Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní slavnosti propršely

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní slavnosti propršely

[pondělí, 20. červenec 2009]

Pivní slavnosti, které se o tomto víkendu konaly v Nečtinech na Plzni-severu a v Nepomuku na Plzni-jihu, kazil téměř celou sobotu vytrvalý déšť. Malá návštěvnost se zvedla večer, kdy se trochu vyjasnilo.

Pouťové atrakce na nečtinském hřišti zely prázdnotou a stánkaři s nadějí vzhlíželi k obloze. Dechová kapela Radyňačka, která vystoupila po poledni, hrála jen pro pár lidí, kteří pod pódiem drželi deštníky. Téměř všichni, kteří se na slavnosti v deštivém a studeném počasí vydali, se schovávali pod stany. Hrstce lidí naopak déšť nevadil vůbec. „Je to tady dobrý,“ nechala se slyšet parta mladých lidí.

Na piváky do Nečtin jezdím každý rok. Letos je to ale slabý. Nikdo tady není, spousta mých známých zůstala kvůli tomu dešti doma. Kdyby tu večer nebyl ten rock, asi bychom to taky zabalili,“ svěřila se třiadvacetiletá Jana Dvořáková z Plzně, která jezdí ke příbuzným do Manětína.

Nečtinský starosta Jiří Křemenák byl i přes zamračené počasí optimistický. „Sice nám to tady déšť kazí, ale my si náladu zkazit nenecháme,“ pronesl s úsměvem. Tahák programu František Ringo Čech nakonec nevystoupil. Pořadatelé očekávali, že návštěvnost zvedne večerní bigbít.

V Nepomuku, kde se konaly pivní slavnosti po sedmnácté, bylo také pod mrakem. Narozdíl od Nečtin zde ale bylo více stanů, pod které se lidé mohli schovat. Obrat nastal během pozdního odpoledne, kdy se protrhaly mraky, a nepomucké náměstí se poměrně dost zaplnilo. Ani tak ale návštěvnost rekordy netrhala.

Zatímco v Nečtinech bylo možné ochutnat jen pivo pěti pivovarů, v Nepomuku se lidem nabízela širší nabídka více než dvaceti českých, moravských a dokonce i zahraničních pivovarů. Lidé se nejvíce pohybovali u stánků malých pivovarů. Nejednoho pivaře zlákaly různé kulinářské speciality, jejichž vůně se linula nepomuckým náměstím.

Fotogalerie zde...

Zdroj: Plzeňský deník.cz | Autor: Miroslava Vejvodová


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Gorky

pondělí, 20. červenec 2009
12:11

Gorky

Naprosty souhlas. Kojenec se opravdu povedl. Myslim, ze by strcil do kapsy kdejakou 12ku. Lidi od Staropramenu opravdu museli zazit nejnudnejsi dne zivota. Aby toho nebylo malo meli stanek hned vedle pana Strnada,kteremu se tvorili fronty :-))


napsal(a): Gorky [Odpovědět]

Petr

pondělí, 20. červenec 2009
11:11

Petr

Tak počasí bylo skutečně ohavné ale, nakonec bude na co vzpomínat. Výborná Žel. Ruda 9° Kojenec. Docela by mi zajímalo kolik toho vytočil ten stánek Staropramenu. Celé odpoledne jsem tam nikoho neviděl. Asi moc netáhne.


napsal(a): Petr [Odpovědět]


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI