jak lahvový, tak točený. Lahvový mě moc nezaujal, čímž ale v žádném případě neříkám, že je nepitelný, zralý na vylití apod. Proto jsem od točeného nic moc nečekal, ale byl jsem mile překvapen. Takže Vy, kdož jste jej ochutnali v lahvi a kritizujete, zkuste si ho dát někde v hospodě, ale samozřejmě od něj nečekejte kdovíjaké labužnické zážitky. Je to přeci jen lehčí výčepní pivo, takže na léto na osvěžení jako dělané :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Jarda

pátek, 4. červenec 2008
22:02

Pardála jsem ochutnal na Horské Kvildě a vypil jsem tři. Jsem zhýčkaný regionály a minipivovary, ale i tak mohu říct, že mi na svou kategorii docela chutnal. Alkoholově je lehčí, proto jsem ho v obchodě ignoroval, ale je fakt, že stručně řečeno větším prokvašením se získá víc alkoholu, ale na úkor chuti. Viz zahraniční piva - alkoholem třináctka, chutí sotva sedmička. A na druhé straně Plzeň - dvanáctka, ale jen 4,4%. Jen ta etiketa. Pokud je pivo skutečně stvořeno českými pivaři, mělo by mít i tradiční etiketu a ne toho příšerného "imidžáka". To sníží Pardála na úrověň Gambrinusu, který díky brnkání na fotbalovou notu veleúspěšně draze prodává neuvěřitelný levný šmejd.


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

hackerborbi

pátek, 4. červenec 2008
21:45

hackerborbi

Jeto otázka chuti to že se mi Budvar tímto patokem jak ho někteří zde nazývají trefil do chuti nebo mám radši pivo hořčí země ještě nedělá běžného pivaře narozdíl od některých lidí si rád dám občas pivo pro jeho chu někdy né nebo když vydím při sanitacích jak se vrchní nebo majitel hospody stará o výčep a jeho pivní vedení tak nemám chu ani na točenou kofolu natož na pivo i kdyby by bilo sebelepší vzhledem k mému povolání že vidím více pod ruky hospodským vím kde si pivo dát a kde radši ne nebo hrozí otrava spousta pivařů běžných i svátečních byse divilo co pijí a jak jim to strašně moc chutná. Já pivo piji pro jeho chu a na žízeň tudíž jej nemusím chlemtat každý den oto je pro mě větší zážitek si dát pivo dobré chuti a nejde přitom o etiketu a podobně buď mi chutná nebo ne nikomu svojí chu a názor nevnucuji jeto individuální.


Adsense

24. únor 2018
12:57


posted by: Inzerce

emu

pátek, 4. červenec 2008
18:42

emu

to Roman: Můžu potvrdit. Poprvé jsem černého Budvara pil až asi před týdnem, kupodivu to bylo v malé vesničce v západních Čechách (Šabina u Sokolova :-) ) a opravdu, nevím, jestli jsem někdy pil lepší černé pivo! Nooo napadá mě možná černá čtrnáctka z Chýně... ale z těch průmyslových fakt špica.


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

laďa

pátek, 4. červenec 2008
14:25

Lada

pro emu - citoval jsem pouze názor kamoše, který už má taky něco "odpito", já osobně jsem toliko konstatoval, že nemusím všechno zkoušet na "vlastní jazyk"
pro Roman - budějovický černý ležák je naprostá rarita, na čepu jsem ho neviděl v Olomouci nikde a na regál, kde by stál v lahvích si taky nevzpomenu / co můžu je dostupná černá třináctka Bernard v odjišovacích lahvích - to je pro mě takový etalon/


napsal(a): laďa [Odpovědět]

Roman

pátek, 4. červenec 2008
12:09

Tož já jsem jej ochutnal (jak jinak v mém případě). Je to pivo s 9,6% EPM. A přesně je cílené na pijáky zapité na GGGG. Ve srovnání s Géčkem, je o něco (ale jen o něco málo) chutnější a při velké (opravdu velké) žízni se dá dobře vychlazené vypít.
Jinak nedoporučuji se tímto produktem zabývat - nám milovníkům dobrého a poctivého piva se nabízí mnoho jiných možností co vzít do úst.

PS: ale když je řeč o Budvaru - tak to je jedno z mála velkoprůmyslových co lze pít. A ještě nikde jsem tady nečetl hodnocení jejich tmavého ležáku. Dle mne jedno z nejlepších tmavých piv z ČR.


napsal(a): Roman (roman.holoubek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

emu

čtvrtek, 3. červenec 2008
18:19

emu

to laďa: Je to něco jako slabší desítka nebo lepší devítka (četl jsem o EPM 9,6 ?). Obsah alkoholu není tak důležitý, záleží na technologii výroby. Podle toho, co píšeš, si to asi ani neochutnal, takoví kritikové jsou nejlepší...


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

laďa

čtvrtek, 3. červenec 2008
13:17

Lada

můj kamarád - prohlásil: už nikdy, nedalo mi to a kouknul jsem na etiketu - obsah alkoholu výrazně pod 4 % ukazuje na sedmičku až osmičku tkzv. odmašovák, v klídku jsem zase vrátil flašku do basy. možná jako alternativa k vodě do některých horkých provozů - dřív se podobné "pivo" fasovalo např. u pecí apod.


napsal(a): laďa [Odpovědět]

MARTIN

středa, 2. červenec 2008
22:52

to Malakin: mě taky ten pardál (záměrně nepíšu pivo,nezaslouží si ten název)Nechutná.Klášter 11% to je PIVO!:-)


napsal(a): MARTIN (Mraz7(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Ludwig

středa, 2. červenec 2008
19:37

Ludwig

Kdo se slusne zepta, tomu slusne odpovim.
Koupil jsem si 1 lahev, ochutnal....... polovinu vylil do zachodu a uz si to vzivote nekoupim, je to proste znackovy patok!!!!:(


napsal(a): Ludwig [Odpovědět]

Paja

středa, 2. červenec 2008
15:13

Paja

to Martin Povýšil: Mi neda si nedloubnout - co delas, bezny pivari, na pivnim.infu? Jakto, ze do sebe nelames jedno Gcko za druhym a neshodujes se s kamarady, jaky ma skvely riz :)? ... tak se nediv, ze jsi nebyl prizvan ke spolupraci...


napsal(a): Paja [Odpovědět]

Martin Povýšil

středa, 2. červenec 2008
14:26

Mě si tedy ke spolupráci nepřizvali :-(. Kdo z vás tam byl?


napsal(a): Martin Povýšil [Odpovědět]

emu

úterý, 1. červenec 2008
19:17

emu

Špatný není, cenově je na úrovni populárního Braníku a určitě je lepší než on. Za těch 7,50 pohoda. Našel si svoje spotřebitele a to je dobře, souhlasím s Morem, hlavně když se rozšíří na úkor Gambrinusu (a také Braníku...)


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

Malakin

úterý, 1. červenec 2008
18:39

Malakin

Pardála jsem zkusil dvakrát a už nikdy. Mně naopak jeho přechmelenost velmi vadí. Má-li chu piva lákat k dalšímu napití, tak v případě Pardála je tomu přesně naopak. Konzumenta svojí chutí spíš odpuzuje...


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Moro

úterý, 1. červenec 2008
18:14

Moro

To je sice všechno moc hezké, ale podle mě vznikl Pardál proto, aby měl pivovar přímou konkurenci Gambrihnusu a navíc tím, že přizval běžné pivaře k jeho vývoji, udělal skvělý marketingový tah. Jinak - to pivo je skutečně dost hořké, což mi osobně nevadí. A pokud se rozšíří na úkor výše uvedeného G, pak je to jen dobře.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 01.07.2008 ve 18:19:16


napsal(a): Moro [Odpovědět]


Islám v ČR nechceme Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň