Létající pivovary
Je nám líto, zvolenému požadavku neodpovídá žádný výsledek!
Heineken zřejmě navýší nabídku za Asia Pacific Breweries
[pátek, 17. srpen 2012]
[Létající pivovary] 20:51 [permalink] [reaguj]
Trh s černým pivem v SRN v roce 2011
[pátek, 17. srpen 2012]
[Létající pivovary] 09:55 [permalink] [reaguj]
Kukuřičné pivo s tequilou. Také v Mexiku bodují malé pivovary
[čtvrtek, 16. srpen 2012]
[Létající pivovary] 06:29 [permalink] [reaguj]
Obamova tajná zbraň: v kampani rozdává vlastní pivo
[středa, 15. srpen 2012]
[Létající pivovary] 20:39 [permalink] [reaguj]
Holandský pivovar je novým rekordérom
[pondělí, 2. srpen 2010]
Holandskému pivovaru Koelschip so sídlom v meste Almere sa podarilo vyrobiť pivo so 60-percentným obsahom alkoholu, čo je nový svetový rekord v danej kategórii.
Doteraz najsilnejšie pivo s obsahom 55 percent alkoholu uviedol na trh minulý týždeň (19.-25. 7.) malý škótsky pivovar BrewDog - viz tento odkaz. Z tohto produktu s názvom The End of History (Koniec dejín) sa vyrobilo iba 12 kusov a cena každého balenia, ktoré je umiestnené v mŕtvolkách lesných zvieratiek, začína pri 500 librách.
Holanďania sú podstatne ľudovejší - za ich trojdecové pivo zaplatia záujemcovia "iba" 34 eur. Majiteľ pivovaru Jan Nijboer, s ktorého menom sa spája už jeden niekdajší rekord v rovnakej oblasti - 45-stupňové pivo Oblix, prostredníctvom holandskej agentúry ANP vyzval, aby sa jeho produkt nekonzumoval ako pivo, ale vychutnával ako koktail z krásneho pohára na koňak alebo whisky. V reakcii na výrobok škótskeho rivala nazval svoj produkt Start the Future (Začiatok budúcnosti). Obe strany však súboj na diaľku vnímajú viac-menej z tej humornej stránky.
Zdroj: HN Online.sk | Autor: TASR
[Létající pivovary] 22:16 [permalink] [reaguj]
Jak se degustuje pivo v Bruselu
[středa, 16. září 2009]
Belgie je pro milovníky pivních speciálů zemí zaslíbenou – vyrábí se tu na 750 druhů piva a událostí sezony je první zářijový pivní víkend na bruselském hlavním náměstí. Ve 30 stáncích se čepovalo přes 270 druhů piva ze 44 místních pivovarů.
Pijte pivo podle katalogu
Na čepu bylo i 56 druhů ovocného, včetně piva z mirabelek, meruněk, kokosu a kaktusů. Dalšími skupinami piv byla ta vařená v klášterech – většinou silně chmelená či trapistická. Dlouhou a slavnou tradici výroby piva v Belgii podtrhl program prvního dne, kdy starosta Bruselu spolu s rytířem cechu belgických pivovarníků pasoval nové pivovárečné rytíře.
V Bruselu sázejí na prezentaci pivních speciálů a na akci nechtějí vydělávat. Třetinka stojí mezi dvěma až čtyřmi eury, což je pod úrovní ceny v běžné bruselské restauraci. Návštěvníci se mohli naučit, jak správně načepovat hladinku a vyzkoušet svou chuť poznáváním různých druhů piva podle vzorků. Pivním degustátorům sloužil tištěný katalog a bylo opravdu vidět nadšence s bloky v podpaží, kteří si poctivě psali poznámky o chuti a barvě vzorků. Zájem byl jako vždy obrovský: návštěvníků přišlo 65 tisíc.
Bilance dvou dnů: 27 vzorků
V průběhu dvoudenního maratonu se ne všichni degustátoři drželi hesla akce „Pivo uvařené s péčí a láskou konzumujte zodpovědně“. Museli jsme vyzkoušet ultrasilné pivo s všeříkajícím názvem Malheur – má 12 procent alkoholu, tedy jako víno. Silné, ale dobré. Ve stánku pivovaru Super des Fagnes nás zaujalo pivo Griottes, ale můj dotaz, zda jde o pivo na bázi griotky, výčepního rozčílil: „Nikdy! Základem je pivo, až k němu se přidávají třešně.“ Načepoval nám ještě jejich blonde, tedy silné světlé, a svěřil se: „Tohle pivo je částí téhle země… a také částí mého života!“
K favoritům se zařadil ležák Saison z pivovaru St. Feuillien, silné hořké pivo, které letos obdrželo World Beer Award. Na závěr jsme si nechali nejsilnější takzvaná trapistická piva, která se vaří většinou v klášterech. Jejich obsah alkoholu kolísá mezi sedmi a deseti procenty alkoholu, chuťově jsou většinou nahořklá jako Chimay nebo i podle názvu „silný“ (Straffe) Hendrik.
Naším favoritem a takzvaným „šláftruňkem“ se stal Waterloo Tripple Blonde, vynikající pivo se silnou příchutí chmele.
Tipy pro návštěvu pivního víkendu:
- příjemně nakyslá pšeničná – Grisette Witbier, Gauloise
- lambická fermentovaná – brugse Zot, Bourgonge de Flenders, Gueze
- tmavá nasládlá fermentovaná – Val Dieu Grand Cru
- ovocná – třešňový Kriek, malinový Petrus
- trapistická silná – Chimay, Straffe Hendrik
- Pale Ale – Martins, Petrus » Stouty – Buffalo, Maredsous
Zdroj: E15.cz | Autor: Aleš Hudský
[Létající pivovary] 15:27 [permalink] [reaguj]