Reklama na PI Reklama na PI> Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

A bůh Radegast vyšel ze skály…

Co se píše o pivovarech a pivu


A bůh Radegast vyšel ze skály…

[pátek, 25. březen 2016]

Nejen v mytologii, ale také v interiéru zcela nových Radegastoven, designových restaurací značky Radegast

Zlínské Jižní svahy získaly novou atraktivní restauraci. Bývalá pivnice Rex prošla rozsáhlou a velkorysou změnou interiéru i kuchyňského zázemí. Ve dvou etapách během pouhých tří měsíců se původní nevyhovující prostory proměnily v prostornou designovou restauraci značky Radegast.

Zlínské Radegastovně Rex dominuje socha pohanského boha Radegasta, který doslova vystupuje ze skalního bloku. Kámen, společně se dřevem tvoří základní materiály použité v Radegastovně. Kámen není umělý! V tomto případě byla použita originální technologie tzv. výdusku drceného kamene, nanášeného do vymodelované formy. Z kamene je nejen Radegastova socha, ale i výčep a jeho zázemí.

Velkorysé prostory zlínské Radegastovny jsou nekuřácké, se zcela stavebně oddělenou kuřáckou částí s vlastním výčepem a kulečníkovými stoly. Ze všech míst hosté vidí na prosklené tankové boxy. Kapacita hlavní, nekuřácké restaurace je více než 120 míst, kuřácká část má míst 50. Je otevřeno denně, sedm dní v týdnu.

Hosté si mohou vychutnat Radegast Ryze Hořkou 12 z tanků, dále se zde čepuje Radegast Originál, a jeden výčepní kohout je vyčleněn pro sezónní pivní speciály. Zajímavostí je i prostorová instalace dvouplášťového pivního tanku, který je doslova zavěšen v prostoru. Tento tank nepotřebuje chladicí box. K dobrému pití patří samozřejmě i dobré jídlo. Šéfkuchař Radegastovny Rex doporučuje pečená žebra nebo vysoký roštěnec s červenými fazolemi nebo Radegastovo prkénko, jako pochoutku k pivu.

Čepovat dobré pivo! Za dobrým pivem si lidé vždy najdou cestu. My se o to v Radegastovně snažíme. Výčepní ve spolupráci s pivovarem absolvují pravidelně školení a uvědomují si, jak i kvalita jejich práce může ovlivnit výslednou podobu a chuť načepovaného piva,“ takto vysvětluje svůj pohled na úspěšnou restauraci pan Miroslav Krátký ze zlínské Radegastovny a dodává: „Naše spolupráce s nošovickým pivovarem je již dlouhodobá a vysoká kvalita a obliba piva Radegast je prověřená. Proto bylo jasné, že poté, co jsme se rozhodli původní nevyhovující prostory rekonstruovat, jsme využili konceptu designových restaurací Radegastovna. První ohlasy hostů potvrzují, že to bylo správné rozhodnutí.

Koncept Radegastoven je založen na myšlence použití jednotlivých materiálů v jejich „syrové“ až původní podobě, s minimem nutných úprav a přidaných dekorací. Materiál má působit sám o sobě. Jeho krása je výrazně podpořena ve způsobu prezentace, kdy již není pouhým doplňkem, ale i skutečným nositelem výtvarného zážitku.

Výrazným prvkem, který utváří prvotní dojem z interiéru, je socha boha Radegasta v nadživotní velikosti umístěná před kamennou stěnou. Bůh shlíží na hosty a společně s výčepem vévodí celému prostoru.

Pod designem nových značkových hospod Radegastovna je podepsán architekt Jan Bouček. Na otázku použitých materiálů v interiéru odpovídá takto: „Chtěli jsme do interiéru dostat co nejvíc kamene. Ovšem ne ve formě klasického sériového obkladu. Preferuji volnější pojetí, jako kdybych vzal blok skály a přenesl ho do restaurace, zkrátka jsem si představoval, že budu pracovat se skalním blokem z kamenolomu. Nakonec to, co je v Radegastovně, není kus skály jako takové, je to umělý kámen vytvořený z přírodního kamene.


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Islám v ČR nechceme Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň