Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

verze pro tisk

LIF Holding

[a111]LIF Holding

LIF Holding


Pivovar Svijany

Pivovar Rohozec

Primátor NáchodHodnocen piva z tohoto pivovaru

Hodnocen: 3.5 hvzdiek/ Hodnoceno: 8xDn v pivovaru


Vloit koment

Jmno:
E-mail:
www:

Komente

Jirous

středa, 17. duben 2019
19:47

Jirous

FUJ.


napsal(a): Jirous [Odpovědět]

Jan Lála

sobota, 23. únor 2013
16:25

Je pro mě obroským překvapením, že Náchod(famózní Double) a Rohozec (fantastiká lehká desítečka Podskalák) jsou v stejný skupině jako zparchantělé Svijany..bolehlav a samoser non plus ultra..jediný, co mi od Svijan chutná je jejich nealkoholický Vozka, kterej prej nakupujou v Nymburce a jenom nalepujou své etikety, kapitalisti zaprcaný :-))


napsal(a): Jan Lála (jan.lala(a)volny.cz) [Odpovědět]

Adsense

21. květen 2024
06:01


posted by: Inzerce

DP

neděle, 24. únor 2013
16:41

to Jan Lála: Vozku by měli (stejně jako Weizen) brát z Náchoda.


napsal(a): DP [Odpovědět]

Hříbek

pondělí, 25. únor 2013
17:26

Hříbek

to DP: Jo jo je to tak Svijanský vozka je opravdu z Náchoda - porovnej etikety a poznáš ten rozdíl ve tvaru, Vozka má etiketu ve tvaru ostatních piv z Náchoda, to samé je i u nealko Rohozce ten je také z Náchoda a tvar etikety je totožný s Náchodskými a se Svijanským vozkou.


napsal(a): Hříbek [Odpovědět]

yerka

neděle, 24. únor 2013
20:26

yerka

to Jan Lála: Desítku Rohozec v lahvi jsem měl před 10 dny po hodně dlouhé době a bylo to hrozné pití stejně, jako tzv. sváteční řezaný ležák (také Rohozec). Primátor je pořád dobře pitelný až na pivo Hron.


napsal(a): yerka [Odpovědět]

gormie

neděle, 24. únor 2013
21:34

gormie

to yerka: Hron je jediné pitelné pivo z Náchoda . Ostatní piva jsou dost sladká. Tedy kromě zmíněného Double, ten chutná jako coca-cola, do které někdo hodil dalších patnáct kostek cukru.


napsal(a): gormie [Odpovědět]

Dwarf

neděle, 24. únor 2013
22:04

Dwarf

to gormie: to je právě ta otázka náhledu .-) za mě platí, že jediné nepitelné pivo je Hron :-) možná to je tím, že jsem východočech a sladší piva jsou pro tento region řekněme typická a já jsem jimi "odkojen"... a když už hořké, tak Chotěboř; Hron mě prostě ničím nezaujal...


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

gormie

pondělí, 25. únor 2013
07:09

gormie

to Dwarf: Tím to nebude, já jsem též východočech. :D


napsal(a): gormie [Odpovědět]

Tchoř

neděle, 24. únor 2013
23:13

to Jan Lála:
Aha, tady se někdo probral! (Nepřekvapuje ho třeba, že Kozel je ve skupině SABMiller nebo že Braník zavřeli v roce 2007 apod.?) Hron je ošizená a přechmelená náchodská 11 a i ta pod názvem Primátor 11 mě nedávno přišla horší než dřív (z Kauflandu à 9,90). Z Rohozce je všechno mňamka, naopak svijanské je pitelné (ovšem vychlazené) až od dvanáctky výše.


napsal(a): Tchoř [Odpovědět]

Martin

pondělí, 25. únor 2013
08:00

to Tchoř: jsi vedle jak ta jedle. V Hronu i 11 jsou dva druhy chmele. Sládek a červeňák. Charakterově si budou hodně blízcí. Jsou to dva drhuhy, které se dají na trhu srovnat s víc značkami. Ostatní druhy a hlavně Premium patří mezi originální a vyjímečné chutě na trhu. Najít podobné bude hodně těžké. Jen ten trh chce piva ve stylu Hronu a 11. Svijany, Rohozec a Primátor se liší hlavně ve způsobu vaření a v surovinách. Rohozec je taková skládanka a kam to jde narvou sacharin, tetrahop používá jako Svijany. Svijany klasické vaření až na urychlování a surogaci a zmíněného tetrahopu. Primátor používal taky tetrahop, který nahradili dochmelením proto ta změna chuti. Zřejmě ten tetrahop má něco do sebe. Těch ohlasů bylo víc.


napsal(a): Martin (lecba.neklidem(a)seznam.cz) [Odpovědět]

DP

pondělí, 25. únor 2013
15:49

to Martin:
Kdy používal Primátor tetrahop? V současné chvíli isoextrakt cpou do Hrona


napsal(a): DP [Odpovědět]

Martin

úterý, 26. únor 2013
08:16

to DP: necpou proto ty senzorické změny v chuti u 11 a Hronu. Je to větším chmelením aby se získala plnější hořčí chuť. Svijany Máz je světlejší než kterékoliv nealkoholické pivo a už na dálku jsou cítit nedokvašeností po banánu. Tady nebude úplně všechno v pořádku. Pivo je to prázdné bez chuti a výrazu za poměrně vysoký peníz. Vozka se vážně dělá v Náchodě tak jako rohozecký nealko a Weizen se vyrábí taky pro oba pivovary. Pšenici vyrobit nebude až tak snadné. Jinak chystá se nová várka EPA s upravenou recepturou. Těším se na první degustace. Co se týká chutí lahví nikdy se nedocílí takového vjemu jako ze sudu. Je to stáčené v ochranné atmosféře CO2 a ať mi nikdo neříká, že to chuť neovlivní. Nikdo z nás nechce čepovaný tlačený CO2 protože druhý den je z toho sodovka.


napsal(a): Martin (lecba.neklidem(a)seznam.cz) [Odpovědět]

hroch

úterý, 26. únor 2013
09:40

hroch

to Martin: sudy jsou stáčeny taky v ochranné atmosféře CO2.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

DP

pondělí, 11. březen 2013
21:00

to Martin: Měl jsem teď možnost ochutnat točeného Hrona a opravdu je nyní chuťově "tradičnější" tedy jak píšete, blíže Primátorské 11. Dříve byl (díky iso) chuťově blíže ke Svijanské 12, což mi osobně vyhovovalo více.


napsal(a): DP [Odpovědět]

Tchoř

pondělí, 25. únor 2013
23:36

to Martin:
to Martin: Dík, rád se nechám poučit. Můj komentář byl ryze subjektivní, komentuju to co piju, prostě rohozecké kousky (piju nejčastěji 13ku) mi chutnají (a TH v nich necítím tak jako ve Svijanech) a náchodská 11 mi přijde prostě poslední dobou slabší. Naopak svijanská 11 byla špatná v létě, někdy před dvěma měsíci jsem ji z nouze polknul a kupodivu docela ušla...


napsal(a): Tchoř [Odpovědět]

Roman

čtvrtek, 18. duben 2019
16:23

Jan Lála:
To je pouze věc názoru. I velkochemické závody Svijany se dají někde pít. Pro mě je právě ten Rohozec samoser a bolehlav. Náchod mám celkově rád, ale zrovna ten Double ... hubolep.


napsal(a): Roman [Odpovědět]

Martin

úterý, 26. únor 2013
18:53

to hroch: ok tak jinak sudový nebo lahvový?


napsal(a): Martin (lecba.neklidem(a)seznam.cz) [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI