Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Prazdroj oslavuje Den českého piva

Co se píše o pivovarech a pivu


Prazdroj oslavuje Den českého piva

[čtvrtek, 26. září 2013]

Plzeňský Prazdroj se připojuje k oslavám Dne českého piva, které již zítra proběhnou v hospodách po celé České republice. Tímto svátkem oslaví tradiční národní nápoj a bohatou pivní kulturu na sto restaurací čepujících piva Plzeňského Prazdroje po celé České republice řadou speciálních akcí. Sládek plzeňského pivovaru Jiří Fusek slavnostně narazí sud piva ve 12:30 v restauraci Dvanáctka v Plzni.

Den českého piva, iniciovaný Českým svazem pivovarů a sladoven, by se měl stát celonárodní tradicí oslav českého piva a posílit hrdost na tento tradiční nápoj. V historickém kontextu připomíná patrona všech pivovarníků sv. Václava, proto bude oslavám patřit předvečer jeho svátku. Den českého piva má přinést zábavnou osvětu, která lidem přiblíží historii i tradici českého pivovarnictví a ukáže na jeho jedinečnost i zajímavé propojení s gastronomií a naší kulturou.

Podporujeme české pivo i výjimečnou českou pivní kulturu, proto rádi podpoříme Den českého piva, který jistě oživí bohatou kulturu čepovaného piva přímo v restauracích a hospodách. Věříme, že tak vytvoříme novou, zcela výjimečnou tradici pro všechny milovníky piva v Čechách,“ připomíná Jiří Fusek, sládek plzeňského pivovaru.

Naražením sudu v restauraci Dvanáctka chvíli po poledni v Den českého piva zahájí Jiří Fusek oslavy za Plzeňský Prazdroj. V restauracích a hospodách, které se do celorepublikových oslav zapojí, je připravena speciální nabídka. Hosté si mohou kromě čerstvě načepovaného lahodného nápoje dopřát také speciální sváteční menu, pivní degustační menu s ochutnávkou netradičních piv a speciálů, pivo zdarma nebo se v některé z hospod mohou setkat s plzeňským sládkem. Ve vybraných restauracích a hospodách mohou milovníci piva ochutnat značky, které zde nejsou běžně na čepu.

Seznam hospod s pivy Plzeňského Prazdroje oslavujících v jednotlivých regionech České republiky Den českého piva naleznete na www.prazdroj.cz/cz/obchody-a-restaurace/pro-pivare/den-ceskeho-piva.

Jak dodává Jiří Fusek, Den českého piva není letos na podzim jedinou příležitostí, jak si vychutnat skvělé čepované pivo. „V oslavách mohou patrioti a milovníci národního tekutého pokladu pokračovat i v říjnu v Plzni. Všechny sem 5. října srdečně zveme na Pilsner Fest, festival na počest 171. výročí první várky ležáku Pilsner Urquell, který je praotcem všech spodně kvašených piv, rozšířených po celém světě jako kategorie pils.


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI